Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 май 2007, 11:13 ч.

Pnevmonia i kurmene?

• 796
  • 4
  •   1
Отговори
Privet, mili mami,

Ot 4 dni sum s diagnoza pnevmonia i imam visoka temperatura, koiato sutrin i vecher dostiga pochti 40 gradusa. Bebo e na 3 meseca i prez cialoto vreme do sega sme izkluchitelno i samo na kurma. Predpisaha mi dva antibiotika -Aksef i Azitox + paracetamol. Otnachalo moito GP mi kaza, che niama problem da produlja s kurmeneto. Pediaturkata beshe na sustoto mnenie. Sled kato 2 dni ne smuknah temperaturata obache, i dvete mi kazaha da spra kurmeneto pone za edna sedmica, dokato sum na antibiotici i da mu davam Aptamil. I za dvata antibiotika pishe, che po lekarsko predpisanie moje da se piat ot kurmachki. Izobsto ne mi se shteshe da spirame kurmeneto i otnachalo ne gi poslushah. Oste edin den go kurmih, no bebo poluchi razstroistvo i stana dosta nerven. Tova veche mi doide mnogo, adski se podtisnah che triabva da spra kurmeneto. Vchera celia den biahme na Aptamil, bebcho zasuka vednaga i si iziade vsichko. Tova me pritesni oste poveche, zastoto si kazah - krai, niama da iska poveche kurma. Dnes sutrinta obache smuknah temperatura i reshih da go nakurmia. Mislia taka i da produlja - da go kurmia, kogato niamam temperatura. Ne znam dali sum prava i zatova vi molia za suvet. Strah me e i ot vlianieto na antibioticite vurhu malkoto mu telce.
Blagodaria vi predvaritelno

# 1
  • Банско
Сигурно ти е много тежко!
Температурата въобще не е причина да не кърмиш, а разстройството на бебето е нормален страничен ефект от антибиотиците, които ти пиеш и не би трябвало да те притеснява.
А за самите антибиотици-аз не мога да дам съвет, но ето ти линк, където можеш да провериш по активните съставки на антибиотика дали е съвместим с кърменето и доколко:

http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Желая ти бързо оздравяване, дано бебчето да си остане здравичко! Hug

# 2
  • София
Когато моя син беше на два месеца ми вадиха мъдрец, че имах възпаление. Четири дни беше на АМ, а аз се цедях все едно той ме изсуква. Нямах проблеми, после той си засука без да е "забравил" как става, та досега си се кърмим...
А иначе на два пъти съм се разболявала от грип - температура, разстройство, не съм спирала да кърмя, но не съм вземала антибиотици тогава!
Не се притеснявай, бебетата които сучат добре още отначало, трудно се отказват от гърдата, организма им знае какво е полезно за тях. По-лесно се отказват тези, които са хранени с шише, смесено хранените и т.н.
Мисля, че ако не кърмиш  докато вземаш антибиотици няма да се отрази на кърменето в бъдеще, не се притеснявай!

# 3
  • София, Младост 2
Много лоша работа - тези пневмонии са нещо ужасно Sad
Много е тежко да си болна и да се притесняваш и за бебето, как му се отразява на него и дали е полезно да го кърмиш при тези обстоятелства.
Но ти се справяш чудесно Hug АБ са съвместими с кърменето и няма проблем да го кърмиш, когато се чувстваш добре - това е и значително по-лесно, отколкото да се цедиш. Няма да е проблем и това, че един ден си давала АМ и че може да се случи пак да даваш понякога, докато се почувстваш достатъчно добре, за да се върнете отново изцяло на кърмене. Като оздравееш, с често сучене бебето ще увеличи млякото.
Явно АБ вече действат - дано бързо да се оправиш и всичко с кърменето да е както преди Hug

# 4
Mnogo vi blagodaria za dobrite dumi i kuraja, koito mi dadohte! Opredeleno imah nujda. Dva puti pored go kurmih, no odeve pak vdignah 38.9 i minahme pak na Aptamil - reshih, che ste gi reduvam, kato niamam t ste se kurmim, a kato imam ste davam AM. Dano ne mu oburkam stomahcheto
Oste vednuj hiliadi blagodarnosti na vsichki, koito mi otgovoriha Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт