Vintage - mintage

  • 4 036
  • 31
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Що е то vintage и има ли почва у нас?

Top 10 vintage неща за мен са:
1. Старите порцеланови сервизи на баба, които греят в кухнята ми.
2. Седемдесетарски тениски с АББА, Beatles или Bob Marley. Нямам такива, но са vintage must.
3. Чанти от 60-те, 70-те, 80-те години, които са уникални и със сигурност няма да срещнеш някой друг с подобна. В e-bay има страхотни попадения, а сигурна съм и в гардеробите на нашите баби. Wink
4. Джинси Панака:) - гаранцията да си уникален е голяма!
5. Плетени преди стотина година на една кука покривала за мебелите.
6. Детската пералня от моето детство, която изрових вчера от килера и връчих на моя син с огромен кеф.
7. Бижутата на баба
8. Фотоапарата на дядо
9. Готварските рецепти на баба и специалната кутийка в която са събрани
10. Всичко, което няма да намериш в магазина с китайски стоки, нито пък в някой бутик в Мола.

Vintage e много нашумяла тенденция в Западна Европа и Щатите, интересно ми е дали има фенове на тази тендеция у нас... Хайде, вехтошарки, легитимирайте се Laughing

# 1
  • Мнения: 1 671
Сребърните брошки на баба ми, ковани ръчно - една кръгла и една квадратна, стари монети сребърни с лика на Борис ІІІ - срещат се често все още, но са ми скъп спомен. Няколко първи броя на вестници.


И разбира се

старите ми винилови грамофонни плочи!, които слушам на още по-стар грамофон.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ах, виниловите плочи...От чичо ми наследих огромна колекция, предимно бг. И от онези огромни грамофони с радио.
Тази зима дъщеря ми се разхождаше с едно бяло пухкаво кожухче, за което все ме питаха откъде съм купила...а то всъщност е било мое.
От баба ми имам народна носия от нейния край, наричала се е "халаджа"
От тавана и мазето съм изровила от онези старите стъклени бутилки, разни стъклени шишета и кани, които много си ме кефят.
На прима виста е това...сигуно има и още, но не се сещам засега.

# 3
  • Мнения: 6 039
веднага се сещам за касетофон Филипс на 40г, с невероятен дизайн, на всяка цена ще го снимам, защото е велик - според мен, никога няма да се разделя с него

# 4
  • Мнения: 1 120
в мазето пазиме една шивашка машина.мисля,че беше сингер.до колкото знам е на около 100г. една от първите тук.ще попитам баща ми да не ви лъжа така в годините.
пазя един глинен сервиз с бг мотиви от сватбата на баба ми.само тогава е ползван.като нов е,все пак толкова години е в кашон.казала съм,че искам на моята сватба аз и най-близките ми да се храниме от него
а,и на баба ми булченската рокля.рокля е силно казано.една басмяна бяла дълга рокла,с ''дантела'' по ръбовете.
нашите искаха да хвърлят всичко,но аз твърдо и упорито отказвам  Naughty
много обичам да се ровя в антикварните магазини.от там съм си взела едни черно-бели картички на софия лорен,бриджита лолобриджита и др. италианки,изпращани около 45г. все още,ясно се вижда адресът на подателя и получателя

# 5
  • Мнения: 2 109
чиниите, в които се храним всеки ден.  баба ми си ги е купила от Прага преди памтивека (около 60 години).
Обожавам стари будилници. ютии. вманячено романтични ми се струват всички социалистически предмети от моето детство. от малка мазето и скрина на прабаба са ми любими забавления. и тавана.. ммммм

# 6
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Когато имам време ще снимам нещо любимо и ще го пост-на.
Можем даже и да разменяме ценности. Wink

ПП. Сетих се за едни юзчета за ракийка от дядово време, едва ли някога ще ги ползвам, ама са толкова красиви... отивам да ровичкам из мазето да ги открия.

# 7
  • Мнения: 1 426
Ръчна шевна машина Сингер, която е била сватбен подарък на прабаба ми, ютия неелектрическа и един бюфет от 30-те години на миналия век.

# 8
  • Мнения: 668
И ние имаме шевна машина от началото на миналия век - голям кютук е, но баба ми продължава да си шие на вилата с нея.
Пак там ядем в чинии, които имат печат със свастика - правени са по време на Втората световна.
Имаме и готварски книги от преди II Световна - в тях рецетпите започват така: "Взимаме няколко пилета, килограм масло, ..." Laughing Мдааа, така са готвили хората едно време Mr. Green
Спалнята ни,  със шкафчета, тоалетка и гардероб пак е горе-долу от това време.
Има още много неща, които и досега използваме, но трябва да се поогледам наоколо преди да продължа Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 039
http://malena2004.multiply.com/photos/hi-res/5/468?xurl=%2Fphoto … 2Fphoto%2F5%2F468
тук много добре си личи страстта ми по 80-те

мечето Миша от олимпиадата в Москва 1980г

# 10
  • Мнения: 668
Хе-хе!
Точно онзи ен намерих една Чебурашка, която ми бяха донесли преди мнооого години - вече не мога да си спомня кога Thinking

# 11
  • Мнения: 804
Темата е страхотна. Имам самовар, който прабаба ми /родена 1885 г./ е донесла от Петербург, където е учила, метално хаванче и мелничка за кафе от сватбата й /1910/, свидетелството за завършен 8 клас на пра дядо ми и куп такива неща. Накрая не мога да се въздържа и да не кажа колко страхотна  малка чаровница е Малена.  Hug Разгледах сайта й с удоволствие. До сега си мислех че няма по-хубаво дете от дъщеря ми /тя сега е на 29/ обаче вече не мисля така. Да ви е жива и здрава малката чаровница и да ви носи само радост.  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 205
Семейните реликви - крачна шевна машина"Сингер", пишешта машина "Адлер", носията на прабаба ми, джобен часовник, ръчно тъкани ленени покривки с плетена дантела по края, шишенце от парфюм с помпичка и пискюли (все още се долавя слаб аромат), сребърни прибори за хранене (необичайно големи вилици и лъжици са ползвали в началото на миналия век ) и един барометър, донесен нейде от Австро -Унгария. Май има и още, като се сетя ще пиша.

# 13
  • Мнения: 11 307
Чеиза от баба ми, която не познавам, ръчно бродирани покривки за маса, легло и възглавница Peace
Порцелановите сервизи от бабата на мъжа ми (една част са японски костен порцелан) - всички уникати.
Сребърен сервиз прибори за хранене.
Грамофонните плочи и дискотеката на мъжа ми Party
Щях да убия мъжа ми и девера ми, че изхвърлиха една крачна Сингер без да ме питат Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 293
и аз бих ги трепала за крачния Сингер Grinning

Дрехи винтидж - вече не, по гръндж времената изрових (и износих ) всичко на майка ми,
останало запазено от 70-те.

В момента обаче дори мога да изровя снимка на стария ми скрин с чекмеджета в стаята ми, гардероба от началото на миналия век.. Раклата (1898 г.) обаче я нямам на снимка..

На гардероба не е съвсем на фокус (снимала съм ги по друг повод, разбира се Simple Smile ), така че я спестявам.

Много искам Сингер.. ходили ли сте във Вила Вилекула с/у Медицинска академия?
Всичките маси са от стари машини.. Та някой да има за изфъргане?  Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 17:12 от Чесън

Общи условия

Активация на акаунт