Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 май 2007, 16:03 ч.

...Коварната фирма "Валда"...

• 23 069
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
Нека споделя нещо, което ме скандализира тези дни!

Обадих се в няколко фирми за дограма с размерите на един обикновен прозорец, за да проуча условията им. От фирма Валда ми дадоха цена с 20 и дори 30% надолу за един и същ профил REHAU.
Не можех да повярвам на щастието си и затова се обадих да потвърдят, че цената включва размери, монтаж, демонтаж на страта дограма... Девойката каза важно: "Госпожо, разбира се, че всичко това е включено в цената!"
Реших все пак да им пусна по мейла запитване за всичките прозорци в апартамента. Отново цените бяха драстично ниски. Реших, че е пролетно намаление и поръчахме да дойдат за размери.

Размерите се оказаха с 3-4 см. по-големи. Очаквах цената от около 3500 лв. за 6 прозореца, да се промени със 100 - 200 лв. пряко сили.

Застреляха ни на място - оказа се, че цената скача с над 700 лв. за някакви си сантиметърчета. Не сме поръчвали нито первази, нито комарници, нищо! Нищичко! 3-4 сантиметра за 6 прозореца!

Човекът ни обясни, че такава била цената, след като размерите са по-големи! Като сметнах колко се е увеличила квадратурата - няма и 1 м2! Златна дограма!

Бях чувала за Валда, че нарочно занижават цените си за оферта, а после... където мине номерът, но не вярвах, не очаквах такава наглост и срамно поведение от голяма фирма!

И какво се оказа? Замазаха ни първо очите с безумно ниски цени, а после се пробваха да ни отрежат главите! Културно отпратихме човечеца и не искам да чувам за Валда, никога!!! Twisted Evil

Внимавайте, оглеждайте се за такива "играчи" с нервите и парите на хората!

Благодаря ви за търпението  Peace

# 1
  • София
Това със замазването на очите първоначално с ниски цени явно е доста практикувано. Имам пресен опит от миналата седмица, само че от фирма за поставяне на таван на баня. Уж цената на кв.м беше 36 лв (включващо всичко), а като дадохме реалните размери, за 4 кв.м ни дадоха цена над 300 лв.

# 2
  • София
Да, с фирмите за дограми трябва много да се внимава. И аз поисках оферта, като изрично подчертах, че става дума за цветна ПВЦ. От една фирма ми дадоха драстично ниска цена и ги извиках направо да взимат размерите - добре че нещо се заговорихме, та стана ясно, че офертата била за бял профил. Оферираха за цветен и се оказа, че за един и същ профил/марка и брой камери/ цената им е с 800 лв. по-висока от средните цени на пазара за точно този продукт. Изгоних ги на секундата и си поръчах другаде.

# 3
  • France
Всичко свързано с извън габаритни размери, е много скъпо (защото се прави индивидуален проект) и отнема много време. Моята препоръка е , да вземеш това, което ти предлагат евтино, а пространството да запълниш с пяна или ако е по-голямо- с Итонг.

# 4
  • София
Всичко свързано с извън габаритни размери, е много скъпо (защото се прави индивидуален проект) и отнема много време. Моята препоръка е , да вземеш това, което ти предлагат евтино, а пространството да запълниш с пяна или ако е по-голямо- с Итонг.

Всички прозорци се правят по индивидуални размери. Просто фирмите използват да ти дадат по-ниска цена на офертата и после при взимането на реалните размери цената се оказва коренно различна.

# 5
  • София
Аз пък да похваля Ворошилов - след като сами си взеха размерите, цената дори падна с двайсетина лева от тази, която ми бяха казали по телефона.

# 6
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
Аз съм клиент на фирма "Валда", много кратно съм използвала услугите и, имаме няколко жилища и не сме си сменяли на веднъж дограмата, нямахме финансовата възможност просто всичко да направим от раз.
Нямам никаква забележка към фирмата, всичко е в срок, демонтажа перфектен, тъй като имаме външна изолация и за нас беше много важно да не се повреди, просто не ни се разправяше и с алпинисти и ни го спестиха.
Според мен няма място за сърдене, подписваш договор на цена която ти харесва, ако не си доволен не подписваш. Това си е право на клиента, можеш да извикаш 200 фирми да ти вземат размер и предложат реална оферта за договор и ти си избираш коя да е точно.
Виж вече ако си подписал договор за една цена и после ти искат друга или не са ти доставили услугата, ОК 'НЕ' на фирмата или не се вместват в срока.

# 7
  • Тук и сега
Относно Валда! Преди две години поставиха нашата дограма. Цените и тогава им бяха под тези на другите фирми, та затова и ние се излъгахме. Освен, че сложиха дограмата накриво, на едно място има и луфт между плоскостите и се вижда навън. Та, внимавайте! Аз лично не ви я препоръчвам!

# 8
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
Добре, че я нямаше тази тема преди месец, че щеше да ми побелее цялата коса от притеснение докато ми я сменят.
За радост, при мен мина всичко успешно и съм много доволна даже.

# 9
  • София
Човекът, който измери и ни съобщи увеличението на цената, се поколеба преди да ни каже цифрата, което ме вбеси още повече  #2gunfire, защото явно не беше сигурен точно колко "ще понесем".

Радвам се, vesel4e, че поне при теб е минало гладко, но такова поведение на пазара рано или късно би следвало да унищожи въпросната фирма и всички, които ни "работят" по същия начин - прекалено цигански подход за европейска държава!

Само се чудя... май наистина има достатъчно будали, щом Валда разчитат, че номерът им ще мине!?   newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт