С отслабването изчезват ли комплексите?

  • 1 074
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 191
Интересува ме този въпрос, защото...
Аз сега си имам комплекси, че съм дебела, понеже имам няколко килца в повече. А като си бях 50кг въобще не съм се оглеждала и вайкала толкова.
Но повечето ми приятелки и познати са по-слаби от мен, а непрекъснато се оплакват, че са дебели, и търсят начини да слабеят още.
Та според вас - с постигане на добро тегло спирате ли да сте "комплексирани"?

# 1
  • Мнения: 861
Мисля, че комплексите не изчезват с отслабването. Понякога продължаваш да се виждаш дебела, понякога се вманиачаваш да отслабнеш още повече. В повечето случаи храненето ти става фикс идея и се ограничаваш, за да не непълненеш отново.

# 2
  • Мнения: 3 537
Според мен изчезват, да, стига да не започнеш да се вманиачаваш прекалено много, да не прекрачиш границата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Според мен не изчезват. Даже се засилват след като отслабнеш. Почваш непрекъснато да се оглеждаш-къде има сланинка, къде виси кожа. Непрекъснато гледаш какво ядеш. Почваш да се чудиш защо днес ти стягат дънките, а вчера не ти стягаха. И се депресираш. Пък като си дебел си щастлив-хапваш си и не ти пука  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 732
Може би, но само до известна степен.

Когато се върнах от Щатите преди години плюс 15 килограма над обичайното си тегло, се чувствах ужасно, още повече, че приятелят ми тогава беше повече от 20 кила по-лек от мен Grinning.

После като се поприбрах, ми стана по-свободно в дрехите ми, по-леко да се движа и добих повечко самочувствие. Проблемът на излишното тегло според мен е не точно как изглеждаш, защото ти може да си изглеждаш добре, а това, че ТИ самата се чувстваш кофти и си смачкана отвътре. Така дори някой да смята, че си красива, няма как да го забележиш с погледа все забит смутено в земята.

А иначе човек, ако пожелае, може да се комплексира на цял куп други теми: нос, бюст, усмивка - каквото пожелаеш.

Комплексите са породени от физиката, но те са ВЪТРЕ в психиката и точно там трябва да се вгледаш. Не в теглото и гръдната си обиколка.

# 5
  • Мнения: 1 975
Ако си била слаба и си напълняла, при отслабване пак си нямаш комплекси. Но ако цял живот си с мисълта, че си пълна и от диета на диета, дори да отслабнеш - пак си комплексирана Sad

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 415
според мен след като отслабнеш и постигнеш така желаната фигура, ще започнеш да се заглеждаш в други неща от себе си, които искаш да са малко по различни и мислиш, че биха могли да бъдат по-добри...с две думи ще се появят други комплекси  Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Не, слаба не е равно на красива, една жена винаги ще си намери кусури  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 1 176
комплексите на една жена не са свързани винаги само с теглото...според мен си остават.

# 9
  • Мнения: 552
Каквото и да говорите - друго си е като смъкнеш някое килце. Аз се депресирам само като си отворя гардероба и го видя пълен с дрехи, които вече не ми стават.
Какви комплекси ще ме гонят, когато облека някоя рокличка или поличка и се харесам в огледалото?!?!?!?! И ищах ще имам да се наконтя...
Сега стискам зъби да отслабна, че няма какво да обличам вече   Tired, ама по-голям размер НЕ купувам вече Naughty

# 10
  • Мнения: 990
Според мен нещата опират до самокритика. Аз съм много критичен човек и винаги нещо не харесвам в себе си  ooooh!. Когато отслабвам ,наистина се чувствам по-добре ,но тогава пък започвам да се притеснявам "сега не ми ли се отпусна прекалено много кожата..... "  Crazy Луда работа , май наистина трудно може да ни се угоди  Tired

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
На мен лично ми изчезват,когато отслабна Flutter.Сега няма ден в който да не се погледна в огледалото и да не ми стане гадно,като знам,че мога да изглеждам много по добре.
А имам приятелки,които никога не са доволни,все нещо трябва да се коригира по тях Tired,но аз не съм от тях Crossing Arms

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
Зависи от комплексите  Laughing
Ако си се комплексирала, защото ти е голяма дупето или целулитчето ти се вижда вповечко, то като по отслабнеш и започнеш да си харесваш дупето или ти намалее целулитчето - ще забравиш как си се чувствала, съответно и комплекса ще изчезне.
Но ако се  вглеждаш в себе си прекалено от приетото и  само се чудиш, кое не ти е перфектно - колкото и да отслабнеш, разкрасиш и т.н. - комплексите ще ти останат.
Трябва да има баланс във всичко и да не се прекалява нито с отслабването нито с напълняването - не се вманиачавай, просот гледай ти да се харесваш ида се чувстваш добре, а не коя приятелка колко тежи или какво си има или какво си няма. Не се сравнявай с другите, ти си една единствена и неповторима  Wink дай им да го разберат и те ще почнат - равнис по теб  Sunglasses

# 13
  • София
  • Мнения: 191
Не се сравнявай с другите, ти си една единствена и неповторима  Wink дай им да го разберат и те ще почнат - равнис по теб  Sunglasses
Това много ми допадна!

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 593
При мен изчезват - може би защото съм комплексирана точно заради килограмите, а не заради нещо друго  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт