Въпрос към майките родили секцио

  • 2 018
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили майки,
тъй като аз съм решила да раждам секцио,искам да ви попитам.Като ви приемат в болницата,освен кръвните изследвания,правят ли ви гинекологичен преглед?Или щом няма да се ражда по нормален начен, не го правят.
Благодаря ви Heart Eyes

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 12:52 от mamma_mia

# 1
  • Мнения: 1 207
Ами мен ме преглеждаха,защото преносвах и се чудеха как да раждам.Дали да ми предизвикат раждането или секцио,ама накрая решихме секцио и след 1 час си имах момченце.
А всъщност какво значение има има дали ще ти правят преглед? newsm78
На фона на слагането на катетъра и болката на трахеятата ти(бях с пълна упойка и ме интубираха) според мен нищо не е. Sad

# 2
  • Мнения: 1 596
Ами мен ме преглеждаха,защото преносвах и се чудеха как да раждам.Дали да ми предизвикат раждането или секцио,ама накрая решихме секцио и след 1 час си имах момченце.
А всъщност какво значение има има дали ще ти правят преглед? newsm78
На фона на слагането на катетъра и болката на трахеятата ти(бях с пълна упойка и ме интубираха) според мен нищо не е. Sad

Благодаря ти,че ми отговори Simple Smile
Има значение,защото няма да ми е много приятно,при положение,че напоследък имам болки(след 2 дни живот и здраве влизам в 9тия)доста острички, и на никой според мен не му е приятно да го бърникат.
А за катетъра,според теб дали ще уважат желанието ми да ми го поставят след упойката?

# 3
  • София
  • Мнения: 659
Неприятно е, но няма да минеш без преглед, а що се отнася до катетъра на мен ми беше неприятно докато го слагаха, но в никакъв случай не мога да кажа, че съм изпитала болка

# 4
  • София
  • Мнения: 14 661
За три дни лежане в болница преди да ме режат-три пъти ме бъркаха, но май зависи къде лежиш и какво си се уговорила за раждането. катетъра е нищо работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 866
Приеха ме с контракции две седмици преди уговорения ден за секцио. Нормално беше да проверят дали имам разкритие.
Сложиха ми катетъра, когато упойката вече ме беше хванала и нищо не усетих.
Имах кръвни изследвания, направени предишния ден.

# 6
Родих секцио по спешност с пълна упойка, първо ми направиха нещо като вагинална промивка, беше ужасно, щипеше, пареше, добре че действаха бързо, в сравнение с това катетъра е нищо. И ако трябва да съм честна по-добре да ме бяха прегледали със сигурност нямаше да е толкова неприятно колкото тази гадна промивка. Но ти като дойде момента всичко става толкоа бързо, че общо взето докато се усетиш и... поне при мен беше така, не знам дали защото секцоито ми беше наистина много спешно. Успех и леко раждане!

# 7
  • Мнения: 2 957
На мен ми правиха преглед няколко дни преди секциото.Щом имаш болки просто предупреди лекарката си да бъде малко по-внимателна.Леко раждане ти желая-предстои ти най-хубавото нещо на света:)   bouquet

# 8
  • Мнения: 865
С втората бременност имах уговорено секцио 10 дни преди термина.Не са ми правили гинекологичен преглед пр. това.Бях се информирала прeдварително, че може да поискам поставянето на катетъра след като започне да действа упойката(бях със спинална)Мисля,че не е проблем да си кажеш ,какво те притеснява,а лекарите са тези които ще решат какво е най- добро за теб.Леко раждане и бързо въстановяване Simple Smile

# 9
  • Мнения: 179
При планирано секцио не се прави гинекологичен преглед, така беше и при мен, а катетъра ми го сложиха, след като ми сложиха спиналната упойка /без да ги карам аз/ и нищо не усетих. Успех!

# 10
  • Мнения: 1 467
Ако е планирано, едва ли ще ти правят преглед. Аз отидох с контракции и имах намерение да раждам нормално, та затова ме преглеждаха. Катетърът ми се стори песен в сравнение с прегледа за разкритие. Ужасна гадория.

# 11
  • Мнения: 10 758
При първата бременност ме преглеждаха, при втората - не.
Катетъра ми го сложиха преди упойката.Болката е търпима.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 252
Независимо дали си планирано или не планирано секцио ще ти направят преглед, за да знае доки дали имаш разкритие и ако нямаш се налага да ти направят някаква манипулация, за да могат да текнат лохиите. Това ми обясниха на мен. Не ми се размина и бръсненето и клизмата - независимо, е последните 15 часа не бях хапвала нищо, а вода пиех символично. Задължително било. Катетъра ми го сложиха преди упойката и с изненада открих, че няма болка. о
Очаквах някаква гадна манипулация, а то стана бързо и безболезнено. Клизмата е по -неприятна.

# 13
  • Мнения: 256
Njamam KREDOR-izvinjavam se!

Imah data za planovo sekcio i trjabvashe da otida edin den predi tova,za da mi se napravjat rutinni izsledvanija.Rodih sekcio neplanovo poradi iztichane na vodite i predi da me vkarat v operacionnata me pregledaha  i bjah s palno razkritie dokato stigna do bolnicata,a prez denja na sashtija den bjah na pregled i vsichko beshe ok.Stigaiki do bolnicata agonizirah,taka che pregleda s raka ne go i usetih!Katetarat sa mi go slojili pri podeistvala upoika/spinalna/,no sled tova malko go useshtah i nai-neprijatnoto za men beshe mahaneto mu,no tova e samo njakolko sekundi.

Leko rajdane i barzo vazstanovjavane ti jelaja  bouquet

# 14
  • Мнения: 4 629
Мен не ме преглеждаха вагинално преди секциото. За катетъра, ако попиташ не вярвам да ти откажат. Аз лично не се и сетих за това, а поставянето е неприятно. Мен най-много ме боля слагането на абоката Cry Дори повече и от поставянето на упойката

Леко раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт