Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Снощи забелязах, че главичката на бебчето ми се появява нещо като лепка, пък вече сме почти на 4 месеца  Shocked  До сега му беше абсолютно чиста. Винаги съм си мислела, че бебетата се раждат с лепка, а не се появява впоследствие  newsm78 Възможно ли е да е нещо друго? Как да го махна  Sad
Цитирай

Белгия/София

Каква пък е тази лепка?  Thinking
Аз зам само за крусти, коричките по главата, ама те не лепкат...
Цитирай

Да, май нещо като коричка...ама тая коричка защо сега се появява  newsm78
Цитирай

София-там нейде в западната част

ако говориш за крустите-коричките по главата при нас също се появиха даже май към 5 месец беше ... когато Ема се роди нямаше и си мислех,че момента е преминал  Mr. Green но се появиха в последствие ...не бяха много но имаше, махат се лесно и не е болезнено обикновенно след баня или по време на самата с гъсто гребенче се разресва и те като са разкиснати падат лесно ... след баня може и със зехтин да се намаже да преседи и пак да се реши
Цитирай

София

Мажи на бебчо главичката след баня с олиото което мажеш тялото  Peace
Цитирай

под звездите

Мажи на бебчо главичката след баня с олиото което мажеш тялото  Peace
След баня ? Няма ли да стои мазно?
Цитирай

Белгия/София

Ако е за крустите - те са непредвидими  Very Happy Синът ми имаше към 2-ри месец, след 2 бани ги остъргах с бебешката четка, та чак досега. И сега пак са се появили  Twisted Evil на година и 8 месеца, тлъсти и дебели, да им се не види  Twisted Evil
Цитирай

На малката й се появи сега , не се роди така ...

И к'во за олиото ? newsm78 Няма ли да е мазно бе ? Thinking

Я....пък за четката не  смея  да и ръчкам главичката ... Rolling Eyes ....
Цитирай

И на сина ми му се появиха след навършени четири месеца. Намазах го с бебешко олио два пъти преди баня и след това хубаво разресах. Изчистиха се напълно засега.
Цитирай

Аз мажа преди баня. 1-2 часа преди да се изкъпем. После, докато е в коритото пазресвам с гребен и измивам косичката. От две процедури - всичко изчезва.
Цитирай

под звездите

Аз мажа преди баня. 1-2 часа преди да се изкъпем. После, докато е в коритото пазресвам с гребен и измивам косичката. От две процедури - всичко изчезва.
И моята свекърва така ми каза, ам още не съм пробвала.
Цитирай

София

И на моят син му се появиха към 4-ия месец.Купих си от аптеката специално кремче за крусти на Мустела-Стелакер,цена около 12-13 лв.Намазва се примерно вечер и стои с него цяла нощ/не оставя никакви петна никъде/.На другия ден като го къпя му разресвах косичката с най-обикновено гребенче/на баща му е  Laughing/ и точно за 2-3 намазвания вече няма и помен от крусти.
При нас зехтина не помогна,въобще.С бебешко олио не го мажа заради проблеми с кожата,така,че Мустела се оказа идеално решение.
Цитирай
трябва да се овлажнява кожата, дали със зехтин, олио или някакво кремче, ззависи кое ще му повлияе на детенцето. Колкото до мазното, не остава то си попива и не е проблем Peace
Цитирай

на брега на Дунав

И аз така знам, мажеш обилно главичката с бебешко олио поне 30 мин. преди баня и после с гребенчето внимателно разресваш, за да се отлепят. Измивате се и сте готови.  Peace Процедурата се повтаря колкото пъти е необходимо. Колкото до това кога се появяват ами няма определено време. На дъщеря ми бяха излезли и след годинката, че даже и след две, колкото и невероятно да звучи.
Цитирай

Сестра ми имаше до 2 и половона г. Не са страшни, ще се махнат от самосебеси.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора