Към бъдещите свекърви... и изобщо към майките

  • 2 967
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 426
Минах край една приятелка да й дам нещо и да пийнем по кафе. Звънна телефонът и синът й, 16 годишно момче, видимо притеснен, грабна слушалката и изчезна от стаята. Родителите се спогледаха и майката, с една особена интонация, каза: Никаквицата... На изумения ми поглед ми обясниха: от известно време се било появило едно момиче на хоризонта. Това чудесно, казвам аз, ама какво значи "никаквица"?! - Ами те на майтап така й викали, се оказа! И пред сина също. Нали уж от всяка свекърва се очаквало да не харесва и да одумва снахата! Ама, казвам аз, какво е момичето, какво представлява? Не, те само я били чували по телефона... Аз бях буквално потресена, нещо ми стана много криво и за момчето, и за момичето, и за приятелката ми... Глътнах си набързо кафето и си тръгнах... И не ми излиза от акъла. Много лоша дума ми се видя това, и така не на място казана... Ами това са му първите чувства на момчето, не бих си и помислила така тежко да засегна чувствата на моето момче. Ами ако някой за моето момиче така се изкаже? Ей така, по принцип, майтап да става, без да го и познава даже...
Кажете нещо, успокойте ме. Може пък аз да съм си загубила чувството за хумор?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Не,не си загубила чувството си за хумор.И аз познавам подобни хора,които говорят зад гърба на  момичета,какво ли не,а като ги видят се правят на божи кравички.Тези слова могат да се чуят от много бъдещи свекърви.Аз също ще ставам един ден (надявам се) свекърва,но няма да се държа по този начин.

# 2
То добре че е майтапа, да си кажем истината... Явно на майката не и е никак приятно и си го изразява уж на майтап. Все пак дете ти е. Като казваш "никаквица" все едно детето си обиждаш. Нали това са си негови емоции, негов избор и защо трябва да го засрамваш и подтискаш по този груб начин. Дори и така де е има и много по деликатни начини да си изразиш мнението, а тя майката даже само по телефона го чувала. Боже, срамота! Възмутена съм от това отношение!!!

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Има една приказка: майтапа е половин истина.  Peace В някои случаи - и цялата истина. Интересно ми е, обаче, майката на това момче, какво отношение ще очаква от бъдещата си снаха един ден....  newsm78  Tired Уважение?  Crossing Arms Съмнявам се.

# 4
  • Мнения: 431
Правилно, такова трябва да е отношението към снахите. Поне като се оплакват, да има за какво!

# 5
  • Karlovo
  • Мнения: 533
На мен ми предстои да съм свекърва след години, но преди да обиждам поне ще се постарая да опозная момичето. Защото съм си патила от свекърва.

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
грубо, направо гадно определение за приятелката на сина й!имам двама на такава възраст, ами аз пък се интересувам от приятелите на децата ми, особено интимните!гледам да ги опознавам даже да са за малко в живота ни!за родителите на приятелите питам моите деца как са ги приели, какво мислят по поведението, реакции и тн.

# 7
  • Мнения: 25 568
Каквото повикало, такова се обадило...
Щом приятелката ти очаква никаквица, такава и ще получи рано или късно...  Thinking
Обратният вариант също важи - който очаква свекърва-чудовище, ами получава си я...  Whistling

# 8
  • Мнения: 5 468
Ами манталитет... Сигурно и нейната майка казва за сина на госпожата: "онзи педал"... От сега още. И после - изострени отношения, криви погледи, дочути думи... Защо? За няма нищо. Няма причина.
Много неприятно. След някоя и друга година, сигурно някоя майка, така ще вика за дъщеря ми, като търси сина й по телефона. А моето глуповато наивниче, дори да чуе, няма да се сети да си тръгне навярно... И ще ме боли много, ако разбера... Ебаси отношението.
Някой ден може да съжалява твоята приятелка, че се е държала така..., ама - късно е любе за китка...

# 9
  • Мнения: 3 423
Невада. Това не е майтап.
Това е истината. Тяхната.
Момичето е никаквица.
Елементарни частици.

# 10
  • Мнения: 473
Невада. Това не е майтап.
Това е истината. Тяхната.
Момичето е никаквица.
Елементарни частици.


Liska определено много ме кефи. Всеки път супер оригинално и на място ги заковава мненията.
Много е права че това е тяхната истина. Те още преди да им е дошла снаха са си я нарекли
че е никаквица и като им влезе в къщата някой ден ще си остане такава... Някои хора забра-
вят че и те са били млади, за огромно съжаление.

# 11
  • Мнения: 25 568
и като им влезе в къщата някой ден ще си остане такава...

Що пък трябва да им влиза в къщата?  newsm78
Патриархатът отдавна умря.  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 509
Изключително обидно! Не мога да си представя да лепя такива етикети на човек, с когото дума не съм разменила! С право си озаглавила темата "Изобщо към майките", не е гаранция, че ако е тъща, няма да се държи гадно. Но да обиждаш така приятелката на сина си... думи нямам. ooooh! Ясно ми е какво значи "уважение" в тяхното семейство. По-скоро, че хич го няма... Съмнявам се, че изобщо говорят за нещо със сина си. А той явно е стеснителен и не смее да защити приятелката си. А трябва.

# 13
  • Мнения: 1 680
С държанието си тези родители отдалечават сина си от себе си и после защо нямаме допирни точки с младите.
Много тъжно ми стана. Един ден ще съм свекърва и тъща и за себе си съм сигурна, че не бих си позволила подобни епитети. Искам децата ми да ме чувстват близка.

# 14
  • Мнения: 1 924
Правилно, такова трябва да е отношението към снахите. Поне като се оплакват, да има за какво!



А сега сериозно . Много ми се ще да напиша, че няма да правя така един ден.
Но знае ли се?...Не съм патила от свекърва все още ;
 но пък съм проклетия голяма...
Горкият ми син.

Общи условия

Активация на акаунт