Скоро, скоро, много скоро ще стартира Юнско-бебешката родилна офанзива

  • 15 018
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Ето на, включвам се. Сори, ама трябваше да готвя. Гледам бистрите темата с храните. Да вметна само какво "откритие" направих снощи - нов модел супер бързо безотказно разслабително: катък!   hahaha
Сега по-сериозно. Аз ям всичко, което ми се яде. А което не ми се яде, не го ям. Ей туй ми е диетата  bowuu
Но забелязвам, че към някои храни хич не ме влече - гъби например. Освен това упорито избягвам морски дарове, с изключение на риба и ако видя хайвер (не му устоявам намазан на сухарче  Crazy). Не знам дали е правилно, но си мисля, че ако хапвам от всичко, бебо ще свикне с разнообразна храна - нали яде от мен Simple Smile

Съчувствам ви за подуването, мен още не ме е сполетяло. Само глезените ми отичат вечер, ако седя дълго на стол. Но гледам моя позната, която ще ражда вдругиден, поне от месец е много подпухнала. При нея се съчета с високо кръвно и познайте как ще ражда.

Ycu, много мерси за инфото, значи лекцията наистина си заслужава. Другата събота може да дойда с теб на тази за гледането. Твойта половинка нави ли се да идва? Моята ще е след изпит и не знам дали ще възприема  Thinking

Оп. Сетих се да повдигна още една тема: Какви сутиени мислите да взимате за родилното? Какъв номер де? Аз не знам хич как да го преценя - нали гърдите се наливали? Ама колко? От друга страна, без сутиен, ако ми капе кърма ще трябва да сменям нощници на 2 часа...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Светли, една мама от априлките разправяше, че си купувала евтини памучни сутиени за кърмачки от Колхозния пазар, срещу голямата златарница. Продавачката в магазина била рускиня. Та мисля като ми остане време да мина оттам да ги видя какви са, да имам един евтин за първо време, освен обичайните ми, та да удържа фронта докато преценя какъв ще ми е номерът като кърмачка.

Кети, Кети
, днес бяхме на разходка на "Св.Константин и Елена" и както си вървях изведнъж усетих как китките ми стават като дървени! Поглеждам - пръстчета-кебапчета, длани-пържоли! Чудо и половина! Махнах веднага часовника да не ми стяга, ама... Направо не можех да ги свия напълно в юмрук.  Сега са малко по-добре. Прибрахме се от разходката, която беше много приятна и си направих тест на урината. Дава следи от албумин. Та ще трябва може би да се следя няколко дни, да не направя някоя глупост на финала.

Краси, ти наистина си куражлийка да си самичка в такъв момент. Все пак имай някой телефонен номер на такси под ръка, защото ако те почнат родилни контракции само ще ти е до шофиране.

А за храните недейте така бе, хора! Аз ще си ям всичко. Не мога да си представя да я карам само на картофи посред лято. Пък дано бебчо се роди с желязно стомахче и да ми понася менюто.  Mr. Green

# 17
  • Варна
  • Мнения: 167
Здравейте момичета. И аз да се запиша в новата тема.

Първо искам да благодаря за сърдечните пожелания за рож. ден. Много, много ме трогнахте. Grinning Grinning Grinning

Какво да ви кажа аз си хапвам почти всичко, както преди, с изключение на гъби. Ям и ягоди, но не знам дали е много правилно, а за краставици и домати да не говорим не могат да ми насмогнат. Килограмите са +13 и общо взето смятам, че това е добре.

Светли аз си купих сутиени с един номер по голям от моя. Мисля, че ще свършат работа.

Утре влизам в деветия месец и вече нямам търпение да дойде финала. Но е по - добре да почакам, че ремонтът не е завършен.

Много усмивки и приятни емоции.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 558
Здрасти и от мен, тумбачета!

Ох, ако знаете само какъв пикник му спретнахме на Побити камъни......... Кеф! Седя си аз на сенчица, защото с тези самуни вместо глезени друго не мога, а другите мятат пържоли, правят салати и тичат след децата. И един народ се събрал там, цял митинг.

Лилибон, Краси, като се замисля може би трябва да гледам и от положителната страна на ситуацията с градините, но някак си не ми се иска да я лишавам от детска компания, а и вече почити 2 год. ходи на ясла и има изградени навици. Ако знаете колко много неща е научила там. В градините все пак работят педагози, а аз не мога да и дам това специализирано внимание. Вкъщи само гледа анимационни филми. Хич не ми се иска да расте така  Sad А и госпожите и от яслата казват, че се развива много добре и не бива да я оставям вкъщи.

С апетита и аз съм мнооооооооого добре   Mr. Green. Утре ще видим колко съм напред с килограмите. Преди 2 седмици бяха 14,5........ ужас. Всичко си ям. То май по-добре човек да не знае какво е забранено. Иначе ще я караме на ориз и картофи  newsm78. Кетка това с черешите и таратора с копър е гениална идея  Joy. Ако измислите и природен противоалерген за ягодите, ще ви призная  Mr. Green.

Кетка, количката е №1  newsm10. Татковците винаги намират кусури. Тя ще си е твоето превозно средство. Важното е ти да си я харесваш.

Хайде, че аз както се разписах бебка чак взе да хълца. Повече почивка, сега се е паднало да ви поглезят  Laughing.

# 19
  • Мнения: 213
Здравейте момичета!Да се похваля днес се прибрахме от голяма разходка.Ходихме на Асеновата крепост,и от там на чуднита мостове.Беше много хубаво страхотни гледки и природа, обаче много горещо крачетата ми станаха двойни.
За храната,аз си похапвам всичко,но ми направи впечатление че апетита ми намаля,пийвам си повечко вода.Да не отварям дума за черешите,цяла зима ги сънувам,само да узреят и ги почвам LaughingА за килограмите аз съм +16 и сама се успокоявам че не ми личат много Mr. Green.Сега разпускам пред компютъра ,а моите мъже гледат мач.
Пожелавам ви лека вечер!

# 20
  • Мнения: 19
Здравейте днес и от мен мили момичета,

С удоволствие се записвам и аз в новата темичка  Heart Eyes Heart Eyes
Мом_ан добре дошла отново (как е новия монитор) липсваше ни ....
а относно черешките - умирам за тях а имаме на вилата 3 дървета и нямам търпение да узрее първата в края на май и да се метна на нея - само дано да ме издържат клоните, че и аз така си похапвам сладичко и сладолед на воля ежедневно и многократно и 100% вече съм 13+ но много ме е страх да се кача на кантара  Sick хихиихи  Crazy
Кетката съжалявам да чета, че все повече се подуваш  Confused но имай предвид, че се трупат определено течности и от ядене на сладко, така че пийвай малко повечко вода - помага наистина при изхвърляне на течности  Wink
Ех момичета, да ви се оплача днес за първи път не успях физически да понеса разходката от нас до центъра  Cry толкова ми тежаха краката, че помолих мъжа ми да мине на средата на дистанцията да ме вземе с колата...килцата вече си казват май думата, но аз се надявам да е била моментна излагация  Thinking
Утре обещавам и аз да пусна няколко снимчици в албумчето, защото ще ходим с майката да пазарим - ако питате мен до сега да бях напазарила всичко, но тя толкова държеше да присъства, а графика и е тооооооооолкова "натоварен"  ooooh! как да е, дано не ми надуе много главата утре, че и тя е един ентусиаст хихихихихихиихи...
Еееееееех как ви се радвам момичета за разходките и пикниците  Peace само така, ние тук с мъжлето сме се завряли у дома и действаме активно по реконструкциите...
Милички пожелавам приятна вечер и лека и слънчева нова седмица без тежки симптоми и олаквания   bouquet

# 21
  • Мнения: 116
Пиша от "карцера"......
Чудя се дали МКТ не е родила ?!?!?!
Като цяло доста време се задържахме , полека лека всички ще си влезем в деветия м.
Ллибон имам разбира се резервни варианти,но мисля,че ще устескам до 23 ч.,когато си пристигат моите.

И аз като теб нещо сякаш ми нахлува много кръв в дланите и краката имам предвид от кокалчетата надолу.....като му разправям на Иван ,че такова чудо не е било и не знам и той ми отговаря,то май много неща този път ти са за първи път........и корема ми е огромен за моето телосложение....
 preggo
Мом_Ан , така си е!!Щом е свикнала в яслите.....Просто аз се притеснявах , че сутрин няма кой да я води ,вечер няма кой да я забира , а и болестите,които ще ми мъкне от там при бебето ме притесняваха.Та я пратих по-натам във времето.Не,че малката на 3 месеца не се разболя от някакъв вирус и не ми направи спазъм на белите дробове та и през това съм минала.....Оказа се,че малката така ги кара вирусните болести,за разлика от останалите, хреми,зачервени гърла и т.н.Добре,че я израстна тази астма(много лека форма бяхме все пак и много профилактика от моя страна имаше и мисля,че за това не се задълбочи).

# 22
  • Мнения: 352
Здравейте, мамчета Simple Smile

И на мен ми се подуват глезените и нещо по време на разходките също взех да се излагам, ама си викам, че малко остана Wink
Краси-Мира, и аз се чудех дали МКТ не е родила, не се е мяркала тук от доста време....  newsm78  Доколкото си спомням, тя и сватба подготвяше (ако не се лъжа май месец), та може и затова да не сме я "чели" в последно време... Дано всичко е наред   Peace
Иначе и моят мъж го няма... днес го изпратих на летището ...  Sad  Замина командировка за цяла седмица... Никога досега не ми е било толкова мъчно... явно хормоните си казват своето. Да, ама такава програма съм си спретнала, момичета, като ви кажа, направо ще ми завидите  Sunglasses  След известно време днес, прекарано в самосъжаление и подреждане на едни чекмеджета, си извадих тел. и се обадих на всички приятели и приятелки, които се бях виждала/чувала от няколко месеца, извадих си тефтера и си уговорих срещи с половината от тях  Mr. Green  Имам 3 поканени на закуска (те са по майчинство и имат време по цял ден, та с тях ще бистрим клюки и всичко свързано с раждането и децата и т.н.  чак до обяд), 2 на вечеря с преспиване (млади и "свободни", да не изоставам от актуалните събития  Grinning )  и няколко на по разходка + нещо за пийване навън  Mr. Green   Няма да се дам, я!  Много съм доволна от себе си   bowuu

Кетка, мерси за статията за храните и взаимодействието с кърмата, ще си я разпечатам, изглежда много полезна Simple Smile  Супер си  Hug

Оставям ви сега, момичета, че отивам на бира с едно приятелче  Wink

цунки

# 23
  • Мнения: 1 488
Опалка здравейте и от мен  Wink Мама Ана и аз си мислех за разходка към камъните, но се разминахме до 1 буна на бири4ка! А един руснак ме попита защо съм имала такъв хубав тен!  ShockedСтъписах се незнаех какво да му кажа! А за надуването мама каза ,че в крайна сметка съм в 9-ти месец и е нещо нормално да съм леко надута. Светли за събота от 16:30  темата е за къпането и гледането на бебето и моят мъж твърдо отказва да присъства! А за липсващите предполагам ,че МКТ е наред и че е има сватбени ангажименти, а Ели4ко ме съмнява, че няма нет!Тя преди от работа пишеше! Стига се вълнувахте с тез кила, като гледам аз съм най-мощна от всички ви,но пък хич не ми тежи имам чувството, че още 10 кила отгоре си мога да нося! Wink Айде лека от мен, лека и на вас!   bouquet
P.S. И забравих да ви кажа, че 3 приятелки вече ми казаха, че мислят че моето Коце ще се роди на 21 май и, че ще дойде с името си! Та другата седмица ако не ви пиша за виртуална почерпка значи съм в болница или мъжът ми тотално е омазал компютъра и не мога да пиша  Joy

# 24
  • Мнения: 46
добра вечер мами,честита ни нова темичка и нека бъде пълна със здрави и щаствили бебета и мами  Simple Smile

Аз искам да ви питам нещо,че тази вечер си изкарах акъла,при посещение на WC-то имах някаква слуз смесена с кръв,и доста се шашнах,според вас възможно ли е това да е тапата?та аз още не съм влязла в 9-тия месец бе хора?не беше много,но не беше и малко;сега след като се измих вече нямам нищо но утре,ако до тогава живот и здраве всичко е спокойно мисля да отида на посещение при доктора.

# 25
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз искам да ви питам нещо,че тази вечер си изкарах акъла,при посещение на WC-то имах някаква слуз смесена с кръв,и доста се шашнах

 Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling

стартът скоро ще бъде даден
 Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling

# 26
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Честита нова темичка и от мен, момичета!

Босилек, и аз забелязвам че ги няма и МКТ и Ели4ко и Силвадж.
Дано всичко е наред при тях.

Краси-Мира, как си днес - прибраха ли се твоите хора?

Аз искам да ви питам нещо,че тази вечер си изкарах акъла,при посещение на WC-то имах някаква слуз смесена с кръв,и доста се шашнах,според вас възможно ли е това да е тапата?

Лионес, и на мен така ми изглежда  smile3521

Хайде, добър старт на новата седмица от мен!

# 27
  • Мнения: 270
Добро утро момичета да се запиша и аз в новата темичка нямаше ме само два дни и виж колко сте изписали браво на вас  newsm10.Бях на гости на майка и ме гледаше като принцеска  Crazy,но тя всяка майка е така.Стискам палци на happywoman всичко да е наред,но и аз мисля,че бебето сигурно иска да излиза  Praynig Hug.Зоя много се радвам за Билянка тя е нашият герой  Heart Eyes.Да се оплача и мойте крака са просто ужасни даже ме болят и вече не мога и да се разхождам  ooooh! как ще избутам още един месец не зная,вдигам ги на високо но и това вече не помага абе въобще не спадат ужас,иначе и моят багаж за болницата вече е готов само трябва да чакаме.Айде и да се пазите.

# 28
  • Мнения: 263
Ей ме на и мен, но с нов ник Wink

Вече не съм Еличко, а ЕлицаПетрова. Душката много се  гордее като чуе, че използвам новата фамилия  Heart Eyes
Отдавна не съм писала, но все не остава време... Още ходя да побачквам тук таме и не ми остава време. Дори и сега съм на работа за малко и затова накратко пиша...
Днес чакам свекито да идва и съм в бойна готовност  Mr. Green Но няма да се оплаквам.. Поне се надявам като дойде сега да не идва поне до средата на юни.
Аз минах предпоследната консултация и на 28.05 ще ходя за определяне на секциото. Взех си и обменнаа карта и вписахме 2ра Градска за раждане,та да видим.
Спирам за малко - после пак   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 488
Аз искам да ви питам нещо,че тази вечер си изкарах акъла,при посещение на WC-то имах някаква слуз смесена с кръв,и доста се шашнах,според вас възможно ли е това да е тапата?та аз още не съм влязла в 9-тия месец бе хора?не беше много,но не беше и малко;
Ами честито, както казват акушерите до седмица чакай! Hug и успех!

Общи условия

Активация на акаунт