Бременност и антицелулитни процедури?

  • 595
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Момичета,моля ви помагайте!Бременна съм в първия месец и ходя на антицелулитен ръчен масаж.Дотук добре,но масажистката ме маже и с някакви антицелулитни продукти,които са със загряващ ефект.Възможно ли е по някакъв начин да навредят на плода?По принцип не ми се вярва да проникват чак толкова дълбоко,но знае ли човек.Ако някой знае нека да ми каже за да знам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 4 916
Доколко помня антицелулитни масажи не се правят при бременност, тъй като значително ускоряват кръвообращението.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Ей,лоша работа!Искаше ми се да съм  във форма през бременността.

# 3
  • Мнения: 4 916
Ей,лоша работа!Искаше ми се да съм  във форма през бременността.

Имам някакви далечни спомени за обяснения, защо точно е полезен целулитът за бебето, ама  newsm78 ... питай гинеколога си.

# 4
  • Мнения: 224
Разтърси се из форума и ще намериш по-подробна информация, но общото мнение, е че никак не е препоръчителнo. Антицелулитните кремове съдържат множество активни съставки и най-вече кофеин, които навлизат в лимфата, кръвта и т.н.,a  това не е добре за плода.

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 22:26 от JuMe

# 5
  • Мнения: X
Не рискувай! Бебето е по-важно сега. А има много начини да останеш във форма - здравословно хранене, леки тренировки /аз тренирах до средата на осмия/ и много положително мислене!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Не рискувай! Бебето е по-важно сега. А има много начини да останеш във форма - здравословно хранене, леки тренировки /аз тренирах до средата на осмия/ и много положително мислене!
Да,напълно съм съгласна,просто не съм предполагала,че може да има толкова рискове.Ще говоря с лекарката ми да ми обясни по-подробно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Днес бях при личната си лекарка и тя ми каза,че няма никакъв проблем да си ходя на антицелулитни масажи,каза само да не ме масажират по корема.

Общи условия

Активация на акаунт