кърмене и менструация

  • 661
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
Проблема ми е следния:За първи път ми дойде след раждането февруари месец,после март ми закъсня с 12 дена,а пък април въобще не ми дойде,ве4е ми закъснява 18 дена.Та въпроса ми е как е при вас кърмещи мами?Регулира ли ви се веднага цикъла?Имали ли сте месец в който да не ви дойде?Допреди да родя цикълът ми беше то4ен като швейцарски 4асовник.Ходих на гинеколог преди закъснението и тя ми каза,4е в на4алото е нормално да ми закъснява,докато се регулира.Пак мисля да ходя другия месец,за да ми погледне резултатите от цитонамазаката,ама дотогава се 4удя дали да се притеснявам  Силно се надявам да Не съм бременна,ама тук един тест за бременост струва 30 евро и не ми се дават толкова пари,4удя се дали да не си направя кръвни изследвания,видях в една лаборатория,4е са 9 евро  Rolling Eyes


# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен ми дойде веднъж, имах после само зацапвания 2-3 пъти през 1-2 седмици и след това престана за още 3 месеца, така че е възможно да се влияе от честотата на сучене на детето и затова да е нередовен. Но ако имаш съмнения за бременност (аз нямах и бях спокойна), направи кръвния тест - или се разтърси из нета, по чужбинско има поръчки и доставки на тестове за бременност на значително по-ниски цени от аптеките.

# 2
  • Мнения: 184
аз родих на 22.12.06г,оттогава до момента все още не ми е идвало,затова не се притеснявай,чувала съм че е нормално при кърмачките.

# 3
  • Мнения: 1 432
Аз нямам цикъл.Родих на 26.07.07 и не ми е идвало.Аз знам 4е кърма4ките нямат цикъл  newsm78

# 4
  • Мнения: 155
Възможно е цикълът ти да е нередовен докато кърмиш,както е казала и Хедра!Аз кърмя на поискване-бебка ми е на гърдата почти постоянно и въпреки това цикълът ми дойде 25 дни след раждането ooooh! ... В момента отново съм неразположена,а дори не е минал и месец-явно все още цикълът не се е регулирал (и все пак ще отида на лекар да проверя тая работа newsm78) ! Но за мен това няма значение-по-важно е,че цикълът не влияе на количеството кърма!

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
При мен е нещо подобно. Дойде ми 1г и 3м след раждането, после пак след два месеца, сега пак го няма Grinning

# 6
  • Мнения: 2 807

Дани -> 1 месец след раждането му, на датата от преди 9 месеца.
Ива -> 3 месеца след раждането, но този не го броя, т.к. тогава се бях притеснила - счупих си крака, а гледах децата си сама...
Мони -> още нямам цикъл.

Значи за 4-ри години  - 4-5 цикъла  Laughing
Ти си по-добре от мен  Wink Hug

# 7
  • Мнения: 2 821
С първото дете ми дойде 2 месеца след раждането. Сега, бебето е почти на 3 се опитва да ми дойде около датата на раждането. И аз си мислех, че ще продължи рахата ми без цикъл, но.. Rolling Eyes

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Сякаш чета за себе си. Дойде ми когато Любомир беше на 7 месеца и 10 дни (януари), февруари ми прескочи или по-скоро ми дойде март със закъснение 10 дни. Оттогава не ми е идвало, но тъй као нямам повод за притеснения, а и се кърмим доста активно смятам да отложа ходенето на лекар  Wink

# 9
  • Мнения: 127
Вече близо 11месеца кърмя и нищо... След първото раждане чаках 10 месеца. Нормално е.

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз още не съм се зациклила, няма и признаци. Но не е задължително кърмачките да нямат цикъл.

# 11
  • Мнения: 878
Моми4ета благодаря ви за отговорите.Направих си тест и излезе положителен,само дето моментът е крайно неподходящ за ново бебе и още се 4удим какво да правим с моя мъж.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Моми4ета благодаря ви за отговорите.Направих си тест и излезе положителен,само дето моментът е крайно неподходящ за ново бебе и още се 4удим какво да правим с моя мъж.

Не знам какво да напиша, аз лично се зарадвах за теб, може би защото аз искам второ бебче скоро. Но все пак, решението е ваше, аз ти пращам много положителни емоции от мен и моята дъщеричка.  Hug

# 13
  • Мнения: 163
Моми4ета благодаря ви за отговорите.Направих си тест и излезе положителен,само дето моментът е крайно неподходящ за ново бебе и още се 4удим какво да правим с моя мъж.
Не се чудете!!! Децата са дар Божи, радвайте се! Heart Eyes Praynig
Щом като е станало...  bouquet

А относно темата, аз къмя доста интензивно, при това по няколко пъти вечер. До 6тия месец бяхме на изключително кърмене, след това почнахме с микро-дозички, а сега не сме напреднали кой знае колко, та се надявах да избутам лятото чиста...нооо, не! Макс се роди на 22.08.2006 на 31.05.2007 ми дойде за 1ви път и хич не прилича на предишните ми менсруации. Не е болезнено, но е доста обилно, и явно се очертава продължително...

# 14
  • Мнения: 8 917
Родих със секцио, кърмех до около 2 годинки на Гери, а цикълът ми дойде на 2-я месец

Общи условия

Активация на акаунт