Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Та това ми е въпроса.Малкия /3 год./ кашля от понеделник.Снощи го заведох при личната да го чуе-няма температура,жизнен е.Тя каза,че имаме спазъм,изписа ни KLACID,FENISTIL и VENTOLIN и ни прати на педиатър за инхалация.Педиатърката го прегледа и каза,че за сега не е сериозно положението и можем да изчакаме до утре,пак да го чуе.Направихме инхалацията,снощи спа по-спокойно,сутринта кашлицата е влажна и не така мъчителна.Та въпроса ми е да купя ли антибиотик или не?
Цитирай

Sofia

Не.
Цитирай

Peace
Цитирай

инхалациите помагат много и щом му слушат гърдите всеки ден може да послушаш педиатърката.минавало ни е без АБ,но трябва внимателно наблюдение
Цитирай

София

Няма нужда от антибиотик при бронхиален спазъм. Синът ми е изкарал доста.
Ако детето е започнало да овлажнява кашлицата, значи спазъма е към края си.
Цитирай

sofia

Аз съм на същото мнение,че може да се оправи без антибиотик.Нали ги следят често.Синът ми е астматик и много често сме със спазми.До сега никога не е взимал антибиотик.Успех Hug
Цитирай

София

Моето дете кашля така на алергична основа и никога не съм й давала антибиотик само за кашлица и хрема.Изписват й Вентолин и нещо противоалергично.
  Според мен е много важно детето да бъде наблюдавано от добър педиатър- пулмолог.
Цитирай

Снощи бяхме на преглед,педиатърката каза,че сме по-добре,гърдите му вече не свирели.Обаче продължава една влажна кашлица,дано се оправим.
Цитирай

София

Ами според зависи. Ники три пъти е правил спазъм, два от тях минаха без Аб, но третия път се наложи. Във вашия случай ми се струва, че няма нужда. Влажната кашлица ще продължи още няколко дни, докато се изчисти секрета. Давай му нещо отхрачващо.
Цитирай

София

Peace, същото - от опит.
Цитирай

ако има бактериална инфекция ... ок, ако само си иzписват антибиотик, не.
Цитирай

София - Слънчев бряг

Вентолинът се дава именно заради бронхиалния спазъм - разширява бронхите и облекчава положението. Антибиотик - ако има и други проблеми.
Цитирай

Не.
А защо не пие нещо за отхрачване? newsm78
« Последна редакция: пт, 11 май 2007, 14:29 от Caprari »
Цитирай

Противоалергично е само FENISTIL.За отхрачване пием HUMEX.
Цитирай

ПЛОВДИВ

Ами според зависи. Ники три пъти е правил спазъм, два от тях минаха без Аб, но третия път се наложи. Във вашия случай ми се струва, че няма нужда. Влажната кашлица ще продължи още няколко дни, докато се изчисти секрета. Давай му нещо отхрачващо.
Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.