Тесто за гердани и др. бижута

  • 4 875
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 039
 Момичета,не знам дали ми е за тук темата,ама мислих,мислих,и тук я шибнах Embarassed Grinning
Та значи,трябва ми спешно рецептата за онова тесто,дето се изработват от него разни елементи,които се нижат на гердани или др.Знам само,че съдържа брашно и вода,ама не знам никакви пропорции.Моля за вещата ви подкрепа  Praynig Hug

# 1
  • Мнения: 636
 :35:A сега де newsm78 Навремето със сестра ми си правехме такива неща Crazy Мисля , че беше брашно+сол+вода, но в какво сътношение не се сещам. После правехме фигурки, дупчехме за да влезе конецът и бам във фурната Laughing
Нямаше ли да е по-добре да пуснеш темата в хоби. Там по-има шанс някой да знае.

# 2
  • Мнения: 172
Ще следя и аз темата Thinking Thinking Thinking

# 3
  • Мнения: 2 039
Вярно бе  Grinning!Ще пусна и там,ама да не ме бият с 2 теми  Thinking

# 4
  • Мнения: 12 596
Имам някакъв спомен от дете, че се слагаха брашно и сол поравно. Водата е колкото да стане удобна за моделиране твърдост на "тестото". Не съм абсолютно сигурна обаче, така че може би ще е добре да пробваш с малко количество.
Успех!

# 5
  • Мнения: 382
Ето кой не чете в "Нашите деца" Simple Smile!
 А сега това,което искаш:
Пластилин (не съм записала,но мисля,че на Анда е рецептата)
1 ч.ч.сол
2 ч.ч.брашно
3 суп.л.олио
1 1/2 ч.ч.вода
бои,каквито са ти необходими(аз ползвам от великденските бои за яйца,имай предвид,че за стане хубав наситен цвят аз слагах цялато пакетче със съответня цвят,за количество от тестото около120гр)
 Всички продукти се смесват и се бърка на котлона непрекъснато,по-добре с дървена лъжица,докато се сгъсти като парено тесто и започне да се отлепя от стените на съда ,в който го варите. Като изстине малко го разделяте на толкова части,колкото бои ще употребите.Като всемте едно топче,размесете го малко като мекица и го дръжте на дланта си,излейте разтворената с няколко капки вода боя и леко,и бавно за да не изтече боята, започнете да го омесвате,докато се получи хомогенен цвятНе забравяйте да си оставите и за бяло от неоцветената още смес.Става страхотен мек пластилин,нещо като моделина.Аз завивам всеки цвят във фолио за остане мек,но ако направим сполучлива фигура ,я оставяме да си съхне на рафта.Може и да се пече във фурна-това за украшенията.

# 6
  • Мнения: 636
Dа точно така беше. Припомних си детството 1swing family lovekiss

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  В подфорума ХОБИ има много подобни теми. Придружени даже със снимки. Все се каня да пробвам и аз, ама не ми остава време.
  Много хубави идеи за бижута не само от тесто има в Самоделни бижута.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 08:17 от bim_bam

# 8
  • Мнения: 1 028
Хм,че олио пък що,да не лепне ли?Ние едно време без олио ги правехме,мале как се гиздехме..остай,остай Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 203
Имам някакъв спомен от дете, че се слагаха брашно и сол поравно. Водата е колкото да стане удобна за моделиране твърдост на "тестото". Не съм абсолютно сигурна обаче, така че може би ще е добре да пробваш с малко количество.
Успех!

 Да, точно така е Peace

# 10
  • Мнения: 3 447
Аз го правех от равни части брашно, сол и вода (без олио). Суши се в слаба фурна, след това се оцветява и лакира.

# 11
  • Мнения: 149
има един материал
които се нарича моделин
опитаите с него
има го в всякъкви цветове
и бижутата стават много ефектни
продава се там където има пластелин бои за рисуване и материали от този род Wink

# 12
  • Мнения: 2 039
Момичета,в ХОБИ са ми написали една рецепта.Значи:по равно брашно и сол,към които се добавя лепило за тапети  Rolling Eyes Оформяш исканите фигурки,после ги оставяш да изсъхнат,боядисваш и лакираш  Peace Май това ще пробвам,изглежда ми най-надеждно като издържливост Thinking 
  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 386
 Shocked За пръв път чувам за такова нещо..
Идейно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт