Хобитите! Или кой кой е в подфорум "Хоби"

  • 186 120
  • 265
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 0
Здравейте  bowuu,
на 24 съм и  съм тук заради приятелката си, която много обичам.
Моето хоби е готварството (в нашата двойка аз съм човекът с черпака  hahaha  chef ) .
Вкусовете ни са различни и често се налага да готвя различни ястия, тъй като тя е вегетарианка - не консумира нищо, което е убито, вкл. риба (опитва се да превъзпита и мен Laughing)
Обичам да експериментирам, падам си по италианската и френската кухня.
Занимавам се също с гребане, планинско колоездене и туризъм.

# 196
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ ХОБИТКИ! нА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ И УСПЕХ ВЪВ ВСЯКО ХОБИ!

Доста време ми трябваше докато се осмеля да се запиша - като гледам все дечурлига Laughing.Но като знам колко сте умели и сръчни всички вие заслужавате огромно уважение!
Е, аз съм си златна баба на златни внучета!Имам си внук в Русе ,който този месец ще навърши 5 и внучка във Варна,която през декември навърши 3!Тъй като виждам съм доайен - на 53; увеличавам групата на даскалите като мога да допълня,че освен българист съм и с второ висше: олигофренопедагогика и от 25 години работя в Помощно училище. Работя в Кубрат (май имаше някой от Завет!),а от 4 години живея в едно село на 10 км от К-т - Беловец и пътувам всеки ден.
Влизах доста често при цветарките и градинарките,но скоро не съм имала проблеми и малко ги изоставих.Иначе търся само помощ!  Друго хоби ми са макраметата,но тук май не видях такава тема.Е, освен всичко пея във вокална група за обработен фолклор, от време на време участвам и в театралната трупа и изобщо.... артистична натура.  Май доста дълго стана, ама то обстоятелствеността е професионален дефект!

# 197
  • Мнения: 175
Да се представя и аз.Казвам се Светла и съм от Варна, имам си момченце Георги, което скоро ще стане на 6 годинки /да ми е живо и здраво /, на 31 години съм.От една година не ходя на работа-кризата си каза думата,  благодарение на форума съм запалена по изработката с мъниста-дръвчета, а вече и цветя.Доставя ми огромно удоволствие да творя и съм благодарна на всички, които се включват.

# 198
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз съм Биляна, от София,  имам син на 2 годинки - Алекс. Завършила съм бизнес администрация, държавен служител в момента. Посещавам подфорум "Хоби" редовно, запалена плетачка съм, обичам да отглеждам и цветя. Общо взето доста интересни теми намирам, но по-често само чета, не се осмелявам да пиша  Grinning Joy  Тъкмо реша да питам за нещо, което ме вълнува и хоп....намирам отговора, страхотен форум  Hug

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Здравейте и от мен. Аз съм Дони от Пловдив, на 24 години. Най-голямото ми хоби е фотографията. Понякога се занимавам и с Фотошоп, но все още не съм толкова добра Simple Smile По професия съм юрист в начална степен  baby_neutral

# 200
  • Мнения: 49
Привет и от мен! Казвам се Валерия,на 23 години от град Чепеларе.Омъжена съм от 2 години и 4 месеца.Нямам деца.но дано да имам скоро.Работя от малка.Работила съм като-сервитьорка,барманка,готвачка,продавала съм сладолед от машина(или май повече съм яла),продавала съм хот-дог,също и в магазин за дрехи,в хранителен магазин. Crazy Хобито ми са гоблените.Страшен меломан съм,но съм музикален инвалид.

# 201
  • Мнения: 286
Здравейте, аз съм на 30 г и доскоро живеехме в София, женени сме от 7 години и имаме дете на 4 г. Преди година се преместихме в едно близко селце на по-чист въздух. И от както заживяхме в къща с двор, живота ни се промени, сега градинарството е моята страст, и то био градинарството. Интересувам се също и от интериорен дизайн. Може би в един бъдещ момент може да се загвана и с шивачество, бабите ми бяха шивачки навремето и имах интерес, но първо трябва да си завършим къщата и да се установим.

# 202
  • Мнения: 28
Здравей те и от мен
Казвам се Иванка и съм на 37 години имам син на 7 години. От години се занимавам с правенето на бижута за себе си, декупаж /салфетна техника/, пачуърк. От няколко месеца една колежка ме обучавам на една кука.

# 203
  • Мнения: 303
Аз съм на 33 г, от Варна, разведена от 3 год.
Котките считат ли се за хоби?
Имам бял персиец на 3 годинки и съм влюбена в него.

# 204
  • Мнения: 481
Здравейте, да се отбележа и аз в новата темичка Simple Smile
Казвам се Ивелина. От Варна съм, на деня на лъжата /но не на майтап/ ще навърша 30 годинки.  balloon
Все още нямам деца. Работя в една интернет зала като оператор.
Завърших социален мениджмънт и ми се искаше да работя в социалната сфера, но за сега това е положението.

Аз пиша в темата за фелтинг.
Наблюдавам изкъсо темата за куклите и хвърлям по едно ококо при гоблените /вземам само идей, не мога да бродирам/.

Правя играчки от вълна. http://picasaweb.google.com/ivelina.mihaylova/asJEXC#
 Общо взето експриментирам. Всичко ми харесва но нямам време да опитвам от всичко за съжаление.
Понякога изплаквам очи във фотографската тема и си мечтая за хубаво апаратче.

А колкото до котките и аз съм влюбена в един откачен котарак  hahaha http://picasaweb.google.com/ivelina.mihaylova/RijkoRodenNa150520 … gUNasOt31082008g#

# 205
  • Мнения: 11
Хайде и аз да се ключа.... Wink


Казвам се Биляна и съм на 23 години.
Откакто се помня, винаги съм обичала да се занимавам с ръчно изработени и измислени от мен неща. Когато бях малка, исках да стана дизайнер, по-късно мечтаех да стана художник и какво ли още не, свързано с художественото изкуство.
Дойде денят, в който трябваше да направя много важен за мен избор - къде да уча и каква специалност?
Така започна всичко. Моето малко хоби постепенно започна да се превръща в професия. През 2001-ва година кандидатствах в Средно Художествено Училище за Приложни Изкуства „Св. Лука” в София, специалност „Текстил”.
Реших да продължа висшето си образование в малко по-различна сфера, тъй като си мислех, че това, което съм научила, е добра основа за бъдещата ми реализация. Така се озовах в УАСГ, специалност „Урбанизъм” (градоустойство).

Работата. За мен работата преди всичко е удоволствие. В момента, в който това, с което се занимавам, започне да става отегчително, измислям нещо ново и интересно. От четири години изработвам ръчно рисувани сватбени покани и поздравителни картички.

Времето, в което не рисувам. ...или казано моето хоби.....Малкото свободно време, което намирам между университета, курсовете и рисуването, посвещавам на други интересни занимания,  отново свързани с ръчна изработка. Обичам да експериментирам с разнообразни материали и да правя неща, които не съм правила преди.

Ето и това което правя.....  http://pokani.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3
и моя блог http://binabanbina.blogspot.com/

# 206
  • София
  • Мнения: 5 334
Здравейте! Казвам се Тина, на 18 години. От София съм. Уча в Американския колеж в София, но след 15-тина дни завършвам и заминавам да уча в Абърдийн, право. Точно на днешния ден, преди 11 години, починаха родителите ми - при автомобилна катастрофа. Оттогава живея с баба си и дядо си по майчина линия.
Имам много хобита... Ето някои:
1. Писането
- Аз имам и тема с разказ тук - Мелек. В края на март ми излезе първата стихосбирка, казва се "Отвъд огледалото" и съдържа 37 стихотворения, въпреки че имам над 300. Пиша и разкази, но не са толкова, колкото стиховете. Не само на български пиша. Simple Smile
2. Футболът
- От много мъничка играя футбол и съм пристрастена към него. Баща ми, Бог да го прости, много държеше поне да ме научи да обичам "най-великата игра на света". От 95та съм фен на Левски София, а от 97ма на Манчестър Юнайтед. Друг любим отбор ми е Реал Мадрид. Любимец от 2001ва ми е Кристиано Роналдо дош Сантош Авейро, още откакто играеше в Спортинг Лисабон. Обожавам на първо място стила му на игра, а после всичко останало. Simple Smile
а) спортът като цяло
- играя тенис на корт вече близо 9 години, печелила съм градски състезания за деца и девойки, но... прекъснах заради операция на ръката и сега бавно наваксвам. Хоби ми е, но не мисля да се занимавам с него. Любимец ми е Рафаел Надал, харесвам също и Новак Джокович.
- волейболът ми е мания от доста време, но от почти 4 години тренирам. Голям фен съм на целия ни национален отбор: Владо Николов, Тошко Алексиев, Теди Салпаров, Пламен Константинов са ми любимци. Simple Smile
3. Испания
- Още от много малка обожавам Испания и всичко, свързано с нея. Едва миналото лято отидох и поживях известно време в Мадрид, в който винаги съм била влюбена, а след като го видях, го обикнах изцяло. Единствено той и Истанбул мога да нарека градовете си-любови, въпреки че съм видяла доста свят за годините си. Simple Smile
4. Езиците
- От 12 години уча английски. 8 години съм учила руски, имам сертификат, който показва, че имам знания на ниво рускиня. От 4 години уча френски. От 3 години уча испански самостоятелно, а отскоро започнах и гръцки и турски. Наскоро почнах да уча постепенно и арабски. Езиците са ми толкова голяма мания, че искам да науча още поне 2. Имам чувството, че така светът е някак по-близо до мен. Simple Smile
5. Музиката
- Любим стил ми е reggaeton (логично, след като е испански  Rolling Eyes ). Обожавам също и r'n'b, pop, hip-hop, и, безсрамно, поп-фолк. Wink
Любима певица ми е Nelly Furtado, а от българските - Преслава. Любим певец - David Bisbal, David Civera, Luis Fonsi, Крум, Графа. Група - La Oreja de Van Gogh. Слушам много гръцко и турско. Любимци - Thanos Petrelis, Gökhan Özen, Tarkan, Giorgos Mazonakis... Simple Smile
6. Турция и Арабският свят
- Посрещала съм какви ли не нападки заради това, че съм привързана към турците и арабите, но винаги съм се смяла откровено на тях. Да, обичам ги. И не, не съм туркиня. Grinning Има огромна разлика между българските турци и тези в Турция. Това лято за първи (но не и за последен път) бях в Истанбул - вторият ми любим град извън България. Хората там са приятни, любезни, дружелюбни. А арабската култура е омагьосваща. Така че... Турция си ми е мания. baby_neutral
7. Религията
- Православна християнка съм. Изучавала съм задълбочено християнството (трите му вида - православно, католицизъм, протестанство), изучавам сега и исляма. Майка ми беше относително силно вярваща. Когато починаха родителите ми, аз имах чувството, че съм напълно сама (независимо, че имах баби, дядовци, чичовци и т.н. около себе си). Затова първата ми реакция беше да се обърна към Господ. Знаех, че той е до мен и, че може да ми е отнел най-ценното - родителите, но ще ме пази винаги. Три пъти съм била на косъм от смъртта и три пъти съм се измъквала невредима. Много пъти, когато съм се молила ужасно много нещо да се случи, то се е случвало. Ставали са и гадни неща, но тогава не казвам на Бог: "Няма те, защото не ми помогна", а казвам: "Така си решил, но ще видим защо." Аз май съм най-религиозният човек в семейството ни - не ходя всяка неделя на църква, защото не мисля, че човек обича Бог само ако ходи на църква. Но... не съм и от тези, които само когато имат нужда, се молят на него за помощ - той в повечето случаи не чува тези молитви, фалшиви са. Simple Smile Аз се моля всяка вечер - да бди над мен, над семейството ми, над хората, които най-много обичам. Simple Smile

Това е. Накратко. hahaha hahaha 

# 207
  • Мнения: 0
Здравейте, казвам се Веса и съм на 60 години.Вече пенсионерка.Обичам да плета покривки на обръч.Взимам модели и от Руския сайт.Плетенето ми доставя голямо удоволствие.Но в България трудно можеш да си купиш списание с модели на обръч, ав провинцията още по лошо. Живея в село Шипково и тук е невъзможно да си намериш модели.Моля ако някой има ненужни списания за плетиво на обръч бих ги закупила.

# 208
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Здравейте и от мен!  Simple Smile На 33 съм, работя в Пловдив, живея в близко село. По принцип хобитата винаги са ми свързани със създаването на красиви неща. От малка съм запалена по шиенето на дрехи,мисля, че ми се отдава да измислям стилни и уникални неща. От 2 години съм луда на тема плетене на една кука, научих се от нета. /плела съм и на 2/. Междувременно цветята и градината са ми страст! Всяка свободна минута пред РС разглеждам чужди сайтове за плетиво, а всяка свободна навън се занимавам с цветя. Бих искала някога да превърна любимите си занимания в нещото, с което да си изкарвам прехраната... Иначе съм икономист.
Между другото все си търся някой да ме научи да кроя /шия само по готови кройки/ но не намирам такива курсове  Sad

# 209
  • Мнения: 10
Казвам се Марияна . От Варна съм . На 45 г. Работя в д. градина като огняр . Имам няколко хобита . Мога да плета на една кука шия гоблени и последна ми мания е квилинга. Радвам се че съм при вас

Общи условия

Активация на акаунт