Дразни ли ви..?

  • 3 436
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 667

Сетих се, че наскоро, като пазарувах
детски дрешки, влязох в един магазин,
където любезно ме посрещнаха: "Какво
обичате? Нещо да ви покажа?" И аз си
казах какво искам, показаха ми друго,
казах си, че не ми харесва, искам трето,
показаха ми четвърто, на петото някак
се отегчиха, усетих, че повече не им се
занимаваше с мене. Аз пък си казах, че
едва ли ще купя нещо от това магазинче.
Такива работи хич не обичам. Хич не ми
харесва да съм зависима от продавачки,
които, от една страна, крият стоката зад
гърба си, сгъната, и не ти дават шанса да
попаднеш на това, което търсиш, защото
след като са ти показали третия парцал,
им докривява случайността, че са те срещнали.
Има нещо сбъркано в концепцията на подобен
род магазини. Жалко, че са масово явление у нас.

И при това много настойчиво ти обясняват, че това или онова, което не си харесал, всъщност било много хубаво. Или пък размерът, в който се съмняваш /всяка фирма на детски дрешки си има различни представи  за номерация/ е точно този. Дразнят ме, разбира се .
Но и аз ходя в магазини, където никой не ме дразни и с удоволствие пазаря.

# 61
  • Мнения: 27 524
И при това много настойчиво ти обясняват, че това или онова, което не си харесал, всъщност било много хубаво.

Но често пропускат да забележат, че струва убийствено скъпо  Rolling Eyes
Аз пък за всичко си казвам - скъпо е, не ми допада цвета, не ми харесва модела, не, мерси, и това не и не ми пука и не се дразня.  Flutter
Има една такава верига магазини, има ги и на нашата улица, Поли и Син, хубави, но нищо спцеиално. Цени - умопомрачителни  Crazy Почти всичко - сгънато зад гърба й. Физиономията - намусена и капризна. Хич и не влизам  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 424
Имало е случаи в които продавачки са ме вбесявали с "компетентни" съвети и отношение  #Cussing out

# 63
  • Мнения: 1 840
Дразни ли ви отношението на продавачките в магазините, на сервитьорките и др.?
Последно време мен ме дразнят ужасно. Особено един магазин в Бс - има много хубави дрехи, обаче няма да стъпя заради отношението. Гледат ме (а и не само мен), сякаш съм отишла пари да им искам.
А като седна на кафе идва госпойцата и ме гледа като теле без да ми каже нищо. Явно хич не им се бачка на тия хора!!!
Вярно, че и заплатите им не са от най-добрите, но пък аз също работя с клиенти и не съм си позволила никога такова отношение!
Благодаря, че ме изслушахте(прочетохте)!

Това е абсолютно вярно за Бургас. Когато преди 2 години отидох да живея там, лошото обслужване по магазините и заведенията беше първото, което ми направи най-голямо впечатление в този град. С времето свикнах и започнах да не обръщам внивание, но в началото направо се втрещих - буквално във всеки магазин и във всяко заведение се отнасяха зле с клиентите. Направо имах чувството, че когато сервитьорките или магазинерките видят клиент, им става лошо; там клиентът е най-омразното същество. Вярно е, че хич не им се работи на тези хора.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Да, дразни ме  #Cussing out
и ходя да пазарувам дрехи, обувки и бельо само от определени магазини Crossing Arms
Обичам д си пипам,ровя и разглеждам без да ми се навират разни незадоволени девойки  Stop
Да, дразни и ме и друго- като съм "лъсната" ми се подмазват и кланят, както и да ме преценяват според колата, която паркирам пред магазина  Naughty
Всъщност, по-скоро съм на периоди- имам такива, в които ме дразнят продавач(к)ите и други- в които въобще не ми дреме, питам ги:"какъв им е проблемът?" и ги отсвирвам  #2gunfire
МРАЗЯ ДА МИ СЕ говори на "ти": В МАГАЗИН, В ТАКСИ и т.н.
Скоро ми се случи следното в МОЛ-а:  няколко поредни неделни следобяда оставям малкия в детския кът за 1 час, аз си вземем списание, кафе и баничка и си сядам на кафепитие.Баничката- от щанда на Пейн Д'ор и каката ме пита:"Абе, ти тука ли работиш? Често те виждам?" При което аз #Crazy Close окопитих се и и се сопнах:"Познаваме ли се,че ми говорите на"ти" и " Изглеждам ли Ви като да работя тук?!Тук пазарувам!"  Верно,че бях спортно облечена, ама то екипчето ми струва повече от месечната й заплата,  hahaha
Какво е това фамилиарничене не ми е ясно? Изключително дразнещо е за мен

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 20:31 от Gena

# 65
  • Мнения: 13 512
Дразни ли ви отношението на продавачките в магазините, на сервитьорките и др.?
Последно време мен ме дразнят ужасно. Особено един магазин в Бс - има много хубави дрехи, обаче няма да стъпя заради отношението. Гледат ме (а и не само мен), сякаш съм отишла пари да им искам.
А като седна на кафе идва госпойцата и ме гледа като теле без да ми каже нищо. Явно хич не им се бачка на тия хора!!!
Вярно, че и заплатите им не са от най-добрите, но пък аз също работя с клиенти и не съм си позволила никога такова отношение!
Благодаря, че ме изслушахте(прочетохте)!

Това е абсолютно вярно за Бургас. Когато преди 2 години отидох да живея там, лошото обслужване по магазините и заведенията беше първото, което ми направи най-голямо впечатление в този град. С времето свикнах и започнах да не обръщам внивание, но в началото направо се втрещих - буквално във всеки магазин и във всяко заведение се отнасяха зле с клиентите. Направо имах чувството, че когато сервитьорките или магазинерките видят клиент, им става лошо; там клиентът е най-омразното същество. Вярно е, че хич не им се работи на тези хора.
не се притеснявайте...много по-лошо отношение срещнах в магазините в Рим. Е, там вече много  ядосвах и се държах съответно подобаващо и аз. Такова нещо не съм си и помисляла,че може д има в България. Но там  явно и интелектуалното ниво на обслужващия персонал е много ниско.

# 66
  • Мнения: 1 924
Трябва мнооого да прекалят , за да ме подразнят.

Далеч по-непоносимо е насреща ти да седи некомпетентен и неадекватен човек,
какъвто е случаят с един квартален магазин за бебешки стоки.
Влизам и искам да купя няколко бодита, с което хвърлих продавачката в такъв душевен смут,
че чак ми е грехота на сърцето.
Сигурно не знаеше дори какво точно представлява " боди" ...
Не пазарувам оттам , тъй като нямам време и желание сама да си ровя из магазина и да търся ,каквото ми трябва, а после да чакам мудната женица да открие и колко е цената, че да платя....

А по отношение на " дишането във врата " и репликите тип" Нещо определено ли си търсите..."
-тук вината не е на горките момичета.
Тях като продавач-консултанти ги задължават да " обгрижват " клиента по
този адски досаден начин.

Освен това съм убедена, че далеч не всеки е годен да работи такъв тип работа,
при която се налага общуване с хора.
И изобщо не опират нещата само до възпитание.

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гена, ....ер малък е под X

...а при нас в бебешкия продавачките пушат  #Crazy ......където влизат непрекъснато бременни и майки с деца

# 68
  • Мнения: 1 924
Ама как, вътре в магазина ?
 ooooh!

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ама как, вътре в магазина ?
 ooooh!

не съм ги виждала с цигари, но се стеле пушек и смърди зверски

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Гена, ....ер малък е под X

...а при нас в бебешкия продавачките пушат  #Crazy ......където влизат непрекъснато бременни и майки с деца
поправих  Laughing
Благодаря  Hug, винаги съм се чудила ooooh!

# 71
  • Мнения: 1 924
Гнуууус ! Явно пафкат нелегално , докато е празен магазина...
Бре и аз съм била пушач, ама поне да димят  някъде навън , беее.

А по отношение на сервитьорите ,
винаги ми е било най-чудно защо някои се държат по-грубо.
Разбирам , че не е лесно , със всякакви индивиди се сблъскваш ,
и аз съм работила такава работа и знам от личен опит,
обаче-кво ти пречи да вземеш да полицемериш малко...пари изкарваш от това, ебаси...

# 72
  • Мнения: 1 655
и аз винаги съм мразела отношението на момичета в луксозни магазини си мислят че като са продавачки там и са хванали бога за рога!
ами просто се отнасям с тях пренебрежително и ги карам да ми покажат целия магазин!да сгъват и подреждат после!
за сервитьорките е същото!и аз съм била сервитьорка в тузарско кафе и знам какво е!винаги съм била с усмивка!а да не говорим за стиордеския живот,там пътници всякакви, старала съм се да си върша работата!
а на тези дето не им харесва заплащането да си намерят работа с по добро, но има жени които са все в цикъл и до обед се сърдят на другите следобед на себе си!
това не съм го видяла в повечето европейски столици!а в азия направо краката ще ти измият от четкане!до манталитета си е!

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 01:10 от um_sami

# 73
  • Мнения: 1 924
а в азия направо краката ще ти измият от четкане!до манталитета си е!

И аз имам такива наблюдения - била съм в Пекин.
Дори в някакви най-обикновени ( Laughingда не кажа мизерни) квартални заведенийца сервитьорките се държат така ,сякаш си Единствен. Как да не им дадеш бакшишче  Laughing

# 74
  • Мнения: 861
Аз най-много мразя когато в магазин за дрехи раглеждам по закачалките и продавачката веднага , докато съм още там отиде да ги оправи. Много се дразня. Не може ли да изчака да се обърна с гръб, кара ме да се чувствам сякаш съм обърнала всичко наопъки.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 23:35 от ReGe

Общи условия

Активация на акаунт