Поклонение пред три чудотворни икони в "Св. Александър Невски"

  • 3 981
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 407
Посетихте ли трите чудотворни икони?
Аз снощи чаках 4 аса,но си заслужаваше, чувствам се нов човек.
Ако не сте отидете..

# 1
# 2
# 3
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Дай повече инфо, моля.

# 4
  • Мнения: 750
К'ви 4 икони.....кви 5 лева? newsm78
За какво става дума неможах се цъкна Mr. Green

# 5
  • Мнения: 6 155
Вие новини не гледате ли?  Laughing

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1044092

# 6
  • София
  • Мнения: 15 458
Моля, някой ако ходи да се помоли и за оздравяването и възстановяването на дъщеря ми Нели, която от един месец е в болница!Аз искам да отида, но съм много далече от София. newsm45


http://images17.snimka.bg/002835834-big.jpg Нели Видева

# 7
  • Мнения: 4 371
Леле, Тайна, ужас.... Бързо оздравяване на Нели Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 15 458
Леле, Тайна, ужас.... Бързо оздравяване на Нели Praynig
Благодаря Дуци!А и времето тук е едно такова облачно,ветровито и дъждовно, което още повече ме депресира.

# 9
  • Мнения: 1 341
Поклонение пред три чудотворни икони в акцията "Не сте сами"
Патриарх Максим ще отслужи тази вечер (вчера) на специална платформа пред катедралния храм "Св. Александър Невски" молебен за спасяването на българските медицински сестри в Либия. За него ще бъдат донесени три чудотворни икони на Света Богородица от Рилския, Троянския и Бачковския манастир. Тази всенародна молитва е част от инициативата "Не сте сами" за спасяването на българските медици. Чудотворната икона на Богородица от Бачковския манастир се изнася от храма само веднъж по Великден с литийно шествие до местността "Клувията". За първи път трите икони се събират на едно място за поклонение с надеждата, че чудодейната им сила ще помогне на осъдените медицински сестри

# 10
  • Мнения: 1 341
Ние ходихме сутринта. Чакахме два часа. А вътре когато минаваш пред иконите, наистина минаваш. Не дават да се застоиш. Нормално, при толкова много желаещи. Най-интересното беше, че всички на опашката бяха много учудени, че има толкова много желаещи. Имаше хора чакали 5 часа.
А невероятно силно впечатление ми направи свещеника, който раздава осветена картичка на Света Богородица. С такава блага усмивка казва Христос Воскресе и така драго и мило се усмихна. И на мъжа ми му е направило впечатление.
Ако имате възможност - отидете. Наистина е много приятно изживяване

# 11
  • Мнения: 410
Иконата от Троянския манастир също се изнася само веднъж в годината,на празника на манастира(15 август).

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние ходихме през нощтта.Полицаят ,който пазеше входа каза ,че до 3 часа са минали над 60000 човека.Чакахме около 15 минути.Не дават да се снимат иконите.

# 13
  • Мнения: 1 095
Не съм в София,иначе бих отишла да ги видя !

# 14
  • Мнения: 5 468
Тайна, какво й е на дъщеря ти Confused?

# 15
  • Мнения: 22 867
Моля, някой ако ходи да се помоли и за оздравяването и възстановяването на дъщеря ми Нели, която от един месец е в болница!Аз искам да отида, но съм много далече от София. newsm45


http://images17.snimka.bg/002835834-big.jpg Нели Видева

Тайна, помолих се  Praynig, не на тези икони, защото и аз съм далече от София, но пред друга. Нека всичко с дъщеря ти е наред. От сърце и го желая.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 458
Тайна, какво й е на дъщеря ти Confused?
Ню, оперираха я планово за киста на далака на 16.04, но получи перитонит и лекарите се ослушваха 6 дни докато решат пак да я оперират, а са важни първите 4 часа.Тя получи токсичен сепсис. После я оперираха още два пъти и така за две седмици я оперираха 4 пъти.От втората операция е в реанимация, вече 3 седмици и я държат приспана и упоена, за да заздравяват червата и да не я боли. Цялата е в тръби, сонди и дренажи. Интубирана е. А аз отчаяна вече.

# 17
  • Мнения: 1 095
Милото момиче!

# 18
  • Мнения: 1 494
Тайна, желая ви от сърце сили да издържите това изпитание и скорошно оздравяване на дъщеря ти.  Praynig

# 19
  • Мнения: 1 564
Моля, някой ако ходи да се помоли и за оздравяването и възстановяването на дъщеря ми Нели....
И аз съм далече от София,но се моля от все сърце за по-скорошно оздравяване на дъщеря ти. Praynig Praynig Praynig

# 20
  • Мнения: 5 468
Тайна, всичко ще се оправи, ще видиш Peace. Щом я упояват, за да заздравеят червата й, така и ще стане, значи са в процес на оправяне.
Стискам палци всичко да остане лош спомен след време и да успее да се възстанови по-бързо, отколкото се надяваш Peace Praynig. И да се похвалиш непременно, като се оправи, че ще я мислим, със сигурност целия форум.

# 21
  • Мнения: 5 790
Тайна, и аз ще се помоля за дъщеря ти! Дано се оправи по-бързо!  Praynig Praynig Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 15 458
Благодаря на ВСИЧКИ!

 Ето това написах днес във форума ,където пише тя:
Благодаря ВИ! Аз днес в единадесет отидох в черквата на литургия, имаше доста хора, владика, игумен, посланник и други ,но не ги запомних. Взех дрехите на Нели ,които бях оставила да стоят в олтара и да им се чете молитва за здраве.Почерпих всички с бонбони за нейно здраве и всички казаха, че ще се молят за бързото и възстановяване.Попа им обясни случая, защото на мен ми се дорева!Всички бяха много мили! От там взех такси и отидох направо в болницата, ей сега се връщам от там. Оставих дрехите и вашата картичка в плик до главата и!Като отидох имаше температура 38,8 и направих кръст на челото с елей,който ми даде попа.Говорих и много ,тя ме гледаше и се мръщеше.Като и казах,че е силна и ще се пребори ,тя поклати глава за "не".Имах и едно хомеопатично лекарство, което ми препоръча една жена ,занимаваща се с хомеопатия и и капнах три капки на езика,после сипах на кърпичка и и намазах лицето, ръцете и краката.След един час температурата и спадна на 37,7. Дано Господ е чул молитвите ми и и помогне да оздравее!Амин!

В момента тука пердаши страхотен дъжд, порой с градушка, добре, че се прибрах навреме.

# 23
  • Мнения: 3 405
Тайна, дано да се оправи скоро дъщеря ти. Разплака ме. Не губи надежда Praynig

# 24
  • Smallville
  • Мнения: 994
Тайна,не губи надежда   PraynigВсичко ще бъде наред Hug

# 25
  • Мнения: 73
Не губи надежда, моля се за Нели и съм с вас духом  Praynig

# 26
  • Мнения: 2 407
Дано бързо се оправи Hug

# 27
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 144
Тайна,моля се за вас  Praynig.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
Тайна, всичко ще  е наред, ще се оправи дъщеричката ти, аз ще се опитам да стигна до тези икони, но не знам дали ще успея - ще се помоля и за твоето детенце Praynig
Снощи щом разбрах, че са в София, запалехме колата и тръгнахме ( беше 21ч), но като видях опашката разбрах, че няма да мога да стоя с бебето и си тръгнахме.
Някой има ли информация докога са в Александър Невски и от колко до колко работи храма.

# 29
  • Мнения: 255
за съжаление не можах да отида, а на теб завиждам благородно , хубаво си направила че си отишла.

# 30
  • Мнения: 255
Тайна, стискам пълци да се оправите бързо бързо, а ти се дръж защото тя ще има нужда от теб ... с теб сме всички знай го!

# 31
  • София
  • Мнения: 15 458
По новините казаха ,че е било отворено цяла нощ, но и че се е чакало по 4 часа да се мине.Даже казаха да си носят хората шапки и вода , за да не им прилошее.

# 32
  • Мнения: 1 113
Буболина, май 3 дни иконите ще бъдат в Александър Невски.
Тайна, ще се моля дъщеря ти да се оправи по-бързо! Не губи надежда!  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз разбрах за три дни, но не знам дали по цяла нощ ще е отворено Thinking

# 34
  • Мнения: 6 618
Тайна, стискам пълци да се оправите бързо бързо, а ти се дръж защото тя ще има нужда от теб ... с теб сме всички знай го!
Peace Praynig Praynig Praynig

# 35
  • Мнения: 7 110
Тайна, дано скоро имаш повод да се радваш.  Hug Моля се за детенцето ти.  Praynig

Иконите ще ги посещавам, когато ги върнат в манастирите. 

# 36
  • София
  • Мнения: 786
Тайна, стискам палци за малката принцеска да се оправи бързо  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 37
  • Мнения: 2 407
И аз разбрах за три дни, но не знам дали по цяла нощ ще е отворено Thinking
Цяла нощ е отворено!

# 38
  • София
  • Мнения: 4 423
И днес ли? Rolling Eyes

# 39
# 40
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Току -що се връщам оттам.Чаках 5 часа но си заслужава.Полицаите казаха,че днес следобед ще се реши докога ще останат иконите.Може би поне още 2 дни.Който може да отиде.

# 41
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Иконите остават до петък 14.00 часа

# 42
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Иконите остават до петък 14.00часа.Аз ходих сутринта и минах за около 5 часа.Тайна,за съжаление разбрах за мъката ти след като се прибрах . Може ли да ти пиша на лс?

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Денонощно ли са там и към 3,4 часа има ли хора?

# 44
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Да.През нощта също.Ако не можеш да идеш по нощите просто иди по-рано сутринта към 5 примерно.

# 45
  • София
  • Мнения: 15 458
Буболина, с малки деца пускали направо отпред.Гардовете даже са помогнали на дъщерята да пипне с памука трите икони. А по телевизията чух ,че щяло да е отворено денощно до петък!

# 46
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря, защото няма как да оставя бебето през деня, а не искам да я водя по жегите.  bouquet
Ами на мен ще ми е неудобно да мина отпред, все пак не отивам за нещо толкова важно и животоспасяващо, както твоята дъщеричка ( дай Боже Богородица да чуе молитвите ни) Praynig

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
Днес сутринта докато возех Дариа към градината тя ни в клин ни в ръкав поиска да идем на църква... Реших, че е глас свише ... Ходихме тази вечер към 9 и 30./Приех една вечер да закъснее с лягането  Rolling Eyes/ Тъй като паркирах от страни се опитах да вляза от страничния вход. Полицаите не ни върнаха, а напротив ни съпроводиха да минем отпред...

Тайна, помолих се и за твоята дъщеря...

# 48
  • София
  • Мнения: 15 458
Днес сутринта докато возех Дариа към градината тя ни в клин ни в ръкав поиска да идем на църква... Реших, че е глас свише ... Ходихме тази вечер към 9 и 30./Приех една вечер да закъснее с лягането  Rolling Eyes/ Тъй като паркирах от страни се опитах да вляза от страничния вход. Полицаите не ни върнаха, а напротив ни съпроводиха да минем отпред...

Тайна, помолих се и за твоята дъщеря...

Благодаря ти! Дано Бог чуе толкова много молитви и ги изпълни! Амин!

# 49
  • Мнения: 4 585
Знам мами, които ходиха, и мами, които ще ходят.
Ще предам да се помолят и за дъщеря ти, Тайна.
Удължиха престоя на иконите, за да могат повече хора да се помолят.

# 50
  • Мнения: 2 425
Тайна, дано се оправи дъщеря ти Нели. Ще се моля и стискам палци всичко да е наред fingerscrossed

# 51
  • София
  • Мнения: 15 458
Знам мами, които ходиха, и мами, които ще ходят.
Ще предам да се помолят и за дъщеря ти, Тайна.
Удължиха престоя на иконите, за да могат повече хора да се помолят.
Благодаря Ти! Аз знам ,че хората ходят да се молят за собствените си болки и проблеми, но ако могат нека споменат и името на Нели.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз пък неотдавна гледах интервю със свещеник от Бачковския манастир, който обясни, че няма нищо чудотворно в иконата, но слухът така се е разнесъл, че не могат да убедят хората. Дори репортерът продължаваше да настоява: "Кажете за чудото".

За мен иконите имат художествена стойност, не духовна. Бих отишла ди ги видя в естествената им среда, без да се налага да губя толкова време в чакане. Не е като да докарат Джокондата в София.

Всъщност, ако не е пълно изместване на темата, някой може ли да разясни принципно духовната стойност на изображението?

# 53
  • Мнения: 1 341
Всъщност, ако не е пълно изместване на темата, някой може ли да разясни принципно духовната стойност на изображението?
Има протестанти, които не се кланят на икони  и не палят свещи. те също са християни, същата библия четат.
Въпреки, че господ е казал Не си прави комири, ние хората някак си искаме да видиме нещо. Макар, че иконата не може да се разглежда като кумир, нали така   newsm78
А принципно Блажени са повярвалите без да видят...
На мен също ще ми интересно ако някой може да даде отговор на този въпрос. Ще следя

# 54
  • Мнения: 431
Смущава ме нещо идеята за тези икони и това всеобщо поклонение. Като търговски трик звучи: Само сега! Три на цената на една! Единствена възможност! Побързайте! Crazy

# 55
  • София
  • Мнения: 1 062
За мен стойността идва от много хиляди години назад, когато сме се кланяли на езическите божества. Още тогава е съществувала нуждата да се намери "физическо" изображение на върховната сила, която ръководи природата. Към момента, в някои религии изображения не съществуват, но пък в повечето точно това "физическо" изображение на Бог, Света Богородица и Иисус Христос (в нашия случай) внасят нужното успокоение, че все пак не вярваш в "нищото". Т.е. когато наистина се молиш, имаш нужда да погледнеш, да докоснеш тази свръх-сила по някакъв начин. Ние, хората, сме си намерили този начин като сме си представили и сме създали самото изображение.
За мен иконата има смисъл.
И с голямо удоволствие бих отишла.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 867
Добре, но в такъв случай не е ли достатъчно, това да е някакво изображение, която и да е икона? Защо точно тези и какъв е смисълът на събирането им на едно място? Нали са само изображения, т.е. нямат активно действаща сила? Или пък са кумири?

# 57
  • София
  • Мнения: 1 062
Защото, пак преди много години, някой е отишъл да се помоли. Бил е отчаян, имало е болен в семейството, безнадеждно. И се е случило чудо. Болният е оздравял. Този някой е разказал в селото какво се е случило и когато някой се разболеел, хората се молели. Пред точно тази икона, защото се е случило чудо. Не на някой лекар, в някоя болница. Нямало е такива. Защото, една жена много дълго е искала да има дете, но не можело. И тя отишла, пред друга икона, в друг манастир, и се помолила на Света Богородица да и даде най-свидното и желано нещо - дете. И забременяла, случило се чудо. Нямало е клиники по стерилитет. Разказала е в селото. Така, до ден-днешен хората вярват, че ако се докоснеш, ако се помолиш пред точно тази икона, ще се случи чудо. И чудеса се случват. Дали заради иконата, или защото светът се развива, не знам. Аз обичам да вярвам в чудеса. И те се случват...

# 58
  • Мнения: 1 134
Защото не просто хората са почнали да си драскат лица на светии от скука, заради кумири или пари, а защото първата икона в света е на Богородица, нарисувана от самия св. ап. и ев. Лука.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 867
Това прави ли нея или някоя от другите икони чудотворни?

# 60
  • Мнения: 1 134
Да, но ръка за ръка с вярата.

Разликата между предметите за идолопоклонничество и иконите е втова, че хората са обожествявали първите и са очаквали чудо от самите тях. Докато християните не се молят на иконата, а пред нея на Бога, Богородица и светиите.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 333
Тайна, аз вече ходих в храма и се помолих  на иконите на Богорица за всички болни дечица!
 Освен за моето малко момиченце което е с доста здравословни проблеми, споменах имената на всички деца които познавам от форума и се помолих и за всички деца които имат нужда от Божията благословия и закрилата на Божията майка!!
Знам че те няма да оставят твоята Нели и ще направят най-доброто за нея и теб! Вярвай мила и не се отказвай нито за миг!!!
Силно те прегръщам и ще продължавам да се моля за Нели  Praynig

# 62
  • Мнения: 490
Не съм в София, но бих отишла. За съжаление до петък нямам как.
Бих се помолила за здраве на всички болни дечица, а и за целия народ. От болестите по-лошо няма.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 351
Някой ходи ли днес там.Как е положението с опашката.Мисля привечер да отида, но малкия няма да може да издържи дълго на едно място.

# 64
  • Мнения: 1 095
Това прави ли нея или някоя от другите икони чудотворни?

Янита,мисля че трябва да оставиш хората да вярват в чудеса! Не виждам нищо лошо,а само обединение и надежда!  bouquet
Тайна, моля се за дъщеря ти Нели,макар че съм далеч от иконите ! Praynig

# 65
  • София
  • Мнения: 4 867
Моля за извинение всеки, който заради мен се е почувствал възпрепятстван да вярва в чудеса!

Аз само се опитвам да разбера какво всъщност се случва в София тези дни и защо е тази масова еуфория...

# 66
  • Мнения: 2 116
Иска ми се да отида там с малкия!  Confused Дали ще трябва много да чакаме или си е в организацията си е такава децата да минават без да чакат?  newsm78 А и до петък храма ще работи денонощно така ли? Че нещо не ми стана ясно!  Embarassed Тайна ако успея да отида ще се помоля много за Нели!  Praynig Цял ден ми е в главата и мисля за нея!  Tired Дано се оправи!  Praynig

# 67
  • Мнения: 1 134
От тази нощ е по - спокойно. Майки с деца минават без да чакат.

# 68
  • Мнения: 488
Здравейте! Аз минах, тя майката ми Тайна е споменала, така, че ако няма на кой да оставите детето си, не е проблем да сте с него. Аз отидох с песимизъм и си казах, знам, че няма да стигна до иконите,но поне ще опитам !!! Предупредих майка,че сигурно няма да успея, но все пак тръгвам към църквата. Вместо такси си взех трамвай 22 та поне са сеир се нагледах.
Първо пред мене 7-8 мъже, няма кой да помогне за количката дигнах я с все багажа и детето. Едно 13-14 год. момиче седи на вратата срещу мене, а аз ни назад, ни напред с количката в ръце, изчаках я да се сети сама след което извиках с всичка сила : МРЪДНИИИИИИИИИИИИИ!!!! Тя ме погледна стрестнато и се придвижи към края на трамвая. (100 % ме е помислила за луда).
Второ,че на всеки пречех (къде съм тръгнала, що не си седя в къщи с тая количка).
Трето един сляп човек имаше бутат го на вратата, няма кой да му подаде ръка, нервирах се на секундата. Имаше младо момиче зад мене,помолих я, веднага всичко точно човека седна.
А един като се извика:
-  Като е сляп къде е тръгнал?
Помислих си прост народ! Разкрещях се пак като луда : Той не е човек ли? Ти застрахован ли си, че утре няма да си на негово място? Кой ти дава гаранция?!  Човека си затвори устата и си слезна на спирката.

Викам днес страхотен ден...

Въоръжена до зъби пристигам пред църквата : Количка, дете, шапка, чадър, вода, памперси, мокри кърпи, сухи кърпи, ядене-солено-сладко, лекарства, резервни дрехи, + якета ако захладнее телефони, пари, одеало.... всичко!
До 21:00ч бях разбрала,че ще се иконите викам все ще мина! Мъжки приятен глас ми каза най- хубавите думи за този "страхотен ден"  : - Майките с деца са с предимство! Помолих го да повтори, убедих се, че съм чула добре и срам не срам, с риск да ме спукат от бой,че се предреждам тръгвам напред. Полицаите веднага направиха път , хората също, вътре охраната и те, всички много мили, пуснаха ме директно пред иконите помолих се за сестричката ми ( Нели ), да е всичко наред и да оздравее,целунах и трите икони, купих една малка, заредих я с енергия от тях и си заминах .
Обаче хора гледах като отровена, гледам и не вярвам на очите си. Викам сънувам....
Но, не е сън,нямаше и следа от грубите , вулгарни полицаи и охранители и въобще от изнервеният народ! Всеки гледаше как да помогне на другия....
И си помислих : -  Ако сме така всеки ден, Българите щяха да са само в БългариЯ!
А не по цял свят разпиляни...

Трябва да почна приказки да пиша...
Приятно четене!
Успех и късмет на тези които сега отиват към църквата...  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 17:05 от Малко_коте

# 69
  • Мнения: 2 116
Малко_коте как е днес Нели? Майка ти не е писала...!  Confused

# 70
  • Мнения: 488
И аз чакам новини, но аз не се притеснявам толкова, защото вярвам и знам, чувствам го, че тя ще се оправи. Господ не веднъж й е помагал и на нея и на мен !!!
Всеки момент майка трябва да се прибере и ще видим, би трябвало да е по-добре или просто се надявам да е така...

# 71
  • Мнения: 488
Забравих да спомена, че преди години когато пак имаше чудотворна икона в св. Александър Невски. Отидох в 3:00ч през деня, влезнах с 300 зора в 01:00ч през ноща.
Помня ,че ми смачкаха гръдният кош, не можех да дишам, а исках да извикам за помощ...
Накрая успях да викна, та едната от жените с която се запознах там...ме издърпа напред и си поех въдух. Това беше точно на входа. Вътре като влезнах беше празно.
Минах помолих се, всяко едно от желанията които тогава споменах, се сбъдна!
Транспорт нямаше вече, мобилен също нямах. Спах свита на кълбо пред църквата.
Бях по потник и панталонки, умрях от студ, но не се разболях...беше ми много чудно...
Прибрах се с тролея към 6:30ч , майка ме чакаше с " усмивка " на прозореца  Laughing

# 72
  • Мнения: 2 529
И аз отидох днес да видя иконите и да се помоля...Бях там някъде в 10 часа сутринта и опашката не бих казала, че беше много голяма. Хората на опашката и всички наистина бяха страшно мили, направо насила ме избутаха пред вратата, всички искаха да ме пуснат направо пред иконите (да не забравя да отбележа, че съм бременна в началото на 9-ия), но аз сама предпочетох да почакам малко, за да си събера мислите....не, че успях да го направя де (да си събера мислите имам предвид). Като стигнах до иконите се разплаках, но съм сигурна, че Богородица знае за какво съм отишла...
Предполагам, че утре вече още ще намалее опашката, а майките с деца наистина също всички ги пускат. Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 15 458
Моля за извинение всеки, който заради мен се е почувствал възпрепятстван да вярва в чудеса!

Аз само се опитвам да разбера какво всъщност се случва в София тези дни и защо е тази масова еуфория...

Много хора са отчаяни и им трябва нещо в което да вярват!

# 74
  • Мнения: 1 341
Аз само се опитвам да разбера какво всъщност се случва в София тези дни и защо е тази масова еуфория...
Неведоми са пътищата Божи.
Може би благодарение на тази еуфория  ще има повярвали, разкаяли се  и много спасени души   bouquet

# 75
  • Мнения: 1 341
Хората на опашката и всички наистина бяха страшно мили, направо насила ме избутаха пред вратата, всички искаха да ме пуснат направо пред иконите

А ние докато чакахме, всеки си спазваше реда. Докато не затвориха страничния вход и ни преместиха пред главния. Тогава двама тарикати се опитаха да ни предредат. ама все едно са на опашка в кварталния магазин. Хората негодуваха, но никой нищо не казваше, така чете да чуят. Аз  най-накрая не издържах и и им казах "Аз може да не Ви видя, но мислите ли, че Господ не вижда? Обезсмисля се това, за което сте дошли тука" И от там всички като гракнаха, като започнаха да викат по хората. Страшно неудобно ми стана,че съм им направила забележка. Знаете ли колко ми е  гузно сега? А от друга страна си мисля, че трябваше да я направя тази забележка.  Ох ooooh! Направо  много ме тормози тази мисъл.

# 76
  • Мнения: 2 116
Имам планове до половин час да тръгна към иконите! Дали е редно да взема нещо на Марти и да го оставя там?   Или някакъв дар за църквата??? 

# 77
  • Мнения: 674
Тайна всичко ще се оправи не се притеснявай миличка!!
Молим се за милата ти дъщеричка!! Praynig Praynig Praynig

# 78
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Аз занесох цветя.

# 79
  • София
  • Мнения: 15 458
Moже да вземеш дрешка ,да я потъркаш в иконите да се зареди с енергия!

# 80
  • Мнения: 6 417
Към 15 часа минах покрай "Ал. Невски". Имаше хора на групички под сянката на дърветата чак до не знам си къде. Една жена припадна Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 209
Аз ходих сутринта рано към 4.30ч. и пак имаше хора! Но не колкото през деня, минахме за 1 час.

# 82
  • Мнения: 1 520
Ние минахме днес, преди час.

Не прочетох цялата тема, може и да е споенато по-напред.
Децата влизат с предимство с един придружител. Това са думите на полицаите и действително от северния вход пускат децата без проблем и чакане.

Мисля, че че е правилно. В крайна сметка едно 2-3 годишно дете няма как да устиска.
Полицаите казаха, че вчера рано сутринта не е имало никого. Явно народа след 7 вече щурмува.

Човек наистина е друг.  Peace

# 83
  • Мнения: X
аз съм много нетърпелив и нервен човек и незнам как стана тази работа, че чаках най-спокойно и мирно 4 часа...не се скарах с абсолютно никого, а като влезнах в църквата един мъж пееше песнопение, не се виждаше, а само се чуваше...и така спокойно ти става и хубаво, и всички са мили, и богомолците, и полицаите, а тези които се предреждат просто не ги забелязваш, някак си си над тези неща...
съвсем случайно отидох, бях тръгнала за работа и се наредих на опашката, а тя огромна...е какво толкова, си казах, веднъж се случва...звъннах на шефа, че "малко" ще се забавя  Wink
а малко след като излязох от църквата, вече в офиса, ме затресе треска, вдигнах температура и се изплаших, че от многото хора около мен съм пипнала някой вирус...ама не, след половин час треската ми мина...странна работа е това... мисля, че това е чудото на иконите, ако отиваш с вяра при тях, просто отключват някаква енергия около теб /може би така или иначе си я носиш, но не съзнаваш/...абе, с две думи наистина идете, ако имате възможност...ще се почувствате добре...
и сори за странния граматически изказ...развълнувана съм малко  Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 4 423
Преди малко се връщам - влязох с бебето, пуснаха ме полицаите и охраната - такова отношение, прекрасно, възпитано, човешки....Благодаря от сърце.
Като тръгнах към иконите всички хора ми казваха да ми пред тях, чак неудобно ми стана, пуснаха ме направо да отида, една жена зад мен се разплака като видя Джули ( тя е много контактна и всички иска да прегръща и се смее на всеки), а аз си взех памуче от свещеника и ако искате ми вярвайте - на първата икона рухнах...разплаках се с глас, никога не ми се е случвало такова нещо, търках си памучето и тихо мълвях молитвата си - само за здраве, друго не искам, да са ми живи и здрави децата и ние с баща им да ги отгледаме.... не забравих твоето момиченце Тайна, дано много скоро ни напишеш, че тя вече е здрава Praynig
Минах на втората икона и на третата и не спирах да плача, все едно бях в друго измерение....детето притихна, не мръдна, а аз и допирах ръчичката до иконите.
Минах ги и бях много объркана докато свещеника след иконите така благо ни се усмихна и ни помаза, даде кърпичка на Джули и една роза, купих две икони и бързах да изляза, но нещо ме спираше, обърнах се и - времето беше спряло за миг, тишината беше божествена, все едно самата Богородица ни изпращаше....много се вълнувам в момента..
Излязох и благодарих от сърце на полицаите, а по стълбите срещу мен се качваше една малка принцеса, едва ходеща с прекрасна коса и красива мама и така мило ми се усмихваха - щастливи, че и тях са ги пуснали.
Това трябва да се усети, не може да се опише, наистина не съм имала такова преживяване, така силно духовно и така пречистващо....

# 85
  • София
  • Мнения: 15 458
Благодаря на Всички които се молят и за Нели! newsm51 smile3525 newsm51 Аз току що се връщам от среща с Блонди , съпругът и Себастиян и малкото Криси. Много сладко и мило семейство са! Купили са ми лекарството и не ми разрешиха да го платя! Също така седнахме да хапнем, като казах, че ще си платя, но и това не ми разрешиха! Много мили хора! Господ здраве да им дава! Амин!

# 86
  • Мнения: 2 116
Оххх, здравейте! Толкова съм развълнувана... Нямам думи и незная откъде да започна! Ние минахме през страничния вход под подканянето на полицаите,  че майки с деца не чакат!!!   Още при влизането незнам какво ми стана! Разтреперих се като лист и ми идваше да плача с глас! Имах чувството че ще изпусна детето!   Една жена ме подсети да му сваля шапката...... Цялата ми сила ме напусна и исках да клекна на земята и само да плача......... Много странно усещане! Сестра ми отиде да купи свещи/в този момент имаше и литургия и много пееха/, а Марти само ме гушкаше и се ослушваше! Повтаряше си неговото "Ъ" и чакаше да му обясня къде сме и какво правим там! Запалихме 3 свещички, а моята ръка така трепереше че неможех да уцеля пламъка на другата и усещах как ридания се надигат в мен!   Като стъпихме на червения килим, сълзите ми течаха от двете очи без никакво притеснение!  Плаках през цялото време! Молих се за моето дете, за кака му, за детенце на Мама раче и на Нанди! За Ивка на Thing и Вики на Viki i mama! За Нели на Тайна и Маги на Green dream! Няма да изброявам повече, за да не пропусна някой! Сетих се за всички мами от този форум и молих трите икони да дарят здраве на децата ни!     Накрая попа ни помаза и ме гледаше малко странно с това лице обляно в сълзи! Купих си и икона, която момчетата осветиха! Ще си я закача над леглото на моя Марти и ще се моля всяка вечер за НАШИТЕ деца!   Но усещането е неописуемо..............

# 87
  • София
  • Мнения: 2 079
След 4-часово чакане пред Св. Александър Невски, (от 19 до 23.30), за да се помоля за здраве пред трите икони и аз мога да кажа на всички, които не са били там: "Идете и се поклонете на Богородица!".  Praynig  Hug
Изживяването и чакането си струват, за да видите и трите икони заедно и да се помолите и на трите едновременно за здравето на всички, които обичате и които са около вас. Peace

Майките с деца и бременните минават с предимство, (и никой не роптае),  ooooh!  затова - възползвайте се и заведете децата си там. Peace

Общи условия

Активация на акаунт