Как лекувате настинка?

  • 2 329
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 475
 ooooh!Бебка днес понастина малко.И така се мъчи миличката Sad Носа й тече като река и не може да диша.Слава богу няма температура,но пък е супер кисела,постоянно мрънка и плаче за щяло и за нещяло.Не иска да яде.Обадих се на доктора,той ми каза да й следя температурата и гърлото (дали е зачервено),да ама как се гледа гърло на 10 месечно бебе?!Мисия невъзможна. #CrazyПредписа ми някакви капки,но според мен нямат голям ефект Rolling Eyes Моля,кажете ми вие какво правите в такива ситуации Tired

# 1
  • Мнения: 2 891
Започвам да изтезавам малкия с физиологичния разтвор, за да отпуша носа.

# 2
  • Мнения: 1 425
Тичам веднага при педиатърката, но като го усетя, че започва да се разболява давам ампула Вит. С, зашото педиатърката така ме е научила. За носа обикновенно използвам стеримар(физиологичен разтвор)

# 3
  • Мнения: 46 477
Аз така направих:

"Виброцил" за носа.
Много плодове + "Мултисаностол"- така си набавя витамините, ампули не давам, те са за венозно приложение  Stop мултивитаминните сиропи- за орално Peace
Беше с Т = 39.7, за нея- "Нурофен" и "Панадол", редувани през 3 часа.

Но от вирус до вирус има голяма разлика.

Бързо оздравяване!

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нищо не даваш .... ако кърмиш, кърми два пъти повече, може и нощем ... и физиологичен разтвор за нослето

# 5
  • Мнения: 475
Не кърмя,от 4 месец сме на АМ,но тя отказва да яде,вероятно защото й е запушен носа и не може да диша  smile3518

# 6
  • Мнения: 2 663
Може да и никнат зъбки, погледни в здравния форум има тема с бабини лекове -аз така лекувам моето дете.
За носа иначе Стеримар и изтегляй сополките с аспиратор

# 7
  • Мнения: 475
Не ще да е от зъбките,тогава хремата й е друга.Вече го изживяхме това. ooooh!

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Не зная дали осцилококцинум е подходящ за вашата възраст,но на нас много ни помага.Първия ден на 4 часа го давам,също и много витС.Виброцила също помага за хремата.

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Нищо не даваш .... ако кърмиш, кърми два пъти повече, може и нощем ... и физиологичен разтвор за нослето
Твърдо НЕ, така се полъгах и аз, чистих нослето с физиологичен разтвор и кърмех .... но последствия имаше - сега сме болни, на антибиотици, а 4 дена нищо не ядеше бебата - без малко да ни вземат в болницата на системи  Tired

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мисля, че все пак най- добре е лекар да види детето. В доста ДКЦ-та и частни клиники има дежурни педиатри, така наизуст във форум да се лекува е несериозно, все пак става дума за бебе. Rolling Eyes
Иначе аз лично давам веднага осцилококцинум, в нослето пръскам Стеримар и чистя със аспиратор.

Общи условия

Активация на акаунт