Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 май 2007, 23:18 ч.

Да помогна с техника за изакване...

• 6 133
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте мами!

Искам да споделя един начин за изакване, чрез който моето слънчице акаше в продължение на 2 месеца /от съвсем скоро ака сам, благодарение на пюретата/ и да помогна на майките, които имат същия проблем.

Хващат се стъпалата на краченцата, свиват се в колената и се притискат към коремчето.
Коленцата са към гърдичите, а бедрата притискат самото коремче.
Притиска се силно и продължително, но и внимателно, разбира се.
Детенцето ще започне да се напъва, да пъшка, да пръцка и т.н.

Ако бебето изплаче - отпускат се крачетата.
И пак същото /понякога са ме заболявали ръцете, но усещам, че се напъва и иска да се изходи/.
Ако съвсем заплаче - вероятно сега няма да се изака. Може да се пробва след малко или когато си прецените.

Важното е хубаво да се притиска коремчето.

Дано съм го обяснила добре и да мога да помогна...

Ако има нещо неясно - питайте!

/p.s. само да кажа, с гордост, че нашия татко прочете и реализира първи този ефективен метод!   Hands Clap

# 1
  • София
Вчера прилагах тази техника, но без "силно и продължително".  Три пъти с натиск от около 5 сек. (+ масаж) - даде резултат.

# 2
Да, наистина е ефективно - и ние така се изакваме.Аз давам плодови пюрета и въпреки всичко пак се запича ooooh!

# 3

Щом има пъшкане и пръцкане, помага ли против колики? Confused

# 4
Виж, против коликите не знам дали помага, но така или иначе е в полза щом се изаква детето.

Пробвай!

# 5
да помага много против колики,също и масаж на корема по посока на часовниковата с леко притискане

# 6
  • София
Интересно звучи .... и логично  Rolling Eyes
Ще го пробвам още днес и ще споделя при положителен резултат Peace

# 7
  • София
Интересно звучи .... и логично  Rolling Eyes
Ще го пробвам още днес и ще споделя при положителен резултат Peace

Работи  newsm44
Мерси на авторката и мъжа и'  Hug Grinning

# 8
  • Прага/Чехия
Здравейте мами!

Искам да споделя един начин за изакване, чрез който моето слънчице акаше в продължение на 2 месеца /от съвсем скоро ака сам, благодарение на пюретата/ и да помогна на майките, които имат същия проблем.

Хващат се стъпалата на краченцата, свиват се в колената и се притискат към коремчето.
Коленцата са към гърдичите, а бедрата притискат самото коремче.
Притиска се силно и продължително, но и внимателно, разбира се.

Ако бебето изплаче - отпускат се крачетата.
И пак същото / на педитопонякога са ме заболявали ръцете, но усещам, че се напъва и иска да се изходи/.
Ако съвсем заплаче - вероятно сега няма да се изака. Може да се пробва след малко или когато си прецените.

Важното е хубаво да се притиска коремчето.

Дано съм го обяснила добре и да мога да помогна...

Ако има нещо неясно - питайте!

/p.s. само да кажа, с гордост, че нашия татко прочете и реализира първи този ефективен метод!   Hands Clap
Да така е  Peace,аз това го практикувам още от раждането на малката по препоръка на педито и наистина си има ефект,но сега го правя само профилактично вечер като гимнастика и се изхождаме на другия ден сутринта,досега никога не сме имали запичане  Peace

# 9
  • София
И аз да се разпиша, благодарение на тази техника и ние акаме вече редовно/ стигали сме до 5 дни неакане, а сме само на кърма/...много благодаря на snejanka99, която преди това ми беше обяснила на лична точно как се прави. Дано помогне и на други мами със същите проблеми.

# 10
И за колики помага, снощи го пробвахме Peace

# 11
Ами много се радвам!

Мами - възползвайте се!!!

Wink

# 12
  • при децата
И упражнение "каране на колело" към посочените притискане и масаж по посока на часовникавата стрелка.

# 13
  • Варна (разжалвана софиянка)
И аз това го практикувам само, че с малката разлика че докато притискам коремчето с крачетата правя движение от вън на вътре....като масаж един вид.

# 14
  • Русе
аз това го практикувам още от раждането на малката по препоръка на педито и наистина си има ефект,но сега го правя само профилактично вечер като гимнастика и се изхождаме на другия ден сутринта,досега никога не сме имали запичане  Peace
Това все едно аз съм го писала   Peace  newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт