Съмнения за ЛУФ синдром

  • 1 189
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
Здравейте, момичета!
Много съм притеснена! Ще се опитам да бъда максимално кратка и ясна!

Днес бях на преглед - ехография. Ден от цикъла - 9-ти.
Видяха се 5 фоликула в десен яйчник, единият, от които беше доминантен, но по-голям, от нормалното за цикъла. Не запомних, колко точно милиметра беше, но по размера стана ясно, че най-вероятно, ако се спука, това ще стане на 12 ден от цикъла, т.е твърде рано.
Лекарят ми каза, че не е добре, когато фоликул се спука рано, но не разбрах точно защо. Явно тогава яйцеклетката не е годна за оплождане.
Ако някой знае нещо по въпроса - да сподели!
После, от два дни имам болки от дясно, като при овулация. Гинекологът каза, че, поради многото фоликули, яйчникът ми се е раздул и това е причината за болките.
Разбрахме се да отида пак в събота - 12 ден, за да види как е положението и, ако се е спукал въпросният фоликул, ще ми се бие Прегнил, за да накараме нов фоликул да стане доминантен. Може и да бъркам нещо! newsm78 Нали Прегнила е за спукване на фоликула?  bouquet

Гинекологът ми се съмнява за ЛУФ синдром, не разбрах защо обаче. Това ми е втори месец фоликуметрия, като миналия месец имах ановулаторен цикъл.

Освен това, от ехографията се видя, че този голям фоликул няма хълмче или каквото там се нарича, т.е - наченки на мястото, където ще се спука.
На всичко отгоре, може би ще се наложи лапароскопия, за да ми надупчат обвивката на яйчника /фенестрация, ако не бъркам пак/.

Обяснението на лекаря за множеството фоликули е приема на Центрум Матерна, защото в него имало селен. Каза ми да спра да ги пия.

Тъй като съвсем се обърках, ще съм много благодарна, ако някой внесе малко яснота по въпроса!!!

Благодаря ви!  Hug

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Ох и аз се обърках  newsm78
Колко дни ти е цикъла по принцип?
Не мисля че множеството растящи фоликули са проблем, когато се открои доминантен той подтиска растежа на останалите.
Защо да е рано на 12 ден? Има момичета с овулация и на 10 ден, важното е лутеалната ти фаза да е с нормална дължина.
По принцип се смята че един фоликули съдържа зряла яйцеклетка, когато е достигнал размер от 18 мм.
Прегнила наистина се бие за спукване на фоликулите, но доколкото си спомням мисля че ускорява крайното узряване...  Embarassed
Луф синдром се диагностицира след 3 поредни месеца фоликуметрия, в които фоликулът не се пука т.е. не освобождава яйцеклетка. Мисля че Дарилка беше с такава диагноза, може да я питаш за подробности.
Хм, а това с лапароскопията ми се вижда прибързано... Хормонални изследвания правили ли сте? Доколкото си спомням със спермограмата всичко беше наред, нали?
А това за селена за първи път го чувам, аз в момента пия селен по предписание от лекар та чак се притесних  Thinking

# 2
  • Мнения: 547
Здравей,love_sunrise !От както ходя по лекари се разбра,че съм с ранна овулация 10-12 ден.Последната ми овулация беше на 10 ден и яйцеклетката е била достатъчно добра,защото сега е бъдещо човече.На твое място бих се консултирала с още един лекар,но е желателно да е специалист по стерилитет.Желая ти успех!

# 3
  • Мнения: 2 422
Не е рано 12 / 10 ден това е нормално много зависи наистина колко е прлодължителен цикъла. Все  пак сме различни. Outta Joint
А за събота и неделя................
 1dating luvbedкакво пък може и да стане.

# 4
  • Мнения: 364
Момичета, чудесни сте!!! Hug
Благодаря ви за отговорите!!!

По принцип цикълът ми е средно 30 дни. Последните месеци, като изключим ановулаторния цикъл, бяха все 28 - 29 дни.

Май не съм се изразила правилно ooooh! - лекарят ми има само съмнения за ЛУФ синдром. Фоликуметрията ще покаже.
За лапароскопията е още рано, това каза гинекологът, но дали ще е необходима, това ще се разбере от поне 3 месеца фоликуметрия.
При всички положения, наложи ли се лапароскопия, ще търся второ мнение!

Другото, което каза е, че фоликула ми няма хълмче, бил с гладка повърхност, а съобразно големината си, вече би трябвало да има образувано хълмче - това било една издутина, която определяла мястото, от където ще се пукне. Дали го обясних както трябва? newsm78

Още не сме правили спермограма, защото чакахме резултатите от PCR - а, но, след овулацията и необходимия период на въздържание, ще направим такава.

Гинекологът ми каза, че първо ще правим фоликуметрия, а после хормонално изследване.
Ще ходя в събота - 12 ден, за да види какво е положението и, ако се наложи, ще ми бие Прегнил.


Единственото, което ме притеснява в случая е, дали яйцеклетка, отделена от рано образувал се фоликул, ще е годна за оплождане.
Но...това са си мои откачени мисли, на които се старая да не обръщам внимание! Blush
Засега ще следвам съвета на maiapetrova  Hug, другото - Божа работа! Praynig

Dji-djo , Много се радвам за теб!!! Hug Дано всичко мине благополучно!!! Praynig

Жабче , Благодаря ти за отговора! Hug
Относно селена, лекарят ми каза, че образуването на множеството фоликули най-вероятно се дължи на него. Така, че - поне фоликули ще има! Joy
Зная, накъде си тръгнала и ти желая успех!!! Дано чудото стане!

Още веднъж много ви благодаря! Много сте мили!!!  Hug bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 324
Здравей love_sunrise
И според мен е твърде рано за диагноза ЛУФ, пожелавам ти да не се стига до там.
Овулация на 10-ти 12-ти ден е добре, стига да има след това поне 10-12 дена лутеална фаза Simple Smile
Аз съм сигурна че фоликула ще се е спукал, ще видиш.
Според мен е много рано и за „надупчване”на яйчника.
 
Успех и късмет!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Оле,момичета ми аз този месец засякъх овулация на деветия ден.Това нормално ли е?!

# 7
  • Мнения: 7 716
Колко дни ти е цикълът нормално?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
24-26 дни,но вече по-рядко 28.

# 9
  • Мнения: 547
Кафти,ако на 9 ден е бил положителен теста за овулация,то самата овулация е била на 10 или 11 ден.Моя цикъл беше 28 дни,а откакто почнах с инсеминациите се скъси малко 26-27 дни,но както вече споменах ранната овулация сама по себе си не е проблем,стига лутеалната фаза да е достатъчно дълга,както е уточнила Верити.Чувала съм или съм чела за случаи в които овулацията е била по време на М. т.е. дори още по-рано.А при цикъл от 24-26 дни е нормално да имаш овулация към 10 ден,за да има достатъчно дълга лутеална фаза.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря ти,dji-djo.Тестът за ову беше положителен на 7-мия ден,на 8-мия-,а на 9-ти БТ падна и ме боля корема и аз затова реших,че е било овуто на 9-тия ден,а и друг път ми се е случвало,но явно не е страшно Hug

# 11
  • Мнения: 364
Благодаря ти, Верити ! Hug
Доста ме успокоха думите ти, както и обясненията на момичетата!!! Hug
Рано е за каквито и да е диагнози, ама нали съм си любопитка, пожелах лекарят да ми обясни подробно възможностите и... той не ми спести нищо. Дано не се стигне до там! За сега ще се възползваме от овулацията и ще се заредим с търпение!
Май проблема е, че твърде много се притеснявам и разчитам на себе си, а все забравям, че човек предполага, а Господ разполага! Ако е речено да стане, ще стане! Божа работа! Peace

Успех на всички, които чакат чудото да стане!!! Hug

# 12
  • Мнения: 364
Пак съм аз момичета!
 Hug
Днес, от ехографията стана ясно, че доминантният ми фоликул не се развива, т.е 13 мм - 9-ти ден и 13 мм днес, 12-ти ден. Лигавицата на матката ми също не е добре за периода.
Миналият месец имах ановулаторен цикъл. Този - 5 фоликула, един доминантен, но негоден.

Гинекологът ми предписа Оргаметрил - 2x1 от 13ден, в продължение на 15 дни, два месеца подред.
С това искал да спре функционирането на яйчниците, или с други думи - да ги рестартира  Shocked
Според думите му, малко се отклонявал от догматичните норми, но и други фактори го насочвали към това му решение.
Силно се надявам, след лечението, нормалната функция на яйчниците да се възстанови! Praynig
Вярвам на лекуващият си лекар, дано излезе прав и всичко се подреди!
След това ще ми назначи имунологични изследвания.
Ох, незнам! Малко съм оклюмала, но ще ми мине! Sad
Ще използвам момента да сваля някое, друго килце, че от тази Матерна се напомпах като бройлер!!! #Crazy

Успешен ден на всички!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт