За калориите?

  • 2 493
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 605
Добре де момичета, а как може да сме сигурни, че калориите, които са написани на опаковките на даден продукт наистина са толкова, или количеството мазнини, въглехидрати и т.н. Първо не знам кой проверява това и второ като знаем в БГ контрола над храните...Преди няколко дни ядох някакъв шоколад от Гърция, който имаше около 750 калории. Същия шоколад на Милка например в БГ има около 500 калории. Не казвам, че шоколадите са еднакви, фирмите производителки също са различни, ама...как да сме сигурни.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Няма как! Тябва да вярваме или да занесем продукта в лицензирана лаборатория за проверка! Peace

# 2
  • Мнения: 684
 HugСпоред мен трябва да внимаваме какво ядем ако са почече плодове и салатки включени в менюто мисля че калориите няма да са от значение bowuu

# 3
  • Мнения: 4 678
За плодовете, може да поспорим lalalala

# 4
  • Мнения: 3 647
За плодовете, може да поспорим lalalala
newsm78
 еее поясни де - аз съм леко  против теорията за калориите ама това е друга тема

# 5
  • Мнения: 4 678
Според денонощиети,всеки плод,е подходящо да се приема по различно време bowuu
Но темата е доста голяма!
И не ми се спори newsm10

# 6
  • Мнения: 3 647
Според денонощиети,всеки плод,е подходящо да се приема по различно време bowuu
Но темата е доста голяма!
И не ми се спори newsm10
не споря -> питам, защото съм невежа по темата

# 7
  • Мнения: 4 678
Не да споря с теб smile3503
Абе ,на бързо,например ако сваляш кг не яж банани,
ябълка яж преди храна а не след!Не яж ябълки вечер!По добре лимон!И т.н. thumbsup

# 8
  • Мнения: 3 647
Не да споря с теб smile3503
Абе ,на бързо,например ако сваляш кг не яж банани,
ябълка яж преди храна а не след!Не яж ябълки вечер!По добре лимон!И т.н. thumbsup
аха доколкото схващам   тъмката нишка на мисълта  ти 
 има значение  въглехидратното съдържание в плодовете + фруктовата захар  newsm78
 мерси   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 5 605
Ееееееее аз пък на тая тема за плодовете мога да споря.......... Виждал ли си човек, който яде основно плодове и зеленчуци и е дебел? Най-лесния и бърз начин да отслабна за мен е като съм на чаено-плодов режим /и за доста други мами/. Освен това фруктовата захар не е = на обикновена захар. При плодовете гликемичния индекс на динята, пъпеша, тиквата и бананите е над 50, което ще рече, че трябва да се ограничават от хора, които са на диета, а не да не се употребяват. За сравнение индекса на картофите е 95, а на бананите 60. Но както в много други теми съм писала - това е моето разбиране и начина по който аз отслабвам. При всеки човек е различно. А относно намаляването на количеството плодове като цяло какво ще ядеш? Месо? Тестени и млечни продукти? Съмнявам, че те са по-полезни. А и защо да не ядеш ябълка вечер?

# 10
  • Мнения: 4 678
Яж ябълки вечер newsm10!НЕ искам да споря smile3505

# 11
  • София
  • Мнения: 5 605
Яж ябълки вечер newsm10!НЕ искам да споря smile3505
Ами ям. Преди нова година за 15 дни с по 5 ябълки на ден и то основно вечер, а да не казвам, че и през нощта и с по 2-3 лъжици мед свалих 9 кг. И преди години пак съм сваляла. И в общи линии точно пък с ябълки винаги съм отслабвала най-много. Сега сигурно ще кажеш, че съм някъкво извънземно изключение. Влез в темата плодове, чай и мед. Не виждам някоя мама да се е оплакала от ябълките. Ама обясни все пак какво точно имаш в предвид. Или поне дай и ние непросветените да прочетем нещо по този въпрос!   

# 12
  • Мнения: 4 678
Само с ябълки ще отслабнеш,но не може така,да живееш newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 5 605
Само с ябълки ще отслабнеш,но не може така,да живееш newsm10
Е естествено, че не можеш така да живееш. Но не говорим за живот, а за диети. А и относно живота - от това, което си писал като цяло ти наистина се противопоставяш на почти всички останали тези, теории, разбирания, лекари, фитнес-инструктори и т.н., които все пак са се доказали във времето. Затова те попитах за повече информация по въпроса.

# 14
  • Мнения: 4 678
Аз,не разбирам!Но всеки който ме е слуша,отслабва без диета,и си хапва добре smile3521!За това не искам да споря и да доказвам!А ОТНОСНО:
теории, разбирания, лекари, фитнес-инструктори и т.н
То за тва от толкова специалисти ,българина страда от затлъстяване newsm10

Общи условия

Активация на акаунт