Какво е мнението ви за ваксината Пентаксим?

  • 3 508
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мами? Скоро трябва да ваксинираме бебчо и се чудя добра ли е Пентаксим? Благодаря за мненията ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 015
Здравейте мами? Скоро трябва да ваксинираме бебчо и се чудя добра ли е Пентаксим? Благодаря за мненията ви предварително!
Слагай я!Няма какво да мислиш.Добра е!

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Много съм доволна при сина ми нямаше никакви странични реакции

# 3
  • Мнения: 57
И аз потвърждавам, че нямаше никакви странични ефекти от ваксината след първия прием. Даже малко се поуспа вечерта Simple Smile Друг въпрос е дали си заслужава парите, но се надявам, че да Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
И аз съм много доволна. Peace

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Доволна съм  Peace

# 6
  • Мнения: 1 212
Скъпичка идва с трите приема.... Sad , но си заслужава  Peace

# 7
  • Мнения: 1 273
Аз лично предпочетох Имовакс полио и Инфанрикс, пред Пентаксима.  в Пентаксима един от компонентите му е срещу  Haemophilus influenzae тип Б, който не се среща на тази географска област, а се среща само тип А . И според мен няма смисъл да се натоварва излишно организма и то с болест, която не се среща тук!
На мен лично, се наложи да си купя първия прием на Имовакса и Инфанрикса, но от този месец вече минават през здравната каса, което е супер  Peace И двете са "мъртви" ваксини  Peace

# 8
  • Мнения: 25
Твърдо съм за.В понеделник ще сложим втората такава ваксина на сина ми.
Първата я понесе много добре, без температура.

# 9
  • Мнения: 9 050
Аз лично предпочетох Имовакс полио и Инфанрикс, пред Пентаксима.  в Пентаксима един от компонентите му е срещу  Haemophilus influenzae тип Б, който не се среща на тази географска област, а се среща само тип А . И според мен няма смисъл да се натоварва излишно организма и то с болест, която не се среща тук!
На мен лично, се наложи да си купя първия прием на Имовакса и Инфанрикса, но от този месец вече минават през здравната каса, което е супер  Peace И двете са "мъртви" ваксини  Peace


Същите използвах и аз. Педиатърката ни даде тази информация. Предпочетох Инфанрикса пред Пентаксим. Също не е имало странични ефекти. Ние си я плащахме, но щом вече е през здравната каса, изобщо не виждам причина да се купува друга. Инфанрикс-а върши абсолютно същата работа.

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 371
И трите имунизации ни бяха с Пентаксим. Не мога да кажа дали е добра или не - не съм специалист, но принципно съм леко скептична към ваксините... И трите приема минаха добре - никаква разлика от обичайното ни състояние. Дано е така и при следващите реимунизации. От една майка чух, че пентаксим-а дава като страничен ефект поява на алергии в по-късен етап, но не знам до колко е вярно. Потърси с тъсачката

# 11
  • Мнения: 2 309
И ние слагахме Пентаксим, по препоръка на педиатърката, не е имала никакви странични реакции и съм доволна.

# 12
  • Мнения: 1 232
повдигам темата предстои ни ваксинация в четвъртък и бих искала да чуя повече майчета Hug

# 13
  • Мнения: 3 376
Ами и ние сме с Пентаксим,нашата педиатърка ни я препоръча,за другите не бях чувала досега.
Доволна съм,има много преимущества и досега да чукна на дърво не е имало странични реакции.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Още един глас ЗА.
Сина ми е на 6 месеца и нямаше нито една ваксина досега поради ред различни инфекции.Последно с педиатърката му решихме да не чакаме повече,а да го ваксинираме за пръв път на 6 месеца,въпреки,че от един месец е със запушен нос и прекара няколко пъти грип.Не ме птайте какъв ужас изживяхме със съпруга ми докато вземем това решение.
Нямаше никакви странични ефекти след ваксинацията,детето си беше в обичайното състояние,даже по време на самото убождане не плака,нито след това.Никакви бучки,температура и други такива нямаше..

Общи условия

Активация на акаунт