Правилно ли е ?

  • 562
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Много се притеснявам дали храня дъщеря си правилно. Ние сме на 6 месеца и вече ядем плодови и зеленчукови пюрета и АМ-Аптамил. Храненето ни е горе долу следното:
7.00-7.30 - 180 мл. АМ
11.30-12.00 - 1 бурканче зеленчуково пюре(190 мл.)
15.30-16.00 - 1 бурканче плодово пюре (190 мл.)
19.00-19.30- 150 мл. АМ
22.00-22.30 - 180 мл. АМ
Каши все още не давам, защото май сме малко дебели. Точно на 6 месеца бяхме 8500 кг.
Чудя се дали така е нормално? Дали не е много рано да замествам 2 хранения? Как да постъпя? Споделете вие как храните слънчицата си. Благодаря ви .

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не ви е рано, на 6 месеца е бебето
Обаче аз давах за следобедна закуска половин доза АМ и половин плодово пюре, на вашите месеци моя син ядеше 160гр. значи съм давала 80мл. АМ и 80гр. плодово пюре  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 27 524
Бих редувала двете АМ с двете безмлечни. След зеленчуковото - АМ, после плодовото (то не замества хранене, дава се между яденетата) и после пак АМ.
От кашите не се дебелее. Полезни саи според мен задължително трябва да присъстват в менюто на детето.
Синът ми като малък ядеше каши два пъти дневно и все е под нормата с килограмите.

# 3
  • Мнения: 133
Обаче при нас проблема е, че ако се опитам да дам плодово пюре и след това АМ тя тотално ми отказва АМ-а. Затова се принудих да давам по цяло бурканче плодово пюре. А какви каши да давам. А след като съведа кашите с тях ще замествам следобедното хранене. Тогава кога да давам плодовото пюре? Извинете ме за обърканите въпроси, ама наистина незнам какво да правя. А кога мога да започна месните пюрета?

# 4
  • Мнения: 27 524
Месните пюрета поне след 7-ми месец. Аз давах след 8-ми. Няма смисъл да бързаш.
От плодовот пЮре голяма полза няма. Щом след него не сика АМ, тогава махни го от менюто засега. Детето ти на този етап има нужда най-много от мляко.
Давай засега безглутенови каши. Има безмлечни, ще ги правиш с вашето си АМ, предлагат се и млечни, ще ги приготвяш с вода.
След 8-ми месец вземи и глутенови. Има голям избор на вкусове на пазара, децата ги харесват.

# 5
  • Мнения: 16
ние сега направихме шест месеца  Simple Smile и се храним така:
7-7.30 АМ 160мл
11- каша
2.30-3 зеленчуково пюре
6 АМ 160мл
9.30 160мл
от този месец започнахме да заменяме по две хранения. понякога давам следобяд между храненията по около 90мл. плодово пюре/около половин бурканче от 190мл./, тъй като плодовото пюре не може да замести едно хранене. останалата часто от пл. пюре използвам примерно за следващия ден като го слагам в кашата за разнообразие.

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 18:30 от tyo

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давай го смесено тогава, плодово пюре+няколко м.л АМ  Simple Smile
Кашите са задължителни според мен, както Блонди ти е писала са много полезни и не са калорични изобщо.
Моя син всеки ден ядеше каша и си е абсолютно в нормите  Simple Smile
Давах най-различни каши /плодови/ на марките Милупа и Хумана съобразени с възраста, разбира се  Simple Smile

# 7
  • sofia
  • Мнения: 4 296
плодовото пюре може да се дава вместо сок(м/у храненията)

# 8
  • Мнения: 2 677
Каквито и схеми на хранене да прилагах, на сина ми му идваше в повече, когато му давах плодовото пюре между отделните хранения. И досега си замества едно от храненията за деня с такова пюре. Не смятам, че ако не детенцето му стига, е проблем.
Каши давам от края на петия месец, а с местните пюрета започнах към края на шестия - началото на седмия месец.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Не яде чак толкова много и не сте чак пък толкова дебели.Моят син също е на 6 месеца и тежи 8.650 кг.Храни се 4 пъти на ден:
8-АМ-180 мл.
12-зеленчуково пюре,винаги слагам вътре и АМ,сега ще включвам и жълтък.
16-каша+плодово пюре/ 2/3части каша+ 1/3 част пл.пюре/
20-АМ-180 мл.
Купувам му и от готовите плодово-млечни каши-разтварят се само с вода.Но нашата педиатърка ми каза,че зърнените каши трябва задължитерно да присъстват в ежедневното меню на бебето.Не му давам плодово пюре между храненията,сок също не иска да пие.

# 10
  • Мнения: 2 908
Ние сме така:6.30-7ч:АМ;
10-10.30ч:АМ;
13.30ч:зеленчуково пюре;
към 16.30-17ч:каша или кисел,по-често кисел;
21:АМ.

Общи условия

Активация на акаунт