Продукти на генното инжинерство, генно модифицирани растения, животни

  • 1 271
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  Не зная дали тази тема е точно за клюкарника...тя засяга пряко (не)здравословното състояние на все-повече от нас, които не можем да си позволим лукса да отглеждаме сами храната си. 
Причината да я пусна е тоталното затъмнение по въпроса с какво всъщност се храним ежедневно - от новородените до старците, колко далеч вече са отишли нещата в тази посока. Както и до какво води системното приемане на такива "храни".
...Какви са последствията от  внедряването на мутанти в екосистемата..

Ще се радвам да разбера мненията ви.   И... не се заблуждавайте, че това не ви засяга!  Close (finger)

Ето ви и подробности...  http://ecosw.dir.bg/kniga/index.htm

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пинк Баба, незнам какво очакваш да ти отговорим... няма отърваване от това...ако можех да гласувам срещу генното инжинерство , бих го направила... гледам да не купувам генно изменени храни, но вече всичко е генно модифицирано ...  дори в доматите слагали хормони от паяци и др... и вегетарианците нямат шанс да останат такива .... чак след 100 години и повече ще разберем , т.е. не ние, но децата ни и внуците ни, какви са били последствията ....

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А Новартис..незнам дали е същата фирма, продава флуорни капки за бебета у нас ... и разни други "полезности "

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 19:48 от secretgarden

# 3
А Новартис..незнам дали е същата фирма, продава флуорни капки за бебета у нас ... и разни други "полезности "

 Същата е, мила, същата е.... и в адаптираните млекца ги добавят "полезностите", и в сокчетата...доста стягат примката вече.
Ама и ние си го заслужаваме, щото си мълчим като   (_!_) .

# 4
.... чак след 100 години и повече ще разберем , т.е. не ние, но децата ни и внуците ни, какви са били последствията ....

 А последствията не ги ли виждаме вече?? В последните 12 години (баба не е на 15) болниците са пълни целогодишно, децата са все болни от нещо и зиме и лете, да си алергичен вече се счита за нормално....
Когато Баба беше ученичка (не много отдавна..),  във всеки клас имаше по 1 , максимум 2 по- пълни дечица.  Днес, като вземам по-голямата от училище..... лелее-е-е-....  окото ми се е уплашило.  Едни тлъсти четвъртокласници - на корито гледани !!
И тук-таме нормално дете...
  Това го нямаше преди 15 години, бе хора.. Naughty

# 5
Точно затлъстяването едва ли е продиктувано от генното модифициране на храните. Връзката е дотоклкова, доколкото храната става все по-евтина, т.е. достъпна, а човека е просто животно и тъпченето му е любимо занимание.
Според някои теории алергийте пък са следствие на стерилизирането на средата, демек пак е трудно да се намери връзка точно с ДНК-то на храните.

# 6
  • Мнения: 6 167
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?

# 7
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?


Говоря не само за третиране, а за намеса в структурата на ДНК (виж линка..) ГМ храни официално няма. Но има храни, произведени от ГМ растения Това като цяло са вносните храни и консерви в супермаркетите. Те неслучайно са евтини.
Относно растенията..соя, сортове пшеница, голяма част от царевиците, рапица, и др 
 Соев лецитин е емулгатор за всички сладкарски изделия, за които можеш да се сетиш, има го като добавка към какво ли не. Соевото брашно е основна съставка на малотрайните колбаси и куп още храни, някои от които се продават като "ЕКО". 
 със соеви брашна и смески хранят масово животните в големите европейски ферми и у нас (освен, че ги тъпчат с хормони и антибиотици)  Това после го ядеш ти , щото си на края на хранителната верига...  трябва да ставам, ще довърша по-нататък..))

# 8

Според някои теории алергийте пък са следствие на стерилизирането на средата, демек пак е трудно да се намери връзка точно с ДНК-то на храните.


 Коя среда имаш впредвид ?

# 9
Знам със сигурност за бисквитките Хогаренас - онези дето уж са с фибрии незнам какво още полезно и диетично - внасят се от Аржентина и са от генно модифицирана пшеница
Генното модифициране е "привнасяне" на гени в едно растение от друго с цел д стане по-някакво си .. Пример: на домати например се привнасят гени от тиква, за да са по-твърди и трайни. Истината е, че наистина все още и самите учени, които го правят не знаят дали и как се отразява на човека. Информацията ми е от преподавател в Лесотехническия университет..

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?



В България има засяти ГМО царевици на Пионер ... лично съм ги виждала с очите си ... огромни полета

# 11
  • Мнения: 6 029
ооо амааааааааааааан от отровни шишета...... от генномодифицирани храни... абе хора вие ше умрете от притеснение какво трябва и не трябва да се яде, не от продуктите на генното инженерство...
ми ше хода да са гръмна с патрони за глиган и ше приключа с притесненията веднъж завинаги!

# 12
  • Мнения: 4 195
А Новартис..незнам дали е същата фирма, продава флуорни капки за бебета у нас ... и разни други "полезности "

 Същата е, мила, същата е.... и в адаптираните млекца ги добавят "полезностите", и в сокчетата...доста стягат примката вече.
Ама и ние си го заслужаваме, щото си мълчим като   (_!_) .
тук майките имат избор - да кърмят Peace
Имам нива - 2 декара, свекър ми ще ме разведе, че не искам да я копая, близо до София е - желаещи да си самопроизведът храната на нея - чиста и натурална ще е и е много вкусна. Моето дете цяло лято е на 80 % домашна храна - домашно прясно и кисело мляко, домашно козе сирене, свинско и то домашно, почти всички зеленчуци - домашни - ми пак боледува, пак е бил в болница 2 пъти със стомашен вирус, с рядкото заболяване - Георгафски език е, такла че - авторката не е съвсем права - не всичко е от храната.
И ако нямате моите варинати на хранене какво - гладни ли ще стоите newsm78, освен с писане по форума по друг начин ще се опитате ли да промените храненето на децата си - сериозно питам, някой ще дойде ли да си произведе храната сам - съмнявам се, жестково се съмнявам Naughty

# 13
Коя среда имаш впредвид ?

Хабитатът, казано на "чист" български.

# 14
  • Мнения: 6 167
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?


Говоря не само за третиране, а за намеса в структурата на ДНК (виж линка..) ГМ храни официално няма. Но има храни, произведени от ГМ растения Това като цяло са вносните храни и консерви в супермаркетите. Те неслучайно са евтини.
  Това после го ядеш ти , щото си на края на хранителната верига...  трябва да ставам, ще довърша по-нататък..))

благодаря за пояснението, знам какво е ГМО.
въпросът ми беше не дали има внос, а дали се произвеждат в бг, това ти е убягнало.
кой институт в бг разработва ГМО с други думи?
аз да си призная съм много по-притеснена от третирането, а не от генното модифициране.
хормони на растежа, торове, консерванти и тн. списъка е безкраен.

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 14:38 от Lennie

# 15
  • Мнения: 25 600

въпросът ми беше не дали има внос, а дали се произвеждат в бг, това ти е убягнало.
кой институт в бг разработва ГМО с други думи?

За кой институт не мога да ти кажа, макар че четох някъде, че и тук се правят такива опити.
Проблемът е, че се сеят ГМ семена - царевица със сигурност. В Северозападна България, а може и на други места.
Семената са на Монсанто, естествено, на кого другиго...  Sick

# 16
.

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 16:01 от roxxy

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ГМО в България...малко дългичко, но любопитно .....пък и който наистина  се интересува ще отдели време ...


http://www.bluelink.net/gmo/

Цитат
Ясно е, че някой в държавната администрация е дал разрешение на компании, като Monsanto и Pioneer за внос на ГИ царевични семена и за продажбата им от дистрибутори на българските фермери. Само така може да се обясни откритата рекламна кампания на компаниите за продажба на тези семена. Записка за експорт на царевица от САЩ, показва, че през февруари 1999 год., пратка от около 164 т. царевица е разтоварена във Варна

http://www.zazemiata.org/gmo/info_biotechcenter_bg.php

http://www.zazemiata.org/gmo/situation_bg.php

Общи условия

Активация на акаунт