Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 108 отговора

Здравейте мами! Искам да ви питам как стерилизирахте шишетата и бибите на вашите бебоци. Знам, че има специални уреди, но ми се струва, че е безмислено да се купува такова нещо. Споделете мами с опит, че много се притеснявам ще се справя ли както трябва. Скоро ми предстои да имам бебок и искам да съм добра майка и добре информирана!
Благодаря ви предварително!
Цитирай

Кърджали

Аз използвам стерилизатор за микровълнова печка. Много съм доволна и изобщо не мисля че е безсмислено. Това е един от най-използваните уреди в къщи. Ако стерилизираш на котлона във вода постоянно трябва да внимаваш да не забравиш нещата и да направиш някоя беля. А със уреда можеш да си сложиш шишетата, бибероните и т.н. да се стерилизират и да си легнеш например без да ги мислиш. Този уред на мен лично ми спести много време и нерви. Докато преварявах вода на котлона за малкия често ми се случваше да я забравя и сега имам две изгорели тенджери. Представям си какво щеше да е ако стерилизирах и шишетата така. За това аз лично ти препоръчвам да се снабдиш с такъв уред.
Цитирай

София, Дружба 2

Аз все още стерилизирам със стерилизатор Авент. Вече го ползвам по един път на ден за стерилизация. Това е една от най-полезните покупки, който съм направила за бебка. Всичко се наблъсква вътре, слага се в микровълновата и за няколко минути всичко е готово. Според мен шишетата, бибероните, залъгалките, помпата за кърма и т.н. са много неща и според мен е доста трудоемко да се варят. Имай предвид, че всички останали неща, които не могат да се слагат в микровълнова печка се варят /купички, лъжички, рендета за сокче и т.н./, водичката и тя се вари. Та представи си колко време трябва да висиш пред печката над тенджерките. Аз пололината от нещата, които се налагше да се варят в тенджера ги стопих. По-късно на бебчо могат да се варят и зеленчуци на пара в стерилизатора, обръща се решатката и на нея се слегат зеленчуците, но аз още не съм го правила. Това са моите доводи за стерилизатора. В крайна сметка решението го взимаш ти. Надявам се да съм ти полезна.
Леко раждане и най-послушния бебок на света!   bouquet
Цитирай

София-Люлин

И аз ползвам стерилизатор за микровълнова-модел на Чико.Купих си го 2004 г.за първата ми дъщеря,ползвам го и сега за втората.Цената ми беше някъде около 30 лв.а не е мръднал.
Цитирай

София

Използвам студения стерилизатор на Чико и съм много доволна. Имам също и този за микровълновата - за нито един от двата не мисля че е излишен.
Цитирай

къщичката

Аз всяка вечер преварявам по 10 минути всички шишета, биберони, залъгалки.
Не ми трябват излишни вещи у дома.
И един съвет...купи стъклени шишета ако си избереш този метод за стерлизация.
Цитирай

BG

аз смятам в микровълновата. купих си стерилизатор на бертони за МВ - 13лв. не е много и ще спестява много време /в сравнение с преваряването на котлон/. дано да остана доволна  Rolling Eyes
погледни и тук http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=7
Цитирай

софия

Нещата на дъщеря си стерилизирах в тенджера на котлона, но за второто ще си взема стерилизатор за микровълнова.
Цитирай

София

Използвах стерилизатора на Чико за микровълнова.Стерилизирах ги до навършване на 7 месеца.Сега много хубаво ги измивам с препарат и ги попарвам с вряла вода.
Цитирай

Пловдив

Ел. стерилизатор. Нареждам нещата вътре, пускам копчето и забравям.
Цитирай

при децата

Знам, че има специални уреди, но ми се струва, че е безмислено да се купува такова нещо.

Не е безсмислено. Аз стерилизирам в стерилизатор за микровълнова "Чико". Страхотна работа ми върши. За 8 минути шишетата и бибероните са ОК, няма варовик, няма забравени на котлона тенджери с разтопени пластмаси в тях Smile

Цитирай

Аз използвах първия път с Дъщеря ми  стерилизатор на НУК и просто нямам думи колко полезно нещо е..Сега ще го използваме пак живот и здраве като родя..
Цитирай

Благодаря ви момичета. Значи има смисъл от стерелизатор. Аз не знаех, че толкова често се ползва. Всяка вечер ли се стрелизират шишетата?  newsm78
Цитирай

София, Дружба 2

Благодаря ви момичета. Значи има смисъл от стерелизатор. Аз не знаех, че толкова често се ползва. Всяка вечер ли се стрелизират шишетата?  newsm78

Аз ги стерилизирах в началото преди всяко хранене, защото се запазват стерилни до 3 часа. Сега вече ги пускам само сутрин.
Цитирай

Софийското дъно на световните гащи:)

Да Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 108 отговора