? до мамите на третокласници

  • 14 856
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 567
Точно заради това Шани. Вече за ваканция мислим, а тези решили матури да правят. Чудя се от какъв зор и с какво право.
Как само за региона ни и то само за някой училища от региона. Все едно тези училища са нарочени заради нещо си. Госпожата ни е много възмутена и леко шокирана. Ще има външно оценяване, като при 4 клас и квестора ще е от инспектората. Децата съвсем ще се панират.
Ще пиша обезателно какво е било.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Онзи ден щерката са правили тест по ЧО, като задачите са ниво 4 клас. Госпожата им казала, че оценките от теста няма да повлияят на годишната, но за какво е всичко това и аз се чудя.

# 62
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Видяхте ли тестовете за 4-ти клас? Интересно ми е има ли голяма разлика в материала между 4-ти и 3-ти клас. Тук системата на обучение е спираловидна и всяка година се повтаря материала, като се добавя и по нещо ново.
За дисциплината какво да кажа, стягат ги много и наказания има, но децата са еднакви навсякъде. Не толерират агресията и попаднеш ли в сбиване, независимо дали имаш вина за започването му, всички си носят последствията. От начало малко ме дразнеше тази система, защото така стимулират клюкарството. А пък момчетата редовно се дърпат обедната почивка, като играят футбол  Crazy Учителят е говорил с тях и е предупредил, че при още един подобен инцидент щял да им забрани да играят футбол в училището. Дано има ефект  Peace

# 63
  • Мнения: 2 567
Ами аз не само видях тестовете, но и ги дадох на моята да ги направи  Simple Smile Госпожата ни, ни каза, че по тяхно подобие ще са нейните във вторник и сряда.
По ЧО ги реши само с една грешка, защото не знаеше къде е избухнало Априлското въстание. Но ми заяви, че ако е била на теста е щяла да даде отговор по предполагане и това беше верния  Simple Smile
Материала беше почти същия като в 3ти клас. Учили са само някакви разширения явно, но по теста не си пролича.
По ЧП не можа да отговори на два въпроса. Свързаните със Земята, Луната и Слънцето. Явно това за планетите е новото, което са учили в 4 клас.
По математика използвахме модела на теста, защото в 3 клас не се решава до милион. Иначе за видове ъгли и триъгълници, намиране на неизвестно, условната задача бяха на нивото на 3ти клас.
По български БЕЛ на три въпроса не можа да отговори - за антоним, многозначна дума и просто изречение. Другите неща се учат в 3ти клас . На диктовката имаше една грешка. Не беше правилно пренесла една дума. И това ме е яд, че прави елементарни грешки, а с по-трудните неща се справя. Успя да напише правилно всички сложни думи от текста, а да допусне такава глупава грешка.
Надявам се другата седмица да е по-съсредоточена  Peace

# 64
  • Мнения: 764
Здравейте,сега видях,че има такава тема и се включвам веднага.Първо да учудя присъстващите с ръст и тегло-158см.и 58 кг.Носим дрехи еднакъв размер.
По ЧО се справя много добре,помни датите като слонче,знае повече от мен,но общо взето не отделя много време за учене и това много ме ядосва.Аз нямам време да се занимавам с нея и съм я оставила сама да се оправя,но съм и казала добре да си помисли какво ще прави с учението.
На мен специално би ми се искало учителката да им дава по-сложни задачи от тези в учебника като домашно.И въобще да не се ограничава всичко само с учебника.
Иначе и аз мисля,че материалът по ЧО е доста сложен,то си е чиста история.
А вашите деца решават ли задачи от сборници,какви извънкласни форми посещават,спорт?Ще ми бъде интересно да разбера!

# 65
  • Мнения: 2 567
Ами моята решава от сборници. Учебника по математика е на много ниско ниво, а и няма много задачи за упражнение. Купувам и от сборниците на Слово.
Иначе тренира плуване и учи по засилено немски.

pipilota viktualia, уби ме с размерите на твоята дъщеря  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 667
Освен в учебника по математика и уч.тетрадка решават и в сборника на Е.Динева. Госпожата й беше дала сборника на Н.Петрова, т.к. била свършвала задачите в час първа, един вид да си решава в къщи допълнително, но моята се прави, че не и остава време и не решава.
Отделно ходи на тенис и английски.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Моята решава от сборници предимно лятото, чете книжки, а иначе като извън класни занимания и двете спортуват и ходят на английски.

# 68
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз исках да пробвам моят на тези тестове, но по математика числата са много големи за нашите възможности  Thinking ЧП ударихме на камък с разбирането. Той не знае термините на български, аз на английски. Голям зор докато се разберем  Crazy ЧО и българския няма да ги коментирам  Embarassed Ако го запиша в Бг училище ще закъса яко. Преди имах тези подозрения, сега вече съм убедена  Rolling Eyes
Ние сборници не ползваме. С мъж ми сме малко мързели, по този повод на сина му купихме СД със задачи по математика. Направено е точно като сборник. Дава му задачите, той смята и пише. Ако има грешка, програмата сигнализира и коригира. А нас като ни отмързи, проверяваме какво е направил и къде е сгрешил  Laughing Точно днес коментирах с мъж ми, че трябва вече да купуваме нова програмка, за следващия клас. Но съм решила и примерни тестове на хартия да му взема, защото догодина резултатите били важни. Приключват началното си образование, ще се превръщат в тинейджъри  Rolling Eyes
Да се оплача и похваля. Купих една книга с гръцки митове и легенди. Обаче нали изборът е мой, синът като я погледна и я отрече. Направо ми се дорева. Толкова красиво направена и прекрасно написана. Една вечер му я зачетох на английски, моят се изнерви от сричането ми, продължи той да чете и въпреки нежеланието му, историйките го завладяха  Whistling Сега не мога да го откъсна от нея  Peace

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
м_е_р_и, знае си синчето ти работата...  Laughing

Сега поред. Моята не е задължена от училище да решава доп. задачки, но майка й се е погрижила. Купила съм й сборник по математика и чат-пат й давам от там задачки. Не й се нрави много... просто математиката не й е любима. Знае и може, но й е трудно да се концентрира и да не бърка.
Ходи на пиано и английски. На 18.05 й беше продукцията. Доволна съм. Само 1 грешка от 2 произведения.
С английския малко изпускам нещата... трябва малко по-сериозно обучение, знам си го. Догодина мисля да направя нещо по въпроса. Само се чудя на частен учител ли да заложа или на групово пак?!  Rolling Eyes
Тя иска да ходи на спорт, но аз не виждам кога може да е това... Пък и каквато е слаба, ще я вземат за някоя гимнастика и ще вземе да се запали и да почне да спазва и диети и тогава ще стрелям на месо  #2gunfire


Замислила съм и аз да я тествам на матурите от 4-ти клас. Видях, че има по няколко въпросчета, на които тя няма да знае отговора, но ще се пробваме. Ако щерката има късмет, да ги решава с баща ми на главата си, всичко ще й бъде обяснено перфектно и задълбочено. За това ще ги разпечатам и в сакчето й за ваканцията при баба и дядо ще попаднат незнайно как  Twisted Evil

Туй от нас. Аз съм си вкъщи, че малчо е с варицела. Ако до 10 дни се опъпчим с щерката, няма да се учудя... и 2-те не сме я карали  Tired Стискайте палци, да се закрепим и 2-те  Hug

# 70
  • Мнения: 2 567
м_е_р_и, не се притеснявай, че синът ти не може да се справи с тукашния материал. Просто за дете извън системата, което и не ползва езика постоянно си е доста сложна работа.
Важно е там при вас да си се справя, а оставам с впечатление, че това е така  Peace

Шани, браво на щерката ти за продукцията  smile3501

# 71
  • Мнения: 2 567
Сега да ви споделя за теста.....
Малката прави и двата теста в един ден. С момиченцето, което като нея си учи вкъщи правиха тестовете отделно от класа. Според мене не беше добре, защото останалите деца докато изчакваха постоянно влизаха и излизаха от стаята, крещяха, пееха.... Трудно за съсредоточаване си беше. Не се намери един учите. да им направи забележка.
И двата теста бяха и по обемни и по-трудни от тези на 4 клас. Хората от тукашният инспекторат се опитали да надскочат сложността на националния тест. По какви причини обаче не ми стана ясно.
Въпросите бяха по 18.
Диктовката беше с доста по-сложни думи. Всяка втора можеше да се сгреши и почти всяко изречение имаше различен препинателен знак.
Въпросите бяха с доста сложен изказ и объркващи. В някой от въпросите имаше заложени по две условия.
Примерно - дадено изречение и да се допълни с форма на спомагателния глагол, като формата трябва да е в определено време и лице вързващо се с текста.
Бети имала една грешка, която още тогава си оправила. Аз понеже още в началото погледнах текста за диктовката си мислих, че ще е насбъркала сума ти думи, но се оказа, че не съм била права. Май повече трябва да вярвам в нея  Simple Smile

По математика теста не ми се стори труден, но пак беше по обемен. И имаше задачи, които нямат  възможност за ограждане, което един вид си е подсказка, а трябва сам да прецениш дали си пресметнал вярно.
И условната за разлика от таза на 4 клас, трябваше да се пресмята и лицето на правоъгълника също нямаше възможности за ограждане. Дори за да ги объркат повече беше написано, че дължините били по еди колко си сантиметра, а ширина не споменато.

На този тест моята е допуснала две грешки и то пак от невнимание и бързане, защото пак времето беше малко.
Въпреки, че им се полагаше и на двата теста по 40 минути, едва ли повече от по 30 им бяха дадени.

Ако решат да качат тестовете ще ви ги пусна.

# 72
  • Мнения: 994
Ако ви е интересно, ето на този линк може да видите какви тестове дават за нашия щат - както  вече писах те  са задължителни от 3 до 12 клас.
Като кликнеш на съответния тест за съответния клас се отваря примерния тест в Адобе формат

http://www.tea.state.tx.us/student.assessment/resources/release/taks/index.html

Ето това е кликнатата математика за 3ти клас

http://www.tea.state.tx.us/student.assessment/resources/release/taks/index.html

А ето тук може да се реши онлйан примерен тест - пак е по математика

http://www.tea.state.tx.us/student.assessment/resources/online/2 … 3/grade3/math.htm

Общи условия

Активация на акаунт