Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 май 2007, 09:33 ч.

Време разделно

• 2 080
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
Питането ми е свързано с книгата, ама след като ми отговорите, позволявам да спамите колкото си щете. Само не забравяйте: едните застават отляво, другите - отдясно и не си мислете, че можете да стоите по средата Wink

Та след като първенците от трите села са изклани пред конака, поп Алигорко обикаля по гората да събира от овчари и бегълци храна за жените и децата, които се крият в пещерата. И си разсъждава... И по едно време му минава мисълта, че хората в пещерата ще се зарадват на чувала с храна, както децата се радват на чувала на ДЯДО МРАЗ Shocked Ей това ми уби целия възторг от книгата? Дали на Антон Дончев наистина му е хрумнало това сравнение? Чета изданието на труд, друго нямам.

Моля някой ако има друго издание на книгата, да ме светне що ще този соц-белобрадко в романа.

# 1
  • Плевен
Това ми е любимата книга...
Не помня какво е издателстовото, но съм я чела поне 10тина пъти, щях да запомня, ако го имаше това за Дядо Мраз. Извинявай, аз ли не схванах - ти ли така си тълкуваш или наистина го пише? Я препиши едно-две изречения, въпросните...

# 2
  • При хората, които обичам
Аз имам издание от соц.времената. В момента не мога да отговоря, но съм сигурна, че ако имаше такова сравнение, щеше да ми е направило впечатление.
Довечера ще проверя. Но не вярвам, че ще намеря.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 10:05 от ДЕ ВАня

# 3
  • Плевен
Ако пък наистина го има и съм го пропуснала - кво ли съм чела... къйде ли съм блеела...  newsm78 
Имам две издания, едното ми го подаариха, издание от годините на прехода, от тия последните, с едно като шевица или дърворезба отпред май беше, има автограф на Антон Дончев, но не съм го чела, чета си старото...

# 4
  • София
Хм, аз също за сефте чувам това с Дядо Мраз. Това издание, което съм чела, е соц, с черни твърди корици на червени и зелени черти... май.

# 5
  • София
Току що си направих труда да сваля романа от Датата, че не можах да намеря книгата, сигурно е при майка.
Та както и да е

В Откъс втори на Дял четвърти е написано следното:

И поех към пещерата с тежкия чувал на рамо, и вече виждах лицата на децата, които щяха да го разтворят и да бръкнат вътре, сякаш дядо Мраз им носеше дарове.

Направо думи нямам. Аз също не си го спомням...

# 6
аз също не помня този момент, а може да не ми е направил впечатление.
книгата е писана през 60те години.
напълно възможно е да е 'пробутал' образа на Дядо Мраз.

# 7
  • София
Хм, аз също за сефте чувам това с Дядо Мраз. Това издание, което съм чела, е соц, с черни твърди корици на червени и зелени черти... май.

Аз имам същото издание, чела съм го няколко пъти, любима книга... но не се сещам за никакъв Дядо Мраз! Откъде се е взел?! newsm78

# 8
На мен ми харесва романтично-драматичната версия за авторството на този роман, а дядо Мраз ми изглежда като допълнително пипване.

# 9
Кеф ти Евровизия, кеф ти Време разделно.
Дядо Мраз дебне.

# 10
  • София
Чела съм старото издание, не помня да има дядо Мраз, но аз не помня такива подробности. Щом казваш, значи го пише. За мен книгите са за разтоварване, а не за да си складирам информация в главата. Confused

# 11
В моята пише:
"И поех към пещерата с тежкия чувал през рамо, и вече виждах лицата на децата, които щяха да го разтворят и да бръкнат вътре, сякаш им носех дарове."
 Издателство Слово от 2000 година

# 12
  • София
Абе точно тази книга трудно ме разтоварва. Души ме, отговаря на въпроси и предизвиква нови, радва ме с описанията на планината и изведнъж ДЯДО МРАЗ. Без да искам да складирам информация, това едва ли ще го забравя. То е като да ти блеснат с прожектор в лицето, докато сънуваш.

# 13
  • София
Ами...това, че книгата е тежка, не ми прави четенето на книга тежко занимание, пак ми е разтоварващо.

# 14
Имам доста старо издание, препрочитала съм го няколко пъти, това с дядо ви Мраз-определено не го помня.
Иначе с сещам идеално за кой момент говориш.
Ще те замоля да дадеш подробности като например страница, искам наистина да видя. Praynig

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт