Парен чесън - как?

  • 11 996
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 843
   Яла съм такъв, донесен от приятели. Зелен чесън, на парчета по 5 см..      страшно ми хареса.
   Яла съм и мариновани скилидки  / от  млад чесън/:.също  е добре  , но за по- различна кухня.   Става и за салати.   Много е вкусен и нежен,  но  рядко се комбинира с ястие.
      С какво го готвите  или го ядете Натюрр?
 какво точно значи ПАРЕН.  Погледнх и в  старите теми.
       Как го правите?
     Пускам..  ако има такава тема.. заключ...и...  Хрупам чесън наживо, пък!
     

# 1
  • Мнения: 1 494
Ние правим зелен чесън в буркани. Става много вкусно. Не знам това ли имаш впредвид...?

# 2
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Аз го приготвям така - режа го на парчета, варя го във подсолена вода (или на пара), слагам оцет и олио (или зехтин) и нарязан на ситно копър. Става много вкусен. eat

# 3
  • Мнения: 843
      Аз го приготвям така - режа го на парчета, варя го във подсолена вода (или на пара), слагам оцет и олио (или зехтин) и нарязан на ситно копър. Става много вкусен. eat
На какви парчета,  колко сол, колко оцет ,  копър, Това е Готварски  форум, не  гадателски. Мога и по  подразбиране...  ама защо тогава е Готварски?!
   Абигейл,,,  как точно? Моля???   Майка ми го правеше години  , но не си спомня. Cry  Остаря, милата ми тя! не мога да повярвам.

# 4
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
     Извинявай! Парченцата пресен чесън са наистина дълги около 5см. Вадя ги от водата около три минути след завирането й, изцеждам, олиото и оцета са на вкус, копър - няколко стръкчета, нарязани на ситно.

# 5
  • Мнения: 25 597
Не съм яла такова нещо и ми е много интересно.
А други подправки не се ли слагат? Сол например?

Баба ми навремето правеше маринован чесън, много го обичах като дете. Миналата година навих майка ми и тя направи 2 буркана за проба. Познайте кой ги изплюска?  Embarassed На мен много ми върви покрай супи и манджи, вместо туршия или люти чушки.

# 6
  • Мнения: 187
Ние правим зелен чесън в буркани. Става много вкусно. Не знам това ли имаш впредвид...?
Напиши, моля те,  как го правите точно. Стерилизира ли се и колко време?

# 7
  • Мнения: 1 494
Знам ориентировъчно, че се реже на парчета около 1,5-2 см. Нарежда се в буркани от 400мл, но може всякакви. Салага се сол на вкус и мисля оцет, също копър. Вари се около 10-15 минути. Това е. Но ще попитам майка ми довечера и ще допълня пропуските, защото тя го прави. Наистина е жесток зимно време- точно вместо туршия и е по-благ от скилидките. От сока може да си сложиш в супата, вместо оцет, става по-вкусно. По-принцип се слагат вече оформени скилидки, но нашите миналата година имаха много чесън и го сложихме по-млад. Така всичко е крехко, а скилидките няма нужда да се белят. На мен лично по-ми хареса по-млад. Когато вече са се оформили скилидките, стъблото е малко по-жилаво, а главичките имат по-жилава обвивка. Но и по двата начина става. Peace Много е вкусен. Ще дам точните пропорции довечера, но то е като туршията- всеки има свои предпочитания- по-солено, по-кисело, дори може и малко захар.

# 8
  • Мнения: 1 494
Допълвам: чесъна се залива с приготвена саламура от вода, сол , оцет на вкус. Стерилизира се колкото киселите краставички-5 минутки. По желание може да се сложи 1/2 аспирин. Може и да не се стерилизира, но съответно ще има по-малка трайност.

# 9
  • Мнения: 843
     Много благодаря за насоките!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 187
И аз благодаря!   bouquetТази пролет ще пробвам рецептата.

# 11
  • Мнения: 1 494
Няма защо! Grinning
Тази година като че ли е по-малко чесъна, защото се задържа скъп на пазара- по мои наблюдения.
Но няколко бурканчета няма да глътнат кой знае колко средства.

Общи условия

Активация на акаунт