Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Имам подозрения, че мой близък човек страда от психическо заболяване, но понеже нямам медицинско образование, ви моля да се отзовете. Зная, че рутинните изследвания кръв и урина, които си е правил по друг повод, не са показали някакви отклонения. Човекът понякога прави ненормални неща, колкото и плаващо да е това понятие. Просто не мога да навляза в детайли. Колкото и странно да звучи, лицето му сщо понякога е плашещо. Знам че отстрани погледнато звучи несериозно, но след дълъг размисъл, реших все пак да се допитам до вас. Зная че тук има лекари.

# 1
  • София
А да не става дума за склероза? Или пък Алцхаймер?
Дай някакви подборности. Ако не друго, поне възраст.
Не съм лекар, но по подадената от теб информация мисля, че и лекар не би се ориентирал

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 15:26 от solaris

# 2
Може да има някакви отклонения по принцип.Може да е начало на психично заболяване .За това е нужна консултация с психиатър ,че после става още по- лошо .

# 3
  • София
Отклонения.И се налага консултация със специалист,дори"без знанието"на човека.

# 4
А да не става дума за склероза? Или пък Алцхаймер?
Дай някакви подборности. Ако не друго, поне възраст.
Не съм лекар, но по подадената от теб информация мисля, че и лекар не би се ориентирал
На 32 години е. Има добра памет. Какво да разбирам под отклонения?Знам че границата е нещо субективно.

# 5
Как се прави консултация без знанието на човека?

# 6
  • София
Как се прави консултация без знанието на човека?

Ами описваш симптомите. Те си знаят работата - ще ти зададат някои въпроси и така...

# 7
Ако имаш познат психиатър плащаш му той идва у вас ,като приятел - това е един вариант .Отклонения аз си го обяснявам ,като някакъв вид умствена недостатъчност и всичко ,което е различно от що годе нормалното .

# 8
  • София
Ето ти сайт на асоциация, която се занимава с психичното здраве http://www.adaptacia.info/. Мисля, че можеш да питаш там. Координатите имам по повод мой познат. Бяха ми препоръчани от психиатър.

# 9
                    И мен ме интересува тази тематика  Peace. От друга страна психическото заболяване може да се появи изведнъж, без симптоми.

# 10
  • Fight club
От друга страна психическото заболяване може да се появи изведнъж, без симптоми.
Винаги има симптоми, които подсказват, че нещо не е наред. Човек не си губи разсъдъка за ден.

# 11
                   Имах предвид забележими. Често такива заболявания се проявяват около пубертета и тогава е трудно да бъдат забелязани. Аз така мисля, но не съм специалист.

# 12
  • Fight club
Мечо Пух,
Познавам отблизо психично болни хора, няма как да не забележиш, че нещо не е наред. Тези неща не се развиват скришом...

# 13
                    Незнам, миличка... Повечето хора, които не са запознати не виждат симптомите. Обяснявала съм, че човека е болен, а те си мислеха, че злобея. Пък аз само обяснявах поведението му, в няколко много наложителни случая...

# 14
  • София
Искам да кажа че шизофренията доста трудно се различава,защото такива хора се държат на публични места тихо и кротко,  а в къщи беснеят,халюцинират, бият се,агресивни са, но предимно към близките е насочено.Има много форми на леки отклонения които не пречат на социалния живот на човека ,но могат да се забележат в някой техни постъпки или временно изключване.Психичните болести и техните форми са толкова много,че тука адекватна оценка е много трудно да се даде.Опиши симптомите или поведението което те притеснява.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт