бременност и секс

  • 3 296
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Карах страхотна бременност. През цялото време не сме преставали да се любим! Всичко си ни беше наред.

# 16
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
щом нямаш оплаквания защо не?Аз лично имах по_голямо желание за секс когато бях бременна,
сега от умора и недоспиване нямам толкова желание Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 4 585
Ако нямаш проблеми и имаш желание-действайте! Peace

 Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 235
Аз съм в началото на 9-ти месец и док ми каза, да не правя секс, ама се чувствам добре и се чудя дали да не пробваме! Посъветвайте ме.

# 19
  • Мнения: 2 757
по принцип спокойно можете да се наслаждавате на Секса, стига да не получаваш контракции! Simple Smileчесто заради оргазма и свиването на матката има такъв ефект, просто пробвай и виж как ти се отразява, не  се ли втвърдява корема, действай   Peace

Възможно ли е при оргазъм да не ти се втвърдява корема в случай че си бременна?  Не ми се е случвало подобно нещо. Именно заради това го избягвам лично аз в последните месеци си е рисковано, особено пък ако имаш усложнения. Сама ще си усетиш. Въпреки че понякога тялото лъже - на мен точно сега към края ми се усилиха апетитите, ама гледам да се въздържам, че съм със скъсена шийка и много контракции и без това. Ще потърпя още месец два заради бебетата, това е моето решение. Peace

# 20
  • Мнения: 2 757
Аз съм в началото на 9-ти месец и док ми каза, да не правя секс, ама се чувствам добре и се чудя дали да не пробваме! Посъветвайте ме.

Ако нямаш против да родиш доста  преди термин действай. Сексът МНОГО помага за започване на раждането

# 21
  • Мнения: 219
Ами ние си правим често,по време на първата бременност обаче имах проблеми с малко отлепена плацента който слава богу преминаха,но тогава ни бяха казали да внимаваме много дори и след като мина.
Мисля,че ако нямаш проблеми  всичко е ок.

# 22
  • Мнения: 208
На мен непрекъснато ми се искаше .Правихме го много често  , ограничавах се с оргазмите , защото малко ме болеше корема след това.
Тоа за повече секс води до по-ранно раждане, при мен не вървеше

# 23
  • Мнения: 19 245
мен гинеколога ме предупреди да ограничим секса към края на бременността и преди това май в 6тия месец.в първото тримесечие бяхме редовни,но предполагам,че е много индивидуално

# 24
  • Мнения: 260
Ако бременността ти е безпроблемна, можеш до последно да правиш секс.  Mr. Green

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ако нямаш проблеми с бременността- правете си удоволствието.Ние бяхме активни до 6 дена преди да родя.

# 26
  • Мнения: 22 277
Може и да има някъде такава тема ама неможах да  я намеря. Имаше писанки, че първия триместър  трябвало да се пазите? При вас как е ? Недоумявам какво може да навреди стига и двамата да го искате? newsm78

Обикновено няма как да навреди, освен ако бременността не е рискова или съществува някаква опасност от аборт. Но за това лекарят предупреждава. Понякога е нужно наистина въздържание, но до към 4тия месец.
При нормално протичаща бременност няма никакви проблеми. Дори се препоръчва от специалистите. Има доста статии по темата, включително и на сайта на бг.мама.

# 27
  • Мнения: 2 066
Аз пък си имам един кандидат татко който не иска да правим секс защото щяло да му стане нещо на бебето  Sick / първите 3 месеца гинеколога ми каза да се пазим /

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нищо няма да навреди,освен ако няма изрични предупреждения от лекаря ти(ако имаш някакви оплаквания),така че наслаждавай се спокойно   Laughing
подкрепям това мнение

# 29
  • Мнения: 152
При мен желанието се поизпари...но няма как да оставиш мъжлето де! Иначе и мен ме беше страх първите месеци, а сега пък още повече, че бебока е слязъл така ниско и не ми се рискува. Надявам се после да си наваксаме Joy

Общи условия

Активация на акаунт