Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

имаме две деца-на 4м. и на 2г.и 6м.баткото го бяхме подготвили за появата на малката-освен че обяснявахме ,докато бременеех,бяхме го научили да спи в самостоятелна стая,да се занимава сам с играчките си и въобще да бъде самостоятелен,за да имам аз време за бебето,без това да го травмира много.да,ама не.бате обожава малката,а за нея да не говорим.постоянно го следи и му се хили яко Smile Smile Smile !но малкото ни момче го споходи страх-от всичко.започна да прави много повече бели...аз се притесних и говорих с педиатърката ни.а тя каза,че това е "синдром на детронацията".траело около 5-6месеца.искрено се надявам да е права,защото това поведение ме побърква.притеснявам се,че често трябва да повишавам тон,за да върши това,което му казвам.някой може ли да ме посъветва за подходящо поведение към малчугана?
Цитирай
Аз съвет не мога да ти дам, само ще споделя същата ситуация с моята братовчедка... Тя беше тогава на 6 , когато се роди сестра и. Кошмарът беше голям. И тя беше подготвена, и тя знаеше всичко,но уви! Ревността беше неописуема , само плачеше, затваряше се в себе си, правеше бели и т.н . Но всичко това отмина с времето си. Е, сега са големи деца, неразделни сестри, огромна обич.
Предполагам, че ти е много трудно, защото съм видяла същата ситуация, но ми повярвай , че ще отмине.
Успех!
Цитирай

Ще отмине зареди се с търпение и кураж.Ако даваш на сина си да се грижи за бебчо може би ще е по лесно.
Цитирай

София

Обръщах много повече внимание на баткото. Сега гледам да е и на двамата поравно. Когато съм само с малкото много си го гушкам, а вечер като я приспя си гушкам много и само баткото. Мисля, че успявам да балансирам.

А твоето момченце прави повече белички за да ви привлече вниманието...
Цитирай

наистина привлича така внимание.давам му да се грижи за нея.винаги сме заедно-тримата през деня и четиримата вечер.но,нали трябва да я храня,да сменям памперси...дори и тогава го включвам-носи кърпички,хвърля памперси и така.но,само да и заговоря-на нея или на баща и-и се започва.беля след беля.че и плаче,като му направим забележка.но ,най ми е мъчно,когато се налага да повишавам тон.и все пак ,не мога да го оставя да върши нередности...макар че някои се правя,че не виждам Smile Smile Smile -стига да не застрашават него или някой друг.
а,иначе,сестра си я обича и постоянно я търси.още със ставането сутрин.странно,нали?!?!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.