Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 468
  • 382
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 585
Намерих в интернет заместителя на мляко, само не мога да схвана с посочените мерни единици всъщност колко ми излиза 1л мляко newsm78 Моля за помощ Praynig
http://www.kirkmanlabs.com/products/casein_free/vance/DariFree_21_S_Spec810.html

izwinqwam se za latinicata.

otiwash w google i tursish lbs, lb... i namirash towa:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lbs

w koeto pishe:
The pound (abbreviations: lb or, sometimes in the United States, #) is a unit of mass

sled towa pak w google (sled kato znaem che lb e sukrashtenie na pound a s-to w lbs e za mnojestweno chislo)

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=pound&btnG=%D0%A2%D1 … 1%D0%B8&meta=
1 pound = 453.59237 grams

25 lbs  = 25 * 453.59237 grams = 11339,80925 grams = 11,33980925 kg.
11.33 kilograma za $149.00... dosta e skupichko




oshte:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ounce
The ounce (abbreviation: oz) is the name of a unit of mass

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=ounce&btnG=Google+%D … D%D0%B5&meta=
1 ounce = 28.3495231 grams

19.5 oz. = 19.5 * 28.3495231 grams = 552,81570045 grams = 0,55281570045 kg

0,55 kg za $9.25

P.S. "One quart of DariFree™  powder makes six quarts of the milk alternative." w prewod:
Ot 1 porciq DariFree™ na prah izlizat 6 porcii zamestitel na mlqko


Edit: 11.5 kg * 6 = 66 litra za kum 250lv (grubo) prawi po 3.8lv na litur

Писа ръка Панайотова, син Wolf - ов.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 09:51 от Wolf

# 31
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много благодаря!  bouquet
даже не знаех какво е това oz.  Embarassed Само разбрах че се приготвя в съотношение едно към шест.

# 32
  • Мнения: 4 585
Любознателна, чак сега забелязах, че сметките са грешни.
За да бъдат верни, е необходимо да знаем колко грама сухо вещество събира мярката
и колко милилитра събира мярката.
Сметките са верни единствено при условие, че мярката побира толкова грама сухо вещество, колкото и милилитра течност, т. е. ако плътността на сухото вещество е като плътността на водата.
Няма как да бъде изчислено, може да се окаже в пъти по-евтино. Едва ли производителят е предполагал, че някой ще го интересува колко литра мляко ще излезе от една опаковка.

# 33
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ооо, сигурна съм, че това е първото, от което хората се интересуват Simple Smile  Пише, от една кварта (quart - предполагам кутия) прах излизат 6 кварти мляко, каквото и да значи това. Май това е вярната сметка.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 20:59 от ljuboznatelna

# 34
  • Мнения: 4 585
Не е това вярната сметка. Една кварта е около 1.1 литър.
Един Господ знае колко кварти прах има в една кутия.

# 35
  • Мнения: 2 254
На кутията пише така:
ако се приготвя по указания начин 1 кутия (12.9oz ) = 15 бутилки(всяка от по 6 унции) мляко.
1 унция= 28,35 g

# 36
  • Мнения: 1 818
Нашите резултати от теста:

I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 21
II. Социализация: 16

III. Сенсорные навыки/Познавательные способности: 23

IV. Здоровье/Физическое развитие/Поведение: 40

Общий результат ATEC: 100

# 37
  • София
  • Мнения: 9 857
Момичета,сигурно го имате този сайт-но за всеки случай
http://www.celiac.com/st_main.html?p_catid=41
Има рецепти за хлябове без глутен.Не знам дали ще е полезен.една майка във форума за машина за хляб го е дала.
 Hug

# 38
  • Мнения: 2 211
Момичета, съжалявам за офф-а, но се интересувам дали в Б-я се правят изследвания за наличие на тежки метали. Ако ли не, къде в чужбина?

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За България не знам, но в чужбина се правят тук, плаща се чрез интернет, банките се изпращат от там, необходими са няколко разрешителни от тук.

# 40
  • Мнения: 2 211
За България не знам, но в чужбина се правят тук, плаща се чрез интернет, банките се изпращат от там, необходими са няколко разрешителни от тук.


Много благодаря за инфото! А какви са тези разрешителни?

# 41
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И аз не съм съвсем наясно, имам намерение да направя  изследване за непоносимости в тази лаборатория, дори пусках тема тук с въпрос дали някой знае какви точно разрешителни, но никой не успя да ми отговори. Иска се разрешение за износ на биопродукти от някаква агенция (май по лекарствата) и от митницата. Към цената на изследването се прибавят около 150-200лв за транспортирането - лабораторията работи с куриерска фирма, която доставя и взема всичко от дома ти. Що се отнася до изследванията за тежки метали - може и нищо да не ти излезе, ако са в тъканите или костите, започват да излизат след провокативния тест или след започване на хелирането. Изследванията на кръв, урина и коса не винаги са точни, например в някои шампоани се съдържат някои тежки метали, макар и в много малки количества, което може да обърка теста. В кръвта излизат, ако заразяването е било скоро, в урината - по същия начин. В косата според дължината на косъма може да излязат и от преди няколко години. Тези, които работят по ДАН протокола правят това изследване, за да направят сравнение със следващите тестове, които са след прием на натуропатия и особено при хелиране - тогава се правят няколко такива теста. Виждала съм в интернет такива резултати - количеството метали расте с всеки следващ път на изследване, когато се прави хелиране. После започва да намаля.

# 42
  • Мнения: 5 681
 FlutterВъв връзка с диетата, днес сготвих на Мири Тиквички на фурна. Леле с какъв апетит яде това дете. Пу-пу да не муй уруки  Hug

# 43
  • Мнения: 3 591
Според мен ако не се хелира детето нищо няма да излезе.  За да има промяна в поведението, означава, че метала е стигнал до мозъка, от там излизането  и с хелиране става много трудно. В Бг пък никой не хелира...

Ние имаме ДАН! доктор (на нашата улица живее)... Не че съм ходила до там, ама питахме има ли, та ни казаха, кой бил най-близкия  Crazy

ей с това се занимават:
pecialties: Integrated Medicine: Special interest in ADHD/ADD, Autism, & Behavioral problems in Children

Vitamin/mineral supplementation: Yes
Essential fatty acids: Yes
Gluten and casein-free diet: Yes
Diet avoiding food allergens and yeast: Yes
Feingold diet: Yes
Digestive aids/Probiotics: Yes
Colostrum: Yes
Transfer Factor: Yes
Antifungal pharmaceuticals and nutriceuticals: Yes
Secretin: Yes
Heavy metal detoxification: Yes
IVIG: Yes
Antiviral medications: Yes

немога да си го позволя да отида засега там, но ако при нас нещата не се подобряват, особено ако пък в края на годината ни диагностицират  ще отидем.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 412
Има ли готови бисквити с фруктоза или друг полезен заместител на захарта. Въобще какви готови храни да използвам за начало. Вие всичко ли приготвяте домашно - бисквити, хляб, кифлички и др. Не знам как да започна, защото не съм много добра в тестените изделия и ако не стане като го приготвя, трябва да имам резервен вариант. Може ли да изброите от диетичните и не диетичните магазини с какво може да се започне?

Общи условия

Активация на акаунт