Тренировка у дома- има ли вещи мами

  • 4 270
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Някой беше публикувал скоро ей тоя сайт с упражнения в домашна обстановка. http://spidersport.com/home-workout.php#2  Та, аз си го копнах и запчнах да си го отварям и да си гледкам упражненийцата всеки ден канейки се да започна да ги правя. Вчера обаче реших, че само с гледане няма как да стане работата и взех, че ги направих ( не и тия с топката обаче). Днес се чувстам страхотно- сиреч цялата съм схваната от мускулна треска (значи работят упр.). Но, въпросът ми е: тичането на място, което се препоръчва, след или преди упражненията се прави и колко да тичам (като минути)
 Предполагам, че има мами, които спортуват в къщи и са наясно колко време отнема една ефикасна тренировка и след колко време започва да се забелязва някакво стягане. Чеее аз съм една мързеланааа. Трябва да забелязвам резултати, за да се мотивирам...иначе съм склонна да зарежа каузата много бързо
Айде чао за сега и помагайте със съвети
Joy

# 1
  • Мнения: 4 678
 newsm10Упражненията са добри!
Мога да ти дам съвет,че лицевите може да ги правиш по 4 различни начина,защото рано или късно,организма ти ще свикне с тях, и ще трябва да ги смениш с други упражнения, ако искаш разбира се да има постоянен ефект!В смисъл-няма да свикне с лицевите ,но е хубаво да изненадваш тялото си с нещо различно,ЗА ТВА Е ХУБАВО ДА ГИ СМЕНЯШ! smile3501

# 2
  • Мнения: 43
Благодаря ти, Поци,
 а тичането според теб, преди или след упражненията  да е. Иначе, да искам естествено постоянни резултати. Ще се вслушам в съвета ти.
Joy

# 3
  • Мнения: 4 678
Как тичаш на място?

# 4
  • Мнения: 43
ами просто си тичам. Нищо особено. Ти да не би да препиръчваш нещо по-специално като тичане Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 678
АМИ АКО ТИЧАШ,без уред,просто е безсмислено повече от 2 минути!
Вземи си нещо за в къщи ! smile3521
Или по-добре ,клякай отколкото да бягаш на место!
 newsm44

# 6
  • Мнения: 566
Защо не си свалиш някое филмче с цяла тренировка, на Синди или каквото ти хареса. Аз си купих 2 диска ги сменям всеки ден.

# 7
  • Мнения: 4 678
Нищо нема да сваляш,аз ще ти кажа,кво да правиш

# 8
  • Мнения: 861
Ако искаш да тренираш в къщи трябва да имаш необходимите условия, задължително гирички/дъмбели и някакъв уред за кардио (велоергометър, степер или кростренажор). Даже и да използваш дискове с упражнения пак ще ти трябват някакви тежести. Ето ти една примерна тренировка. Не знам кой е автора й, защото съм я срещала в няколко сайта.
Загрявка 7-8 минути на велоаргометъра
1. Лицеви опори - 2 серии по 12 повторения. 
2. Набиране от тилен лег - 2 серии по 12 повторения.
3. Разтваряне встрани с дъмбели - 2 серий по 12 повторения.
4. Бицепсово сгъване - 2 серии по 12 повторения.
5. Трицепсово разгъване с една/две ръце - 2 серии по 12 повторения.
6. Клякане - 3 серии по 25 повторения.
7. Напади - 3 серии по 20 повторения.
8. Изтласкаване на таза - 4 серии по 30 повтореня.
9. Повдигане на пръсти за прасец - 2 серии по 30 повторения.
10. Коремни преси - 4 серии по 25 повторения.
11. Повдигане на краката от тилен лег - 4 серии по 25 повторения.
След това 40 минути кардио.

Втора тренировка:
1. Избутване с дъмбели - 2 серии по 12 повторения.
2. Гребане с дъмбел - 2 серии по 12 повторения.
3. Изнасяне напред с дъмбели - 2 серии по 12 повторения.
4. Концентрирано сгъване - 2 серии по 12 повторения.
5. Кик-бек - 2 серии по 12 повторения.
6. Клякане - 3 серии по 25 повторения.
7. Напади - 3 серии по 20 повторения.
8. Изтласкаване на таза - 4 серии по 30 повтореня.
9. Повдигане на пръсти за прасец - 2 серии по 30 повторения.
10. Коремни преси - 4 серии по 25 повторения.
11. Повдигане на краката от тилен лег - 4 серии по 25 повторения.
И 40 минути кардио.
Когато тренирам в къщи използвам диска на Синди "Как да достигнем съвършенство", но основно упражненията за горна част на тялото, т.е гърди и ръце. Коремните й преси никак не ме натоварват, затова правя мои си упражнения. За крака можеш да правиш напади с дъмбели, клекове и упражненията от тае-бо за крака на земя. После задължително правя минимум 45 мин. на велото.

# 9
  • Мнения: 43
Идеята за уред е супер, и аз все ги гледам по магазините, но проблемът е, че нямам къде да го сложа в къщи. Живеем в двуспалнов апартамент и не виждам как бих му намерила място. Иначе сте прави, че има страхотни уредчета... ще си купя веднага като се пренесем в къща, но за сега ще трябва да се задоволя с подръчни средства. А тичането на място щом не става, какво ще кажете за скачане на въже?
ReGe, благодаря за упражненийца, но каквато съм си "боса" хич не я разбирам тая терминология: трицепсово разгъване, бицепсово разгъване... Аз затова харесах онова сайтче със снимчиците, че ако не разбера обясненията, картинките поне разбирам.
 О.К. Поци, казвай сиа какво

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
РеГе, смятам да приложа упражненията. Само 40минутното кардио ме притеснява newsm78 защото имам степер, а на него ми е скучно 40 минути да се клатя Whistling

Иначе на авторката бих казала, че само за стягане Тае бо действа невероятно.
По 1 час всеки ден.

# 11
  • Мнения: 861
Джой, сега нямам време , но в понеделник ще ти пратя линк към някой сайтове, където ще можеш да ги видиш на снимки.

# 12
  • Мнения: 4 678
Идеята за уред е супер, и аз все ги гледам по магазините, но проблемът е, че нямам къде да го сложа в къщи. Живеем в двуспалнов апартамент и не виждам как бих му намерила място. Иначе сте прави, че има страхотни уредчета... ще си купя веднага като се пренесем в къща, но за сега ще трябва да се задоволя с подръчни средства. А тичането на място щом не става, какво ще кажете за скачане на въже?
ReGe, благодаря за упражненийца, но каквато съм си "боса" хич не я разбирам тая терминология: трицепсово разгъване, бицепсово разгъване... Аз затова харесах онова сайтче със снимчиците, че ако не разбера обясненията, картинките поне разбирам.
 О.К. Поци, казвай сиа какво

Ето ти  сайт, та да си в час newsm10

http://www.fitnes.startirai.com/

# 13
  • Мнения: 43
Мерси, много сте мили
Joy

# 14
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Поци, ти инструктор ли си?

Общи условия

Активация на акаунт