Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

До хладилника, който обичам

Искам сестра ми от САЩ да ми прати някой неща дотук (колети). Тя се опасява, че ще й излезе много скъпо. Какви са цените на различните методи на транспортиране, какви са различните методи и колко са сигурни?
Цитирай

usa

ако ги изпрати с държавната поща - usps (тук http://ircalc.usps.gov/ провери според теглото на пратката колко ще струва), няма да излезе скъпо, но не е съвсем сигурно, че ще пристигне и не е ясно колко време ще пътува. може да се застрахова за нищожна сума, това повишава вероятността да пристигне, но ако се застрахова за повече от $35-40 ще трябва да плащаш мито. btw, последният колет, който пращах се върна при мен след 2 месеца и половина - не се загуби, но трябваше да плащам още веднъж да го изпращам, та пак ми излезе скъпичко... така и не разбрах защо го върнаха, сега чакам да видя дали ще пристигне или пак ще ми го върнат. пък може и да изчезне този път... ако се изпрати с куриерска служба, ще пристигне почти сигурно, 99%, но това наистина излиза скъпо, струва си само за важни документи. най-добре е ако има възможност да ги изпрати по човек, който ще си идва до българия - и ефтино, и сигурно. а още по-добре е тя да ги донесе - така ще се и видите  Wink .
Цитирай

Няма начин по хора - най-рано пътуват през юни, а на мен ми трябват по-скоро.
Цитирай

usa

ами, бу, преценявайте... колко е голяма пратаката, колко е важна...
ето ти и сайта на ups - http://wwwapps.ups.com/calTimeCost?loc=en_US, цените на всички куриерски услуги са общо взето еднакви, да видиш според теглото колко ще и излезе шипинга с куриерска служба. на мен до сега с държавните пощи нищо не ми се е губило, но съм изпращала само до софия. два пъти са ми се връщали пратки, но не ми се е губило нищо. но доста познати са се оплаквали за загубени неща или поне преровени колети изпращани в провинцията. та ако решите, че можете да прежалите колета в случай, че не пристигне, нека ти го изпрати с държавната поща, не е особено скъпо.
Цитирай

в гората

От Щатите получавам редовно преровени колети, така че внимавай. Иначе можеш с някоя куриерска служба да пробваш но пък излиза солено. Зависи колко тежи, какво съдържа пратката, ти си прецени.
Цитирай
Зълва ми пътува средата на Май, иначе и ние чакаме вече трети месец колет и май няма да дочакаме Sad
Цитирай

Varna/Florida

Една приятелка се оплаква 4е  всеки пър и пребъркват колетите. МОй познат изпра6та доста 4есто и каза 4е слагал опис, който да се вижда мнооого хубаво! Ако му цапне някой пе4ат, който даже да няма зна4ение  пак е обнадеждаващо, 4е ще си полу4и6  колета цял, 4е тези по бг митниците нямат срам, 4овек да се 4уди какви хитрости да измисля.  Да измисли нещо, която да изглежда като документ и така да опише нещата в колета и да гоп сложи най-отгоре.  Зву4и малко смешно, но така една приятелка полу4и пресипан крем, кутиика от парфюм и разни отворени неща, детските дрешки взети и тн.....така 4е измислете как да изглежда "сериозна пратка" на фирма или нещо  такова.
Цитирай

Да, и аз мислех за списък вътре, в който да се пише, че е дублиран някъде си...
...ама то са дрешки за детето, как да изглежда като фирмена пратка...
Цитирай

Изпратих миналата седмица пакет за БГ с обикновена поща. На самият пакет поставят етикет, на който те карат да опишеш какво пращаш и на каква цена. Бебешки дрешки изпратих-платих $9.00 .....
Цитирай

Цитат на: Niki1
Изпратих миналата седмица пакет за БГ с обикновена поща. На самият пакет поставят етикет, на който те карат да опишеш какво пращаш и на каква цена. Бебешки дрешки изпратих-платих $9.00 .....

Малко се притеснявам тук да не отмъкнат половината дрешки...
Цитирай
Цитат на: Niki1
...Обаче писмата (картички, снимки) до свекърва ми никога не са се получавали, освен ако не са били с препоръчана поща. ....
Ники, аз ти вярвам, щото при мене е точно същият случай. В началото, първите 2-3 пъти добре. Ама после....НИЩО, нито едно писмо, снимки, картички не са пристигали. И то познай , и при мене при свекървата Very Happy  Evil or Very Mad
Цитирай
Според вас дали има смисъл да търся този колет, който се губи вече трети месец? Не че знам къде да търся, но съм 100% сигурна, че е пристигнал в БГ и от тук се губи.
Иначе ние пращаме редовно колети до САЩ със скъпички неща вътре, но всичко е било ОК, тя веднъж прати нещо хубаво и ето го резултата Crying or Very sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.