бременни и кафе?

  • 3 637
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Имам един въпрос: Продължихте ли да пиете кафе след като разбрахте че сте бременни? Чето различни статии , някои дайе казват че и докато се бебеправи да се спре кафето. Очаквам вашето мнение по въпроса Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 295
Аз не съм спирала да пия кафе, просто много го обичам, а и така съм свикнала с него. Опитвам се да го огранича до 1 на ден, но рядко успявам. Така или иначе обикновено пия по 2 кафета дневно. Ако не е в огромни дози знам, че няма проблем да се пие от бременни и бебеправещи.

# 2
  • Мнения: 4 700
Зависи колко е силно кафето. Две ча6и нормално кафе не вредят. Тук в германия каzват, че и 6 часи са беzвредни, ама като ги zнам тях с тая негърска пот дето я пият не ме учудва.   bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Mi,ще ме спукаш от смях LaughingАз пък бях чела в Зачатие,че не вреди изобщо на бебеправенето,а даже помагало,защото действало положително на естрогените,но за бременни не знам  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 008
Знам,че е добре да се ограничи до една чашка на ден,някои изследвания сочат,че кофеинът по време на бременност и кърмене може да е причина за хиперактивност/това е само теория/.Има и безкофеиново кафе.

# 5
не съм бременна, но от седем месеца се опитваме и събирам всякаква информация. Та и до мен достигнаха такива мнения и статии.
Считам за меродавно мнението на лекаря ми, който ми казва, че не е нужно да се престаравам и да спирам кафето по време на опитите, но когато вече има крехко същество с биещо сърчице, то на него никак няма да му е добре от кофеина... толкова от мен, друго не знам за бременността и кафето  Thinking

PS Аз съм голям фен на кафето, но дай Боже вече да е станало ще го спра веднага, щом видя двете черти (е, добре де, ще пия безкофеиново заради вкуса) Wink

# 6
  • Мнения: 4 700
cafti   Wink може и така да е по време на бебеправенето. Аz не съм го спирала, пък и по принцип пия по две ча6ки, колкото да се събудя. Едва ли са толкова вредни. Пък и като zабременях и беz това веднага го "връ6тах". Не се пла6ете, живейте както преди, фолиевата киселина е най важната по време на бебеправенето. За пу6ачките е добре да спрат, zа алкохола няма нужда да каzвам.   bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
На мен ми беше смешно за негърската пот Laughing,а сигурно наистина е добре да намалиш кафето,докато бебчо расте в теб Hug

# 8
  • Pb
  • Мнения: 1 183
До 5 месец, така или иначе кафето ме отвращаваше (това е идеален вариант за тези, които обичат да си пийват кафенце). След това пак се върнах към познатата 1 чаша на ден. Знам, че не е толкова вредно, особено пък и ако кръвното е ниско.
Безкофеиновото - там има др. субстанции, които успешно съперничат по вредност на кофеина, така че може не се мъчете с него.

# 9
  • Мнения: 4 700
И аz съм на мнение, че ако няма да пия, то няма и беzкофеиново да пия.

cafti не е сме6но, трагично е. Като отида на работа гледам първа да се докопам до кафема6ината та аz да направя кафето, че иначе цял ден 6те спя на работата. И понеже колегите ме zнаят вече, се опитват те да се докопат първи, че иначе били хиперактивни по цял ден от силното кафе. Абе голяма борба е zа тая кафема6ина.  hahaha

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Уф ooooh!,аз ти казвам,че голям смях пада с това кафе.Тия пусти германци бе hahaha

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
По време на бременноста си пиех по кафе на ден,след като се консултирах с лекар разбира се,е на мен не ми се гадеше от нищо.Много се надявам и втория път(ако е рекъл Господ) да е така,че много обичам кафе

# 12
  • Мнения: 802
Аз знам, че кофеина трябва да се намали като цяло .
Не е забранено да се пие кафе, но да се пие по - малко и да не е много  силно .
Сега вече пия само едно сутрин 3 in 1 Nescafe.

# 13
  • Мнения: 497
Няма проблем да се пие кафе в умерено дози.  Peace
Аз например пия по 3 кафета на ден и се чувствам добре. Всеки организъм е различен.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Пия само сутрин, даже някой път прескачам, че ми се гади от него.

Общи условия

Активация на акаунт