Картинна галерия

  • 38 179
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 924
dujdets,
благодаря за линка,много е ценен:)
Аз да си призная не свалям снимките от сайтове,а на куп от торенти.
И сега съм изпаднала в тих ужас ,причинен от огромното количество материал ,
който очаква да бъде обработен Simple Smile)
Ще снимам въпросното сако по някое време днес и ще ти пратя снимката на лични,
за да не се излагам публично:))
Бабъл,
ти няма ли да представиш някой от любимите си художници?Simple Smile

# 46
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Бабъл,
ти няма ли да представиш някой от любимите си художници?Simple Smile

Бих го направила с удоволствие, само да ми остане пак някой ниша във времето, свободна от малката - тия дни ще дойде пак свекърва ми да я погледа за няколко часа и се надявам да успея да се включа и с любим художник, поне някой от тях, де!

# 47
  • София
  • Мнения: 983

Пол Гоген е роден на 7 юли 1848г. в Париж. Ранното си детство той прекарва в Перу (Лима), откъдето произхожда неговата майка. През 1855г. се завръща във Франция, но впечатлението от четирите години, прекарани в Америка, оставят незаличим печат върху съзнанието на бъдещия художник. През целия си живот той ще търси изгубената екзотика на своето детство. Тази страст към примитивното завежда през1865г. Гоген във флотата. Като моряк се запознава с нови страни и светове. Годината 1871 го заварва вече чиновник в Парижката фирма на Бертен. Започва един период от живота на Гоген, в който той се отказва от бурните мечти. Две години след установяването си в Париж се оженва за богатата датчанка Мед-Софи Гад. Еснафският начин на живот обаче не успява да убие у Гоген мечтата му за красота и динамика в живота. Започва да колекционира картини, а много скоро – и сам да рисува. Първите му живописни прояви остават все още в рамките на любителството, въпреки че от 1876г. започва да излага свои картини, най-напред в Салона, а след това на изложбите на импресионистите през 1880, 1881 и 1882г. Неутолимата жажда за свобода и дълбоката вътрешна необходимост да рисува принуждават Гоген, след двадесет години улегнал живот, да вземе категорично решение да се посвети на изкуството. През 1883г. той напуска борсата и заедно със семейството си заминава за Дания при родителите на съпругата си. Оттам се завръща през 1885г. само със сина си Кловис. От този момент започва истинският живот на Гоген в изкуството. Винаги преследван от жаждата си за свобода, той прекарва този живот в непрекъснато бягство от обикновеното и неговия фалш. С неотслабваща енергия той търси масто на своите мечти, мястото където неговото изкуство би могло да се развие най-пълно. През ноември 1886г. заминава за Бретан, но не се задържа дълго там. Пътува до Мартинка, после до Панама, където търси свободата на природата и нравите. След завръщането си във Франция се запознава с Ван Гог и отива при него в Арл. Но Южна Франция не е близка на неговия характер. След разпрата си с Ван Гог, той се връща в Бретан, в Льо Пулдю. Тази част от родината му го привлича с природата си и с прекрасното примитивно изкуство, което изобилства там. Но и в Бретан Гоген се чувства подтиснат от цивилизацията и всичките й превратни понятия за живота. Решава да замине задълго на юг и на 8 юли 1891г. пристига в Таити. Двете години, прекарани на острова, обогатяват и разширяват мирогледа на Гоген. Изложбата му у Дюран-Рюел през 1893г., показва на Париж какво е постигнал той за тези години. Но Франция се оказва отново негостоприемна за неговия дух. Малкото наследство, което получава, бързо се стопява. В същото време Гоген изживява и тежка емоционална криза. Всичко това го принуждава да скъса и последните връзки, които го свързват със стария му живот. През 1894г. заминава за Дания, за да се раздели окончателно със семейството си. През следващата година се прощава и с Бретан. Там при сбиване с матроси е ранен и тази рана никога не е излекувана напълно. През следващата – 1895г. – Пол Гоген напуска завинаги Европа. Останал без средства, забравен от всички, той вече не намира загубения си рай на Таити. През август 1901г. се отправя към затънтеното селце Атуана, на Маркизките острови, но и тук щастието не му се усмихва. Властите на Сан Доменика го осъждат на три месеца затвор и висока глоба. Смъртта обаче попречва да излежи наказанието си. На 8 май 1903г. Гоген умира, без да види отново своята родина.

Повече за живота и творчеството му.

 The Burao Tree 1893

 Matamoe 1892   Тази негова картина ми е любима Heart Eyes

  Ia Orana Maria 1891

А това е може би най-известната му картина:



Where do We Come From? What are We? Where are We Going? 1897

Тук могат да се видят накуп доста от работите му.

# 48
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Е, дъждец, изпревари ме Mr. Green
Точно днес щях да пускам тук нещо за Гоген.
Отивам да разгледам пак картините му Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 983
Ех, Бабъл, много се извинявам  Embarassed Въпреки това винаги може да добавиш нещо и да покажеш кои картини на теб са ти любими  Hug

Имам предложение - като си избере човек даден художник да представя - да съобщава тук предварително, за да не хвърля друг труд на вятъра, че и без това на всички времето ни е кът   bouquet

# 50
  • Мнения: 2 924
СИГЕО ФУКУДА
роден 4.02 1932г в Токио
Един от най-известните и скъпоплатени съвременни дизайнери- графици в света.
Неговите творби нееднократно са печелили международни награди на всички най-популярни световни фестивали,биеналета и триеналета на графичният дизайн


Обича да рисува от дете.Особено интерес е прочвявал към рисуване на комикси и си е мислел ,че когато порасне ще стане добър комиксов художник.
Неговите родители са му казали ,ч е даже и такъв художник да стане то първо трябва да завърши университет.
Тяхното мнение го кара да постъпи в Токийския държавен университет за изобразителни изкуства и музика
Завършването му съвпада с проведените  в Осака Олимпийски игри.
Града се превръща в един голям Експо-център ,което пък от своя страна му носи безброй предложения за работа.
Тогава и избира да се занимава с илюстрация-търсейки своята индивидуалност и стремейки с е да се отличи с нещо различно.
До днес има повече от 1400 творби
Когато работи не ползва помоща на асистенти
Мона Лиза
съставена от изображения на  знаменца на различни държави.
Било много сложно да постигне ефекта да гледа към зрителя.
След дълги проби му хрумва идеята да преобърне флага на Чехия и желаният ефект е достигнат.




Ето още едно представяне на Мона Лиза,постигнато чрез любимият му начин да създава оптически илюзии
/Хареса ми толкова много ,че даже го залепих на гърба на една моя тениска:)
Още не съм я обличала и не мога да споделя какви коментари е предизвикала/












Много интересни композиции,направени от ножове и вилици.
С помоща на осветлението и правилното свързване на предметите се постига точно определена сянка








На 21март в Москва участва  безвъзмездно в Международна изложба на плакати "Хора като хора,но със синдром на Даун"
Организирана от благотворителният фонд Даунсайд АП по случай международният ден на хората със синдром на Даун




Жалко ,че нямам кой знае колко фотографии на негови произведения

# 51
  • Мнения: 2 907
Позволявам си да вляза в темата ви момичета и да ви поздравя за нея! Аз съм завършила история на изкуството със специалност живопис и с удоволствие бих участвала при вас.
Имам извънредно много любими художници, трудно ми е дори да кажа кой ми е любимият стил или артист, но днес реших да ви запозная с Каналето. Видях, че сте се концентрирали в 19 век и импресионизма, та реших да разнообразя малко менюто  Simple Smile

Джовани Антонио Канал (ит. Giovanni Antonio Canal), познат под името Каналето, е художник от Венеция, известен предимно със своите пейзажи от родния си град. Те са били като пощенски картички за онези, които са могли да си позволят цената. Каналето е син на художника Бернардо Канал, откъдето идва умалителното му име.

Каналето учи рисуване в ателието на баща си, който изработва декори за театрални представления. Той става прочут с картините си от Венеция. Те се отличават със своя много точен и винаги богат на детайли рисунък. За това той често използва камера обскура, подпомаган от своя племенник Бернардо Белото, който по-късно също използва артистичното име Каналето.

Основни клиенти на Каналето са английските туристи, пътуващи на своя Grand Tour из Европа. Един от най-големите меценати на Каналето е английският консул във Венеция Йозеф Смит, който намира клиенти-англичани за голяма част от картините му. След избухването на Войната за наследството на Австрия потока от туристи намалява и поръчките на художника рязко спадат. Той заминава за 10 години в Англия, след като научава за условията на живот там от Джакопо Амигони (1675-1752), който работи като художник на острова в продължение на много години. Картините му стават по-тъмни, в унисон с по-облачното небе над Англия. Те започват да страдат от спад в качеството, повторяемост на сюжета и известна механичност, затова художника не намира на острова признание, съпоставимо с това в родината му.

Последните 10 години от живота си той се връща отново във Венеция, като пренася със себе си типичния за английския пейзаж по-сив, по-тъмен тон в творбите си. През 1763 г. е избран за член на Академията във Венеция. Каналето продължава да рисува до смъртта си през 1768 г.


(тази снимка е правена от мен )


(тази е снимана от мъжа ми, ужасно  Wink )

и още някои типични пейзажи от венециянския му период ( които взех назаем от и-нет търсачката  Mr. Green )



Последна редакция: нд, 27 май 2007, 15:00 от mystic

# 52
  • Мнения: 11 314
Лукас Крана - баща

1472 oder 1473 Лукас Крана се ражда в семейство на бояджия в Кронах
1501-1504 пребивава във Виена
В началото на 1505 става придворен художник на княз Фридрих Трети фон Заксен
06.01.1508 Херцог Фридрих Мъдрия дарява емблемата с летящата змия на фамилния герб
През 1512 се жени за Барбара Бренгбиер, дъщеря на Готарския кмет Йобст Бренгбиер
04.10.1515 се ражда сина му Лукас, също известен впоследствие художник
1519/1520 членува в общинския съвет 
13.06.1525 става със съпругата си кум на венчавката на Мартин Лутер
1537/1538 става кмет на Витенберг
1550 последва херцог Йохан Фридрих Смелия в плен
16.10.1553 умира.

# 53
  • Мнения: 2 924
mystic,Вечерница,
благодаря ви много за споделените знания и картини:)

mystic,надявам с е да бъдеш снизходителна:)
Аз съм само ентусиаст-обичащ изкуството ,
ходенето по музеи и ровичкането в антикварни магазини.
И имам неприятният навик да споделям това ,която знам и имам с другите:)
Доколкото мога.

# 54
  • Мнения: 531
Хипатия, не е честно на лични.Искам да видя сакото!Междувпрочем, и аз имам нарисувани едни слънчогледи, но на лист,и доста по-късно научих, че са на Егон Шиле.Изключително въздействащи!Аз намерих едно матрялче за Хундертвасер, но не знам как да го копна,а и нещо много ми се спи.И, представете си, забравила съм, че през 2000ната се спомина човекът.Гледах някои от картините му на живо, винаги ме изумява със съвършено чудатото си чувство за цвят и композиция.Говорят, че на откриванията си винаги се представял гол, но по онези времена в България такова нещо?!И той не присъствал лично,за огромно съжаление на почитателите си.

# 55
  • Мнения: 129
Може ли да помоля за нещо?Когато четох биографията на Едуард Мане, пишеше че той е обявен за бащата на импресионизма от всичките си колеги, вкл.Моне.А тук споменавате Моне за основоположник -може би аз не съм разбрала.Та всъщност молбата ми е следната-може ли да пуснете неговите картини тук-Закуска на тревата,Олимпия,Акордеониста,Прането ,Балкона?пПредварително благодаря   bouquet

# 56
  • Мнения: 2 924
mila mimi,
сложих няколко снимки в албума  Edouard Manet
За съжаление сега нямам време да му направя представяне,
утре ще го направя ,ако някой друг не прояви желание Simple Smile
Не си спомням да е казвано някъде в темата ,че Моне  е основоположник на импресионизма,
 а само ,че от името на една негова картина - “Импресия: Изгрев” , импресионизма получава и името си.
Ето ти Закуска в тревата






Олимпия




и Балкона



Другите две мисля ,че ги нямам за съжаление.


soft,ще ми е много интересно да видя творби на този художник.
Кога ще ни го представиш?Simple Smile

# 57
  • Мнения: 129
Хипатия просто нямам думи , много, много благодаря!  Hug    bouquet

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз намерих едно матрялче за Хундертвасер, но не знам как да го копна,а и нещо много ми се спи.И, представете си, забравила съм, че през 2000ната се спомина човекът.Гледах някои от картините му на живо, винаги ме изумява със съвършено чудатото си чувство за цвят и композиция.Говорят, че на откриванията си винаги се представял гол, но по онези времена в България такова нещо?!И той не присъствал лично,за огромно съжаление на почитателите си.

Хундертвасер е разкошен, умирам за него. била съм на 1 негова изложба.
в града, в който живея има негова сграда , уникална. бих искала и аз да живея в такава....



незнам дали на всички откривания се е появявал гол, но определено няколко речи ги е държал гол-голеничък. на изложбата имаше снимки от подобни прояви.

кефи ме  bowuu

# 59
  • София
  • Мнения: 983
Я бързо да го представяте този Хундертвасер, че ако се разровя из нет-а, пак ще ми отиде целия ден  Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт