Снимки на истинско раждане

  • 46 901
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Четейки някои мнения неволно се сещам за една тема пълна с възмущения към един лекар, позволил си да се развика на родилка, задето го оакала.

# 106
  • Мнения: 46 488
само в БГ ли е задължително да си отдолу изчистен Joy Joy

Да. Сега кажи, че не знаеш, че и клизма НЕ правят по света.

Четейки някои мнения неволно се сещам за една тема пълна с възмущения към един лекар, позволил си да се развика на родилка, задето го оакала.

Онази тема беше без снимки, затова  Mr. Green

# 107
  • Мнения: 483
Никол, точно така е Simple Smile
На мен НЕ са ми правили клизма и ми обръснаха само КОРЕМА за секцио-то.
По отношение на присъствието на таткото: моят беше и видя как ми режат корема и вадят СИНЪТ му...Не му стана лошо и беше много развълнуван.
И сега е щастлив че беше до мен в този момент.
За космите: аз се подвизавам и в двата варианта...когато както ми хрумне. Обезкосмяването НЕ Е начин за поддържане на по-добра хигиена...нямам идея това от къде идва #Crazy newsm78 Не случайно има окосмяване около и всеки отвор на тялото: анус, вагина, уши, нос..или вие и там се обезкосмявате?
 Hug

# 108
  • Мнения: 5 391
Жалко, не можах да видя нито едно седалищно раждане.

# 109
  • Мнения: 46 488
Никол, точно така е Simple Smile
На мен НЕ са ми правили клизма и ми обръснаха само КОРЕМА за секцио-то ...

На мен в БГ нито клизма ми правиха, нито ми бръснаха корема, някак си се разминах м/у капките. Бях се настроила, че няма да позволя да ме пипнат с пръст, то пък нямаше желаещи да ме закачат Mr. Green

# 110
  • Мнения: 1 735
Никол, точно така е Simple Smile
На мен НЕ са ми правили клизма и ми обръснаха само КОРЕМА за секцио-то.
По отношение на присъствието на таткото: моят беше и видя как ми режат корема и вадят СИНЪТ му...Не му стана лошо и беше много развълнуван.
И сега е щастлив че беше до мен в този момент.
За космите: аз се подвизавам и в двата варианта...когато както ми хрумне. Обезкосмяването НЕ Е начин за поддържане на по-добра хигиена...нямам идея това от къде идва #Crazy newsm78 Не случайно има окосмяване около и всеки отвор на тялото: анус, вагина, уши, нос..или вие и там се обезкосмявате?
 Hug

И аз мисля така. Смятам, че е модна тенденция, която ще идва и ще си отива, както повечето неща.
Кой знае, след 1,2 века която има повече косми, тя ще е най-секси. Плешивите ще са комплексарки.  Mr. Green

# 111
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз явно съм дебелокожа, не се стреснах, не сънувах кошмари и ми беше наистина интересно да видя естественото раждане, след известно време ще разгледам и секциото.
Да вземем сега и главите да си бръснем за да е по-естетично??
Приемам и двата варианта, кой както иска, не виждам нищо гнусно.
Надявам се да не заключат темата.

# 112
  • Мнения: 3 205
Обезкосмяването НЕ Е начин за поддържане на по-добра хигиена...

Ъхъ. И може да доведе до проблеми. Не заради врастването на космите.

За снимките - страхотни са. Аз си проспах секциото, та ми беше интересно какво се е случило, докато ме няма  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 423
Като снимки не са чак толкова противни, явно така изглеждат нещата. На мен обаче ми предстои първо раждане и такива неща по-скоро ме плашат.
Ами и аз това се опитах да обясня, ама веднага ме низвергнаха, че нямам правилна нагласа и т.н.

# 114
  • Мнения: 84
Аз пък като ги гледам тези снимки на раждане в домашни условия и се питам какво ли щеше да се случи, ако аз така бях родила, при усложненията които имаше на моето раждане заради увита пъпна връв!!! Трябва да си супер смел за да се решиш на такова раждане без супервизия от медицински персонал и без нужните условия, ако се наложи няк. медицинска намеса. Евала на такива жени! Моята баба също е родила вкъщи, и е родила майка ми съвсем сама, без каквито е да е баби или други помагащи жени, което лично мен ме хвърля в див ужас!
Не трябва да се забравя, обаче, че  в началото на века, когато повечето жени са раждали вкъщи, процентът на детска и майчина смъртност при раждане е бил доста по-висок!

Колкото за снимките и филмчетата, заповядайте тук, ако има още любопитни:

http://www.babycenter.com/videos/?intcmp=leftnav_generalphase_videos

Аз също смятам че нераждали жени не бива да гледат. И тези, дето ще раждате секцио, също не ви препоръчвам да гледате филмчето за секцио раждане.

# 115
  • Мнения: 7 416


Колкото за снимките и филмчетата, заповядайте тук, ако има още любопитни:

http://www.babycenter.com/videos/?intcmp=leftnav_generalphase_videos

Аз също смятам че нераждали жени не бива да гледат. И тези, дето ще раждате секцио, също не ви препоръчвам да гледате филмчето за секцио раждане.
    Гледала съм тези филмчета малко след като родих.И много съжалявам,че не ги видях преди раждането.Щях да извлека много полезна информация.
 

# 116
  • Мнения: 1 536
пустото ми любопитство......
малко видях,но определено е шокиращо и за първа бременност не препоръчвам да гледате.
Изпари ми се цялото спокойствие и хубавите мисли за деня в който ще раждам,сте се опитам да забравя какво видях......пък каквото стане Sick

# 117
  • Мнения: 1 735
Аз пък като ги гледам тези снимки на раждане в домашни условия и се питам какво ли щеше да се случи, ако аз така бях родила, при усложненията които имаше на моето раждане заради увита пъпна връв!!! Трябва да си супер смел за да се решиш на такова раждане без супервизия от медицински персонал и без нужните условия, ако се наложи няк. медицинска намеса. Евала на такива жени! Моята баба също е родила вкъщи, и е родила майка ми съвсем сама, без каквито е да е баби или други помагащи жени, което лично мен ме хвърля в див ужас!
Не трябва да се забравя, обаче, че  в началото на века, когато повечето жени са раждали вкъщи, процентът на детска и майчина смъртност при раждане е бил доста по-висок!



Ето тук точно е манипулацията над общественото мнение.
Точно обратно, сега смъртността е по-голяма. Неслучайно в доста от развитите страни се връщат към домашното раждане. Sunglasses

# 118
  • Мнения: 2 051
Намирам, че дават много добра представа за раждането.
Естествени и негримирани, направо са чудесни  bouquet

# 119
  • Мнения: 3 161
Аз пък като ги гледам тези снимки на раждане в домашни условия и се питам какво ли щеше да се случи, ако аз така бях родила, при усложненията които имаше на моето раждане заради увита пъпна връв!!! Трябва да си супер смел за да се решиш на такова раждане без супервизия от медицински персонал и без нужните условия, ако се наложи няк. медицинска намеса. Евала на такива жени! Моята баба също е родила вкъщи, и е родила майка ми съвсем сама, без каквито е да е баби или други помагащи жени, което лично мен ме хвърля в див ужас!
Не трябва да се забравя, обаче, че  в началото на века, когато повечето жени са раждали вкъщи, процентът на детска и майчина смъртност при раждане е бил доста по-висок!



Ето тук точно е манипулацията над общественото мнение.
Точно обратно, сега смъртността е по-голяма. Неслучайно в доста от развитите страни се връщат към домашното раждане. Sunglasses

Не знам дали е точно така. Все пак обаче трябва да се отчита, че едно време са раждали у дома по липса на алтернатива, съответно тежките случаи също са били у дома и често са завършвали фатално. Сега е различно: лекарят следи бременността и обикновено жената се решава на такова раждане, ако всичко е наред видимо, а и болниците са наблизо и може да дойде линейка, ако нещо се обърка. Рисковите случаи пак са си в болница, т.е. процентът увреждания и смъртни случаи, които преди биха се случили заради домашното, сега е намален, тъй като те се раждат в болница. Но пък много жени стигат до оперативно родоразрешение, защото в болницата се нарушава естественият процес на раждането и от нещо, което жената контролира активно и с което се справя сама се превръща в медицинска манипулажия, в която жената е пасивен участник - пациент. На запад са постигнали компромисното решение с т.нар. birthing centres, които имитират домашни условия, но все пак има мед. помощ в случай на нужда, както и с активното раждане, което предлагат в повечето болници - така естественият процес е максимално запазен и жената отново има контрол над нещата, макар и под лекарско наблюдение. Бях пускала скоро статия за активното раждане, ако някой се интересува - потърсете с търсачката.

Общи условия

Активация на акаунт