Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 май 2007, 14:46 ч.

Не е ли рано?

• 784
  • 15
  •   1
Отговори
Моя бебешок е на 40 дена, храни се вече само с АМ и изяжда от 100 до 120 мл и се храни на 3,5 или 4 като вечер още от раждането пропуска нощното хранене в 3, та въпроса ми е не му ли е рано за такава голяма пауза между храненията?????Да продължавам ли тъй или ако ревне по рано да му давам да яде?

# 1
  • Монтана
За мен всяко дете само си определя режими и колко да изяжда. Например мойта дъщеря на 2 месеца ядеше 220 гр. кисело мляко и то на 2 и30 часа което е прекалено много. И лекарите все казваха ще и се разшири стомаха сега е на 6 години а е едва 21 кг.

# 2
  • Белгия/София
Всяко дете е различно. Има деца до 6 годинки ядат нощно време, други никога. Следвай детето, то само си показва режима и нуждите. Когато и колкото иска!

Например мойта дъщеря на 2 месеца ядеше 220 гр. кисело мляко...

Кисело?  Shocked Shocked Shocked

# 3
  • В.Търново
 И моето мнение е,че не може всички деца да се поставят под общ знаменател-всяко си изгражда разл.режим,още повече,че не е окончателен WinkВоди се по детето Peace

# 4
  • Пловдив
Моето бебе още от родилния дом ме съветваха да не го храня през нощта( в 24ч и след това в 6ч- да не му се претоварва коремчето), но тя се събуждаше в 3ч и си искаше, така че я хранех.Към 2рия мес сама се отказа от нощното хранене

# 5
  • Plovdiv
Всяко бебе само си изгражда режим на хранене , така че няма значение тази пауза щом не се буди и да иска да яде . Моята да 3,5 месеца се будеше да яде в 3 ч. през нощта.

# 6
Щом е спокойно, значи не му е рано. Следвай детето. Не го карай насила за яде, а като огладнее - нахрани го, разбира се.  Peace

# 7
  • София
Не е рано,бебето ти ще ти покаже,ако е гладно.
Моят син се отказа от нощното хранене на 21-ия ден.Една нощ,го целунах и без да искам го събудих.Рева ужасно много и нищо не го успокояваше.Тогава решихме да му предложим мляко за да заспи.Категорично отказа да пие мляко през нощта.Мен примерно това само ме радва.

# 8
Храни го само,когато е гладно зарежи тези режими на 3 на 4 часа,когато иска тогава.

# 9
  • Sofia
Щом не дава признаци, че е гладен и още повече, че сам си я прави паузата - значи не е рано  Peace .

# 10
  • Някъде на път....
Всяко дете е различно. Има деца до 6 годинки ядат нощно време, други никога. Следвай детето, то само си показва режима и нуждите. Когато и колкото иска!
Peace

# 11
  • София
И моето мнение е,че не може всички деца да се поставят под общ знаменател-всяко си изгражда разл.режим,още повече,че не е окончателен WinkВоди се по детето Peace
  Peace

# 12
  • На една звезда
Не се притеснявай излишно, особено, ако бебето наддава добре на тегло. Води се по него, то само си определя режима.

# 13
  • София
Напротив, радвай се, че не се налага ти да му създаваш режим без нощно хранене. По принцип се препоръчва да има една голяма нощна пауза между храненията. Нас в болницата ни посъветваха така.

# 14
  • В полето на неограничените възможности.

Например мойта дъщеря на 2 месеца ядеше 220 гр. кисело мляко...

Кисело?  Shocked Shocked Shocked

Shocked Shocked Shocked КИСЕЛО?

ДА ПАПКА КОЛКОТО ИСКА БУБАТА Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт