Има ли момичета, забременели с нисък инхибин В!!!

  • 11 597
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
моля, ако някой има същия проблем да поговорим!!! оказа се, че стойностите при мен са 41.15 при норми >45......и не знам какво да очаквам  Sick има много малко инфо за това....аз имам спонтанна овулация , добра БТ, а сега този гръм от ясно небе....естествено имам доста други проблеми, но този вече САМО ТОЙ МИ ЛИПСВАШЕ
Ако сте забременели въпреки ниските стойности, моля пишете..много ще съм благодарна!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Инхибин Б е индикатор за изчерпан яйчников резерв. Аз имам такъв, но все още в начална фаза. Забременях от първи опит ин витро. Инхибин В умишлено не изследвах. Т.к. процесът е необратим и не подлежи на лечение, реших, че няма смисъл. Насочих се не към пълно изясняване на състоянието ми, а по-скоро към евентоалното решение - ин витро /възможно е и забременяване по естествен път, но рядко. Опитите обаче отнемат време, а в случая времето е важно/. Освен, че многократно увеличава шансовете, единствено и само ин витрото може да даде информация за реалното състояние /качество/ на яйцеклетките, а от там и за възможността за забременяване. Особено, ако стойностите на ФСХ не са над норма, шаносовете са добри. Свържи се с д-р Владимиров - той е специалист по изчерпан яйчников резерв: http://ivf.bg/

# 2
  • Мнения: 313
благодаря ти много за отговора...това мисля да направя...на теб как ти определиха резерва като не са ти мерили инхибин-а. При мен поне ФСХ-то е в норми...в едни чужди сайтове чета, че инхибин-а трябвало да се мери рано сутрин, защото през деня падали стойностите  newsm78....какво точно значи НАМАЛЕН РЕЗЕРВ, че имам яйцеклетки но малко от тях са качествени, ли или че скоро мога да влезя в критическа??? Аз имам спонтанна овулация всеки месец какво отделям тогава????!!!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Значи, че все още има яйцеклетки, но качеството им не е добро. Може и да се отдели годна, но дали ще има късметът да бъде оплодена... Това непосредствено предхожда критическата.
Характерен е слаб отговор при стимулация /образуване на молко на брой яйцеклетки/, намален обем и кръвотока към яйчниците /установява се с преглед през първите дни от цикъла/, наследственост /ако в рода има др. жени с ранна менопауза/, в по-късна фаза повишени стойности на ФСХ. Моя док не сметна, че е нужно да меря инфхибин В. Аз също не виждам смисъл. И да знаеш, че е понижен, какво можеш да направиш?
Аз също има спонтанна оволация, но така и не забременях 5 г. Единственото което беше открито при мен е лош отговор, намален размер на яйчниците и кръвоток, а отделно почти всички жени и в двата ми рода са с менопауза под 40 г.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 529&Itemid=17

# 4
  • Мнения: 313
да но доколкото разбирам яйчниците ти са реагирали в крайна сметка на стимулацията, защото си забременяла, нали??? Явно няма смисъл да губя време с инсеминации, а направо ще трябва да се готвя за инвитро!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, при тази диагноза възможностите са ин витро или да се надяваш да стане по естествен път. От инсеминация няма смисъл. Аз съм правила две неуспешни. Обаче лекар трябва да каже. може би 41.15 не е сериозно намаление... Виж в тази тема - оставам с впечетление, че такова намаление не е значително. Писала е потребителка, забременяла с инхибин В 39. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&a … c=10114.msg187034
Ние можем да си гадаем, но само лекар може да каже дали и до колко е изчерпан яйчниковия ти резерв.

При ин витрото бях стимулирана със силини лекарства /гонал Ф и мерионал/ в отн. големи дози. Единият ми яйчник не реагира - едва към края на стимулацията се образува малко фоликулче, в което обаче нямаше качествена яйцеклетка. Другия обаче реагира почти нормално - извлекоха 6 годни, оплодиха се и ми върнаха 4. Хвана се едничко. Единствено в месеца на стимулацията ФСХ беше на горната граница /иначе си се движеше около 8 при норма 12/. Това, че ФСХ-то ти е в норма е много добре.

Сега се сещам - с док. правихме и един тест с клостилбегит, описан в Зачатие, но в момента изобщо не се сещам в какво се изразяваше. И той даде данни за изчерпан резерв.

# 6
  • Мнения: 7 716
Аз мисля, че първо трябва да опиташ със стимулация и инсеминация. Не ти е толкова никък инхибинът.

# 7
  • Мнения: 313
аз след седмица съм на инсеминация, по мое настояване, защото мнението на всички лекари до сега беше, че нямам проблем със забременяването след като съм имала 2 бременности в последните 2 години , които завършиха зле!!!! Аз не бях много съгласна, защото вече сериозно взех да се притеснявам за годините 35, но не посмях да настоявам....за да не изглеждам като някаква вчаниачена, но след като отново 6 месеца не се стига до забременяване вече склоних един да пробваме и сега съм на клостинбегит ЗА ПРЪВ ПЪТ В ЖИВОТА, но след като прочетох вчера тази диагноза си мисля, чя няма да има кой знае какъв ефект....едно нещо ми е странно в няколко чужди сайта четох, че инхибин Б се изследва 5 ден и друго мнение е, че по-добре рано сутрин, защото през деня стойностите му намалявали и това ми дава маааалко надежда....аз още с лекаря не съм говорила по въпроса, но това което изчетох ХИЧ НЕ ЗВУЧИ ДОБРЕ

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Възможно е тези стойности да не доказват изчерпване, а само началото на процеса. Доколкото разбрах, други признаци няма. Освен това Инхибинът може да не е изследван тогава, когато трябва или просто резултатите да са сгрешени /диагноза се доказва когато 2 - 3 пъти има понижени /завишени/ стойности на нещо си/. Освен това долната граница /до която си съвсем близо/ е малко условна. Много показателно ще е и как ще реагираш на клостила.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Момичета,да се намеся и аз в темата с един въпрос.Аз съм стимулирана 6 пъти с клстил и винаги съм имала по два доминантни фоликула и още по един-два,които не достигаха необходимите размери.Това нормално ли е?

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, мисля, че е добре.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря,Лекси Hug

# 12
  • Мнения: 179

Много показателно ще е и как ще реагираш на клостила.
Лекси мила, ще поясниш ли каква реакция имаш предвид?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами при мен реално се образуваше един фоликул, колкото и без клостил.

Това сравнение на мен лично ми помогна да разбера проблема:

"Яйчниците с намален резерв все още имат яйцеклетки, които могат да доведат до бременност; за съжаление, тези яйчници реагират слабо и на най-агресивните средства за стимулация, които познаваме. Един от моите колеги сравнява ситуацията с кола, която се движи идеално при 30 километра в час, но когато натиснете докрай педала на газта, тя продължава да се движи .... с 30 километра в час."

И вообще в тази статия нещата са много добре и достъпно обяснени:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 529&Itemid=17

# 14
  • Мнения: 179
Мерси Лекси.
И аз като Лали мисля, че Инхибинът на iliana01 не е много нисък. Някъде дори за граница съм срещала стойности около 33.  
А всъщност защо са го изследвали?

Общи условия

Активация на акаунт