Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

София

Мами, помагайте. Пишката на сина ми беше забелена на половина. днес на обяд при редовните процедури на дърпане я забелих изцяло, Вени отреагира, но не ревна, някъде 15 мин. по-късно, започна да плаче. плаче на интервали, като на моменти направо пищи, предполагам от болка. чудя се какво друго може да е ? Пишката беше станала червена, намазах я с реванол, дадох му и Панадол за болката, но кръв не видях. След 30 мин. пак неистов рев и ритане с крака, мислех да тръгваме за Пирогов, но той в един момент се укроти и заспа. В момента спи, направо ме е страх като се събуди да не се дере пак. От реванола може ли да щипе? Знаете ли с какво друго мога да го мажа в такъв случай? Сварила съм смрадлика, но не знам дали и тя не щипе? Дайте съвети ида го заведа ли все пак на уролог?
Цитирай
След като я забели, сигурно си върнала отново кожичката. Ако не, ще трябва да го направиш. А уролозите изписват обикновенно Гентамицин за мазане.Ще го боли няколко дни и ще му мине. Blush
Цитирай

The new Earth

Като си я забелила,се е получило и леко охлузване и когато пишка,ще му щипе,най-вероятно затова плаче.Просто слагай компресчета с риванол,щом няма кръв,няма подуто,не мисля,че трябва да се притесняваш. Smile
Цитирай
Промивка с чай от лайка много помага.Също и с тетра.
Плаче защото му щипе когато пи6ка.
Можеш да го намажеш и с крем за подсичане.

Честито!

Между другото ние сме до средата все още Sad
Цитирай

София

Ами изглеждаше ми подута, но не посмях да я дръпна пак. Дано не съм го повредила. Така не ми е пищял никога. Ако всичко е наред, незнам довечера ли да я мажа или да изчакам до утре, да не го травмирам отново. Направо тръпки ме побиват. Благодаря ви за съветите!
Цитирай
мажи го с дентинокс или калгел (това са гелове за мазане при никнене на зъби), това ми препоръча един уролог. Вероятно детенце го боли като пишка, а геловете охлаждат и обезболяват. Успех! И аз съм с двама мъже, та пишливите проблеми са ми познати
Цитирай
Не се шашкай, нищо толкова страшно няма, освен че реват ужасно страшно наистина. След като напълно си го забелила, там сега е като рана, а акот пишка, все еедно слага сол в раната. затова и реве на интервали. Не се притеснявай, за около един ден ще му мине е ще спре. Сега обаче колкото и да го боли прави следното - сутрин и вечер издърпваш хубаво кожичката, оголваш напълно главичката, измиваш я добре и намазваш обилно с ГЕНТАМИЦИН ВАЗЕЛИН. Това го запомни. Нормално е и главичката да е увеличена, защото там сега е рана. Мажи го в продължение на пет дни и всичко е е наред. Но да знаеш, че ако не издърпваш хубаво кожичката пак ще се залепи. И не се притеснвай - наистина плачат ужасно от болка, но това не означава, че нещо не е наред. Само ледай да връщаш убаво кожичката.
Цитирай

София

Ами пищи, защото го щипе, когато пишка.
За да си сигурна, можеш да го оставиш без пампа и да разбереш дали плачка точно тогава...

При такива случаи почти всички педиатри препоръчват САМО мазане с гентамицин.
И когато го окъпеш тази вечер НЕ дърпай пак кожичката.

Не разбрах дали си върнала кожичката обратно, т.е. да се затвори пишата?! Ако не - ще трябва да го направиш, за да е по-малко болезнено.
Цитирай

София

Ами и аз не разбрах дали съм върнала кожичката, ама страх не страх ще трябва да погледна като се събуди, сигурно съм я върнала. Вече спи повече от 3 часа, явно доста се е изморил от реването и от болка. Сега ще пратя мъжа си за гентамицин вазелин. Добре, че ви има! Praynig
Цитирай

в края на града

Най-вероятно реве, когато пишка, тогава ги щипе там. Днес е понеделник, ако още плаче хубаво е да идете на уролог или хирург да го погледнат. На нас хирург ни я забели и предупреди, че ще плаче един-два дена докато пишка, но той изрично каза с нищо да не мажем.
Цитирай

София

Вчера следобяд не издържах и го заведох на детски уролог в Пирогов. Там го дозабелиха, защото явно не съм свършила работата докрай и ми казаха да го мажа с боров вазелин. пишата му е много подута и зачервена, плаче доста като пишка, даже цяла нощ се беше стискал, но на сутринта вече се изпишка. Аз плача с него. Дано да започне вече да се оправя и да го боли по-малко, защото много се мъчи детето.  Crying or Very sad
Цитирай
Само не се отказвайте, защото иначе ще изживеете това отново. (от личен опит) Правете го поне всяка вечер.
Ако пишкате вече прави, хубаво е да се прави при всяко пишкане.
Цитирай
Когато започне да плаче, т.е. му се пишка, просто го сложи да седне в леген с топла вода и той там ще се изпишка без да го боли. Аз така правих с моят син и нямаше никакъв проблем.
Цитирай

София

Това с легена непременно ще го пробвам при следващото пишкане. Притеснява ме , че пишка доста рядко(сутринта в 8ч. и после на обяд в 13:30ч.) и урината му е по-жълта на памперса. Приемам още съвети. Praynig
Цитирай

Орлов мост

Цитат на: Маги
Вчера следобяд не издържах и го заведох на детски уролог в Пирогов. Там го дозабелиха, защото явно не съм свършила работата докрай и ми казаха да го мажа с боров вазелин. пишата му е много подута и зачервена, плаче доста като пишка, даже цяла нощ се беше стискал, но на сутринта вече се изпишка. Аз плача с него. Дано да започне вече да се оправя и да го боли по-малко, защото много се мъчи детето.  Crying or Very sad

и ние бяхме така , но няма начин - след 1-2 дни всичко ще е забравил. Само недей го мъчи да го миеш и забелваш поне 1-2 вечери докато е травмиран. компреси с Риванол спадат оттока. после всяка вечер забелване и миене, а Гентамицина помага кожата да загрубее и да се избегне повторното залепване. Така че - не се трвожи - и аз плачех с Ясен на всяко пишкане - за около 48 часа всичко беше забравено, слава Богу Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора