Опитните цветарки 8

  • 35 089
  • 523
  •   1
Отговори
# 60
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ха, и аз съм Слънчоглед! Ето ви идея за нова анкета: Коя зодия сте в цветния хороскоп". И да се сложи на първа страница в следващата тема-хороскопа имам впредвид.
Шнеее, това е бегония. И такава имах Mr. Green
Цоцоланке, бегония и от листо във вода става.

# 61
  • Мнения: 9 095
микки помни си мисълта да напомняш Peace, иначе защо бегонията може да се хване от листо а анатуриума не може #Cussing out, може ли да ми кажете шефлерата откъде почва да прави листа че имам само 2 на клончето да наблюдавам дали тръгва на добре Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 974
Малее ooooh! 100 пъти пропуснах темата...нали не съм от "Опитните цветарки" Joy добре че тоя път съм пропуснала само 4 страници Embarassed
Много готин хороскоп, аз съм Лилия /въпреки, че на картинката е Лилиум Rolling Eyes/

Бегония най-лесно съм размножавала от клонче, с листо не съм пробвала....ама ми казаха, че и каменно цвете с листо мага да прихвана, което трябва да се пробва....все пак и двете са грудкови.
Да ви се похваля Grinning бегониите и каменното цвете, които си взех от Флората са станали разкошни Mr. Green Даже каменното цвете е изкарало и доста пъпки....като цъфне ще го снимам Grinning

# 63
  • Мнения: 9 095
браво на теб, а понеже на мен никой не ми дава инфо за антуриума, аз ще опитам първо с листо, това мога да взема, после направо ще разровя и ще си отчупя с корен ако не стане Crossing Arms

# 64
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Теди, не може, защото не си пробвала Mr. GreenБегонията се хваща по хиляди начини. Лесно и бързо.
Шефлерата-отгоре излизат листенцата, на върха на клонката, там гледай
Аним, аз съм захващала каменно от листо. Във вода и пуска коренче. И пусни малко снимки като цъфне непременно


ЕЕееее, е мога да публикувам от вас Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 974
браво на теб, а понеже на мен никой не ми дава инфо за антуриума, аз ще опитам първо с листо, това мога да взема, после направо ще разровя и ще си отчупя с корен ако не стане Crossing Arms

За Антуриума в нет-а пише "разделяне на корените или семена" Rolling Eyes с листо май няма да стане Антуриум

# 66
  • Мнения: 9 095
да това го четох аз, нищо де, аз се метнах в цветарския форум за малко да питам там, дано там помогнат малко че не ми се ще само да се надявам и да чупя клони и тн... четох за някакви въздушни корени което пак нищо не ми говори Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 747
Хехе, много забавен цветния хороскоп на Мамиca. Аз съм лилия Grinning
А stellina след това подробно обяснение как се залага клематис, няма ли да каже откъде да си откраднем?

# 68
как се казва това цвете, някой знае ли? въпроса е на niani
На мен ми прилича на НЕРТЕРА. Скоро трябва да цъфне с бели пухчета, хубаво е да се опрашат, аз моите ги галя с перце, и малко по късно около юни започват да правят плодчета червени топченца. Много е красива.
За АНТУРИУМА, моя го хванах от 2 листенца с нещо като подобие на коренче, засадих го в малка саксийка и го захлупих с буркан. За 3 месеца изкара нови 2 листенца.

# 69
  • Мнения: 6 315
от къде взе семенца  newsm78

Една близка на семейството ми ги беше дала преди 2 години. Даже се чудя как изобщо се хвана нещо (казаха ми, че се пазят в хладилник). Ако се родят кратунки, ще събера за другата година и ще раздам Simple Smile.

Според цветния хороскоп аз съм лилия Simple Smile.

# 70
  • Мнения: 9 095
Идеята ми е - отчупи от растението или издълба корени? за антуриума

# 71
  • Мнения: 2 125
Хехе, много забавен цветния хороскоп на Мамиca. Аз съм лилия Grinning
А stellina след това подробно обяснение как се залага клематис, няма ли да каже откъде да си откраднем?

От градинката пред нашия блок естествено Mr. Green

Сериозно, ако някой иска да каже, но първо трябва да попитам бабките, дали могат да ми откъснат (те ме обичат, щото им давам семенца за посев и раздавам китки наляво и надясно), дебнат естествено цял ден  #Cussing out и за да не стане "кражбата" кражба, е по-добре да попитам първо Peace
Само за инфо - нашият е лилаФ Laughing

Аз пък съм БожурSimple Smile

# 72
  • Мнения: 668
Супер е хороскопа  bouquet Аз съм Синчец, но пък толкова праволинейна сякаш не съм Thinking

Я да попитам и тук, щото гледам, че в Градинарската тема никой не си признава - от къде мога да купя калиев сапун?

# 73
  • Мнения: 6 315
stellina четох някъде, че най-лесно клематис се хваща (вкоренява) чрез въздушен отвод, иначе било доста трудно. Аз мислех да слагам клематис на балкона, но нещо се замотах.

# 74
  • Мнения: 2 125
stellina четох някъде, че най-лесно клематис се хваща (вкоренява) чрез въздушен отвод, иначе било доста трудно. Аз мислех да слагам клематис на балкона, но нещо се замотах.

Ами аз на първата страница цитирах едно мнение за хващане на клематиса, което прочетох някъде из нета.
Правила съм опити и на балкона, но не се получи Crossing Arms До колкото знам, му трябва дълбочина за корените Peace

Общи условия

Активация на акаунт