Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 май 2007, 21:04 ч.

Алергия към лепенки за рани

• 3 208
  • 8
  •   1
Отговори
  • гр.София
Аз май няма да получа отговор от доктора на форума,ами да попитам тук.Имам такава алергия.Разбрах за това като ми слагат лепенка след вземане на кръв от вената и като слагах лепенка на мехур ,получен от нова обувка.Не ми е правено изследване.Въпросът ми е от какво се произвеждат лепенките и в какво друго има такъв материал,за да се предпазвам?

# 1
  • Самоков
Аз също имам алергия към лепенки и лейкопласт. Затова винаги си купувам хипоалергични лепенки, създадени специално с тази цел, защото много хора я имат тази алергия.

# 2
# 3
  • Варна
Има специални хипоалергични  лепенки, дори на раничка на бебето си слагах, така че може да ползваш такива

# 4
ползвайте специални лепенки, да речем Хипафикс, той е текстилен, много удобен и е хипоалергенен..може да си купиш вместо цяла ролка\че е скъп\няколко метра Mr. Green..ох, това с метража звучи смешно, но така се продава...
лейкопласта е гола вода Crazyгнус

# 5
Онзи ден разбрах,че и моето дете има алергия към левкопласт.Цялата и ръчичка беше в мехури,койтжо все още не минават и ужасно я сърбят.Незнам с какво да ги мажа вече.

# 6
  • София
Това е доста често срещан проблем,явно в самия левкопласт има нещо.Аз също съм срещала доста хора с такава алергия.

# 7
хубаво е ако недай Боже се наложи да ви се постави лепенка на рана, абокат и пр. да предупреждавате персонала и да изискате да не се ползва лейкопласт.често болниците не разполагат с друго освен него...та в такъв случай по-добре е да си купите или лепенка на 3М, която е като втора кожа, не дразни, не се замърсява, не пропуска вода\има и такива за пъпче за бебе, за рани - в различна големина\, или както казах ХИпафикс.

# 8
  • гр.София
Благодаря ви за напътствията.Кажете ми в определени аптеки ли продават тези лепенки за рани на метър,защото попитах на няколко аптеки и ми казват ,че никога не са имали такива,а тези,с които разполагат,водят се и те хипоалергични съм ги изпробвала,но не съм доволна,а пък искам да си набавя от тези на метър,че знае ли човек кога ще му притрябва.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт