Навик ли й е или нещо я трвожи?

  • 1 382
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Моята дъщеря е само на 1г. и 9м.,а си гризе ноктите. Когато искам да й изрежа ноктите забелязвам,че на палеца и показалеца са изръфани нащърбени,а днес даже на няколко пъти видах точно как го прави.
Като се опитам да й отделя вниманието се сърди, тръшка и пак продължава.
Нормално ли е на тази възраст вече да имат вредни навици? Защо го прави? Да не я тревожи нещо newsm78?
Дали има мами сблъсквали се с подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 2 839
Не мисля, че може да е от нещо което я тревожи, децата реагират на проблеми съвсем различно от нас.
Сещам се, чела съм за хора имащи нужда от калций, че си дъвчат ноктите.
Консултирай се с лекар най-добре  Peace

# 2
  • Мнения: 6 029
моята правеше така. според мен - вреден гаден ужасен навик. кво ли не пробвах, за да престане. накрая й разказах за едно момиче, което си гризяло ноктите и лекар му отрязал пръстите. опредлено не е най-добрия педагогически подход, но помогна.

# 3
  • Мнения: 6 167
Моята дъщеря е само на 1г. и 9м.,а си гризе ноктите. Когато искам да й изрежа ноктите забелязвам,че на палеца и показалеца са изръфани нащърбени,а днес даже на няколко пъти видах точно как го прави.
Като се опитам да й отделя вниманието се сърди, тръшка и пак продължава.
Нормално ли е на тази възраст вече да имат вредни навици? Защо го прави? Да не я тревожи нещо newsm78?
Дали има мами сблъсквали се с подобно нещо?

аз съм на 33 години и от бебе си гриза ноктите.
генетично е.
с голям тормоз и контрол може да се повлияе, както едно време на децата, които са левичари.
мен са ме мазали с какво ли не.
много хора са се отказали.
аз няколко пъти съм имала красива ноктопластика.

# 4
  • Мнения: 1 680
Моята дъщеря е само на 1г. и 9м.,а си гризе ноктите. Когато искам да й изрежа ноктите забелязвам,че на палеца и показалеца са изръфани нащърбени,а днес даже на няколко пъти видах точно как го прави.
Като се опитам да й отделя вниманието се сърди, тръшка и пак продължава.
Нормално ли е на тази възраст вече да имат вредни навици? Защо го прави? Да не я тревожи нещо newsm78?
Дали има мами сблъсквали се с подобно нещо?

аз съм на 33 години и от бебе си гриза ноктите.
генетично е.
с голям тормоз и контрол може да се повлияе, както едно време на децата, които са левичари.
мен са ме мазали с какво ли не.
много хора са се отказали.
аз няколко пъти съм имала красива ноктопластика.


И аз като малка си гризех ноктите, но изведнъж престанах, сега си гризя кожичките. Много лошо ако е генетично Confused

# 5
  • Мнения: 750
Мойта щерка е на 7 год. и още си гризе ноктите....още малко до лактите ще ги опапа! Crazy
Е какво ли не сме правили...какво ли не съм и говорила... Rolling Eyes!За кратко се беше отказала като и показах рекламата на Доместос...и и казах 4е има такива микроби под ноктите! Sick
Спря...ама по4на да гризе кожи4ките на пръстите си,до кръв! newsm78
 


   Ще следя темата,4е съм в тих ужас ве4е! #Crazy

# 6
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря е само на 1г. и 9м.,а си гризе ноктите. Когато искам да й изрежа ноктите забелязвам,че на палеца и показалеца са изръфани нащърбени,а днес даже на няколко пъти видах точно как го прави.
Като се опитам да й отделя вниманието се сърди, тръшка и пак продължава.
Нормално ли е на тази възраст вече да имат вредни навици? Защо го прави? Да не я тревожи нещо newsm78?
Дали има мами сблъсквали се с подобно нещо?

аз съм на 33 години и от бебе си гриза ноктите.
генетично е.


Не ми се вярва да е генетично.

# 7
  • Мнения: 3 211
според мен вече е вреден навик, не е бебе, което да си открива сега ръцете и краката и да ги лапа, нещо като смучене на палеца е.
продава се горчив лак за нокти, но не знам дали става за бебета
аз отказах моя приятелка/колежка да си гризе ноктите, като всеки път като я видех й правех забележка, правеше го несъзнателно, като е нервна.

# 8
  • Мнения: 6 029
Мойта щерка е на 7 год. и още си гризе ноктите....още малко до лактите ще ги опапа! Crazy
Е какво ли не сме правили...какво ли не съм и говорила... Rolling Eyes!За кратко се беше отказала като и показах рекламата на Доместос...и и казах 4е има такива микроби под ноктите! Sick
Спря...ама по4на да гризе кожи4ките на пръстите си,до кръв! newsm78
 


   Ще следя темата,4е съм в тих ужас ве4е! #Crazy

пробва ли да я лакираш?

# 9
  • Мнения: 8 999
И моят син си гризе ноктите /голям е вече - почти на 6 г. и непрекъснато му обяснявам, че може да си разрани пръстите, че може да получи някоя инфекция, но не чува/. А ги гризе диването, защото някакво приятелче в детската също си ги гризяло. Иде ми да му извия врата, но се надявам, че през лятото, когато няма да е заедно с това приятелче, постепенно ще отшуми този ужасен навик. Много съм се потрисала от мои познати с изгризани нокти и сега на - наказание Божие ли е? Дано дъщеря ти, която със сигурност е поне малко суетна, като порасне още малко, осъзнае колко е грозно това и се откаже сама /само да допълня, че дъщеря ми пък си смучеше палчето, но като осъзна, че се е деформирало, се уплаши и сама си наложи да не го прави повече - беше на 4 г./

# 10
  • Мнения: 6 029
baibibi, мале. мислех че само девойките имат такъв проблем.

другото което правеше моята щерка е да си чопли устата. издивявах #2gunfire

# 11
  • Мнения: 234
Моят син започна да си гризе ноктите към 3 годишен.И след много разправии спря,но беше вече на 7-8 години.Моите наблюдения за това са,че по-скоро е отвратителен навик,отколкото да е генетично.Дъщеря ми пък отскоро започна да си дърпа устата,като се притесни.Ще видим докога ще се борим срещу това пък.

# 12
  • Мнения: 57
Явно при доста деца го има този проблем, ние преди 1 година се сблъскахме с него. При нас помогна факта, че дъщеря ми е много суетна, постоянно иска да я лакирам и т.н. Когато я видех, че е с изгризани нокти не я лакирвах, като се опитвах да не я плаша, а да й обяснявам, че няма да има хубави нокти след време и т.н. Интересното е, че постопенно престана, все още се случва от време на време, но като видя, че една седмица не си е гризала ноктите и следват един похвали (не че е повод за кой знае какви хвалби), но определено помага.

# 13
  • Мнения: 1 475
Аз също си гризях ноктите до преди 4г! Бях започнала още от дете и никой и нищо не би ми попречило да не го правя, и не съм го правила защото съм нервна, а просто навик бих казала! Но преди 4г на една Нова Година си казах че трябва да спра вече, не отива на жена на 24г да си пъха пръстите в устата Embarassed! От тогава съм с изряден маникюр така да се каже! Laughing

# 14
  • Мнения: 8 769
И Кейти имаше такъв период. С много убеждения (а може би просто го надрасна) приключи едва миналата година. Сега кръцка само тук там някоя кожичка, която я дразни ( и аз съм така между другото. Дразни ли ме нещо по ръцете чопля, докато не го разкарам оттам  Blush).
Също така гризенето на ноктите може и да е начин за изразяване на някакво смущение. Кейти особено силно си ги гризеше, когато бе замислена, или по някакъв начин разтревожена.
Сега пък смущението й се изразява в бъркане в носа-нова привичка за преодоляване.... Tired Crazy

Общи условия

Активация на акаунт