Vintage - mintage

  • 4 040
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 205
Щях да убия мъжа ми и девера ми, че изхвърлиха една крачна Сингер без да ме питат Twisted Evil
На витрината на магазина на Нели Колева(дизайнерката) видях страхотна масичка от крачна машина Сингер - реставрирана, а за плот дебело обкантено стъкло - мн. изискано стоеше

# 16
  • Мнения: 6 315
Крачна шевна машина по лиценз на Сингер (не зная на колко години е точно);
Прекрасен скрин с балерини на вратите;
1 долна риза от ръчно тъкано платно, която нося като блуза все още;
Мама пази 1 топ платно, от което правих кърпи за бебето преди да се роди;
Покривки за маса и легло тъкани/плетени на ръка;
част от мебелите ми в хола също са много стари Simple Smile;
Имаме колекция от плочи, които така си пазим (нищо, че нямаме грамофон вече);
Едно от най-скъпите ми неща е православното кръстче от пра-пра-дядо ми, който е бил поп...

Същински Плюшкин съм, много мразя да хвърлям.

# 17
  • Мнения: 11 314
Ах, как можах да забравя! ooooh!
Спалнята ни е 80 годишна, правена от брата на дядото на мъжа ми. Таквоз нещо не го давам на боклука.
Имаме и едно бюро от дядото на мъжа ми - към 60 годишно е. Всичко ръчна изработка.

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Крачна машина, булото от сватбата на баба (винено червено, много фино), тъкани от нея кърпи с ръчно плетена дантела, стар грамофон и винилни плочи, плочи на Балкантон , писмата, картичките и календарчетата от русначетата, с които си пишех ( от преди 25г )

# 19
  • Мнения: 4 202
И ние имаме някъде на тавана на нашите крачна машина на Сингер. Стойката и е много красива.
В Гърция видях в едно заведение масите бяха направени от такива машини. Много ми хареса идеята.

# 20
  • Мнения: 2 891
Цял куп дрехи, които са актуални и днес.
За шевната машина се разбра, че не мога да се изфукам  Laughing[/li][/list]
Старо, лампово радио

като се сетя за нещо... пак  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 671
Ооо, у дома имаме две крачни машини "Сингер". Но си работят перфектно, та нямам намерение да ги правя декор.

Момичета, знаете ли къде може да се купи нов, модерен грамофон за винилови плочи? Виждала съм диджейски, обаче те стават ли за виниловите?

# 22
  • Мнения: 293
О. ОООО.
Как ме избъзика тази жена на 33, тцъ-тцъ. Сега разбирам коя е. Ама не съм лъгала!  Mr. Green

За да не е пълен офф, ще вметна, че моите съкровища са сбирани от разни места:

- гардеробът - от вилата (каква битка беше да се пренесе!, не влизаше за 1 см в асансьора)

- скринът.. хм, хм. На практика го задигнах (уж временно, за квартирата, но човекът така и не си го поиска. А и да си го е искал, минаха години, давност на вземането демек Mr. Green )

- раклата от 1898 - ще повярвате ли, че една приятелка "купи" 2 такива с апартамента си и искаше да ги хвърля, молим ви съ. Другата я взе друга приятелка, ама мойта по-голяма.

# 23
  • Мнения: 2 891
Ооо, у дома имаме две крачни машини "Сингер". Но си работят перфектно, та нямам намерение да ги правя декор.

Момичета, знаете ли къде може да се купи нов, модерен грамофон за винилови плочи? Виждала съм диджейски, обаче те стават ли за виниловите?

Плочите са винаги винилови (изключвам онези сините от сп. Миша  Mr. Green )
Стават, ма са скъпи грамофоните. Имам такава чудесна фонотека и сигурно 200 плочи с приказки  Sad

# 24
  • Мнения: 11 314
Ооо, у дома имаме две крачни машини "Сингер". Но си работят перфектно, та нямам намерение да ги правя декор.

Момичета, знаете ли къде може да се купи нов, модерен грамофон за винилови плочи? Виждала съм диджейски, обаче те стават ли за виниловите?

Плочите са винаги винилови (изключвам онези сините от сп. Миша  Mr. Green )
Стават, ма са скъпи грамофоните. Имам такава чудесна фонотека и сигурно 200 плочи с приказки  Sad

Стига бе? Как ще са скъпи грамофоните? Shocked
При нас можеш да намериш чистак нов до 50 евро.
Я виж по ТСМ, май те имаха в аосртимента си.

# 25
  • Мнения: 2 891
Онези, D'J-ските  Grinning

# 26
  • Мнения: 11 314
Е, ти ся! Naughty
Диджейски ли искаш или да си слушаш домашната фонотека? Joy

# 27
  • Мнения: 2 891
Е, ти ся! Naughty
Диджейски ли искаш или да си слушаш домашната фонотека? Joy

Момичета, знаете ли къде може да се купи нов, модерен грамофон за винилови плочи? Виждала съм диджейски, обаче те стават ли за виниловите?

Ето го разковничето  Grinning

# 28
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
1.крачна машина Ситгер-все още работеща /в апартамента на майка е /
2.дантела от сватбата на баба ми /някъде от 1931 година/ пак е при майка
3.Грамофон-радио "Радиола-Ригонда"  ако така се пишеше ... неработещ но пък запазен за обновяване в някой прекрасен ден  Mr. Green на него съм слушала първите си плочи на Модърн Токинг и НЛО  Laughing
4.и ВЕФ-а мисля че все още някъде се мотае при наще - може ви неработещ

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538


Плочите са винаги винилови (изключвам онези сините от сп. Миша  Mr. Green )
Стават, ма са скъпи грамофоните. Имам такава чудесна фонотека и сигурно 200 плочи с приказки  Sad


Тези, които аз броя за винилови са с по-малък размер и се много тежки. Надписите са с Ъ накрая (не знам от коя година пишем без Ъ) Всъщност не знам как точно се наричат.

Общи условия

Активация на акаунт