Много нисък хемоглобин- как ще застраши бебето?

  • 10 678
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 424
момичета, днеска ме изписаха от болницата- пак лежах за задържане, този път защото беше започнало преждевременно раждане. по кръвните изследвания съвсем случайно откриха, че хемоглобинът ми е изключително под нормалното, казаха ми , че ако до 10 дни не го вдигна, ще си проличи , че имам таласемия  Thinkingнай-чудното е , че досега на ЖК никога не са ми казали , че имам проблем  с това, винаги само: всичко е наред...а в болницата ми обясниха , че това не е от вчера и че е опасно за бебето.изписаха ми ампули Тотема и други витамини.
искам да питам някоя от вас да е имала същия проблем по време на бременността??? успяхте ли да повдигнете хемоглобина и как се справихте?
най-много се боя за бебето ми Sad

# 1
  • Мнения: 698
колко нисък?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 027
Не се притеснявай. С Тотема ще ти се завиши хемоглобина, но ако искаш за твое успокоение иди на хематолог, за да се разбере точно причината. Peace

# 3
  • Мнения: 1 691
Първо не се шашкай!
Ниският хемоглобин вреди на теб, а не на бебето. Щом са ти изписали само ампули Тотема, едва ли е чак толкова нисък. Чудя се защо са те наплашили толкова. Казаха ли ти колко ти е хемоглобинът? А желязото?

# 4
  • Мнения: 1 691
Задължителто поискай консултация с хематолог, за да ти предпише най-подходящото лекарство.
Аз съм с хронична анемия и забременях с хемоглобин 84, който се води доста нисък. Резултатът е в подписа ми Simple Smile и онзи ден го изследвахме: хемоглобинът му е шампионски (124) и изобщо си имам един напълно здрав юнак.
Само не мога да си представя как ще си вдигнеш хемоглобина за 10 дни - това става много по-бавно. А диагноза "таласемия" могат да ти поставят с изследвания, а не така от въздуха.

# 5
  • Мнения: 424
моят хемоглобин е 9,5 .

# 6
  • Мнения: 1 691
95! О, не е чак толкова нисък! Изобщо не си късай нервите Simple Smile Но задължително поискай направление за хематолог, за да не те плашат разните други доктори, на които това не им е пряката работа.

# 7
  • Мнения: 698
 Grinning
няма страшно - аз раждах с 89 - нищо ми няма нито на мен, нито на детето...
пий тотемата и не се притеснявай  Hug

# 8
  • Мнения: 6 029
спокойно, за сега ти страдаш от нисък хемоглобин, не бебето! пий тотемата и споко. моя също беше около 90 и пих малтофер, на следващите изследвания беше ОК!

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз имах 92 и пих Сорбифер
После и моите изследвания бяха наред
Хапвай повече ядки, локум и шоколад, както и месо

# 10
  • Мнения: 451
Имоят беше нисък- 75, но нямам проблеми още по-малко пък бебето. Пий си лекарствата и всичко ще е ок.

# 11
  • Мнения: 5 539
Когато хемоглобинът е нисък, бебето получава по-малко хранителни вещества. В някои случаи недостигът може да е сериозен и плодът да изостане в развитието си.
Така съм чувала Rolling Eyes Поправете ме, ако греша Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 924
Грешиш. Само  много , много тежка форма на анемия при майката би могла да доведе до страдание за плода.
Ниските стойности на хемоглобина са вредни по-скоро за майката.
Но 95 е сравнително приличен хемоглобин.
Все пак е по-добре да е над 100-
но с предписаните ампули това ще се постигне.

# 13
  • Мнения: 177
Моят хемоглобин е 107 и въпреки това днес ми изписаха ампули Тотема.

# 14
  • Мнения: 698
границата, приета за нормална "долна" е 120. при бременните винаги е по-нисък; навремето моята лекарка ми каза, че при бременност изписват лекарства, когато е под 100.

аз до последно имах хемоглобин около 90, след раждането лекарите се бяха притеснили за мен самата, а не за бебето - на него всичко му беше ок.

малтофер на мен ми се отрази добре - ефектът му беше по-дълготраен от този на тотема-та (която и на вкус е  Sick)

# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ниският хемоглобин при майката има отражение не непосредствено при бебето, а с месеци напред. Тъй като през последните седмици от бременността бебето натрупва в черния си дроб запаси от желязо, които да го осигуряват за първите около 6 месеца от живота му, при силно анемична майка няма как да натрупа адекватен запас и може да покаже доста ниски стойности на ХБ по-рано от обичайното. Затова е добре да се вземат мерки - както се прави обикновено.

# 16
  • Мнения: 424
много ви благодаря , момичета Hug ще продължавам да си пия лекарствата и мисля, че няма да има проблеми . успех и на вас! Heart Eyes

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Моят хемоглобин е 107 и въпреки това днес ми изписаха ампули Тотема.
правилно, защото ти предстои раждане при което хемоглобина спада.

# 18
  • София
  • Мнения: 178
...някоя от вас да е имала същия проблем по време на бременността??? успяхте ли да повдигнете хемоглобина и как се справихте?
най-много се боя за бебето ми Sad

Изобщо не се притеснявай! Стойността на моя Хб е 107 гр/л и си хапвам истински мед и пия вит. Матерна. Бадеми също се препоръчват.

# 19
  • Мнения: 424
мммм, сега пък как ми се доядоха бадеми , Aganka... Crazy Embarassed Laughingсега ще тичам до магазина да изпробвам тая вкусна рецепта  Wink

# 20
  • Мнения: 171
Когато хемоглобинът е нисък, бебето получава по-малко хранителни вещества. В някои случаи недостигът може да е сериозен и плодът да изостане в развитието си.
Така съм чувала Rolling Eyes Поправете ме, ако греша Embarassed
И аз съм чувала почти същото като Лилита с тази разлика, че на мен ми беше обяснено, че се получава недостиг на кислород и плодът страда. Не искам да те плаша в никакъв случай, но ако хемоглобинът не играеше съществена роля, нямаше и да се изследва толкова често по време на бременността.
Аз лично съм много доволна от таблетките Феро-Градумет, които ми поддържаха хемоглобина на едно доста приемливо равнище. Пих ги почти непрекъснато през втората половина на бременността си. В началото ми бяха предписали Феро-Фолгама, която въобще не ми повиши хемоглобина. Така че приемай си таблетките и ако няма ефект, смени вида им!

# 21
  • Мнения: 424
много ти благодаря, Дорка76 ! ще пиша после какво ми е помогнало .

# 22
  • София
  • Мнения: 276
И моят е нисък според доктора. Каза "113 е много ниско за раждане".

Не мога да си обясня защо. 113 не е чак толкова ниско, но има нещо в това, че раждането наближава. Това ги тревожи всъщност.

Ако някой знае точно - моля, нека да напише.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Не се притеснявай, аз родих преди 10 дни с Hb 95 и сега си имам едно здраво и нормално бебче. Даже се роди едричък и сега ми е един бузест. Heart Eyes
Аз също се притеснявах, защото през бременността Hb ми беше още по нисък - беше около 85, даже беше паднал и до 74.
Аз обаче съм с потвърдена таласемия. Ако докторите се съмняват, че и ти си носител, трябва да те изследват допълнително, за да серазбере дали имаш или не, защото при таласемия приемането на желязо е противопоказно! Поради тази причина аз пиех само фолиева киселина и витамини от групата Б. Simple Smile
Леко раждане ти желая и не се притеснявай! Hug

# 24
  • Мнения: 90
И моя беше паднал около 90 , но никой не ме е плашил с таласемия, доколкото знам в Шейново има специално изследване, ако се притесняваш, но според мен няма за какво.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Cocoon , 113 въобще не е нисък хемоглобин за бременнна, като се има предвид, че долната граница за жени е 120, а през бременността Hb неминуема пада. 113 си е мого добре и не виждам нищо притеснително. Моят хемоглобин е толкова, без да съм бременна. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 473
Не се притеснявай, моя хемоглобин през цялата бременност беше 8.5. Стойностите му се повишиха към осмия месец, защото пиех продължително време желязо заедно с фолиева киселина и витамин С. Яж храни с високо съдържание на желязо - всички зелении, яйца, червено месо, ядки. Ако пиеш желязо няма да имаш проблем. За бебето няма нищо страшно, то за себе си е изчерпало твоите запаси, затова сега имаш нужда от повече желязо и калций. Опасността от нисък хемоглобин при раждане е за майката, не за бебето.

# 27
  • София
  • Мнения: 276
Благодаря ви за отговорите!

  bouquet

# 28
  • Мнения: 173
Ако си била в болницата за задържане, сигурно пиеш Магнерод или Магнерич. Имай предвид, че магнезия си влияе с желязото и едното от двете не се абсорбира от организма. Забравих кое. Трябва да има 4 часа между приема на двете. Лошото е, че магнезия се поема 3 пъти на ден, и единствения вариант е да си пиеш желязото късно през нощта. Аз така правя. Хемоглобина ми е 93.


Трябва да се храниш добре. Имай предвид следното:

Храна Желязо в mg / 100 калории 
Спанак 5.4
Леща  2.9
Броколи  2.1
Сушени смокини 1.6 
Хамбургер 0.8
Пиле (печено) 0.6
Свинска пържола  0.2
Сухо мляко  0.1

Аз не обичам никак печен спанак, но ако го приготвиш като зелена салата с краставички и репички не е никак лош.

# 29
  • Мнения: 173
Магнерича намалява усвояването на желязото. В упътването го пише.

# 30
  • Мнения: 596
Трябва да се установи дали не е таласемия и след това се назначават лекарства.
Нормалният ми хемоглобин е около 96 ( с таласемия съм), по време на бременността беше паднал до 89. Предписаха ми фолиева киселина в по- големи дози до края на бременността , раждах с 103 хемоглобин (нямаше проблем, дори при сецкио , при което кръвозагубата е по- голяма) Желязо не се предписва в повечето случаи при наличие на таласемия, защото в общия случай желязото в кръвта е в норма. Направи си необходимите изследвания.  Успех и не се притеснявай  bouquet

# 31
  • Мнения: 424
много ви благодаря за цялата полезна информация , момичета  Hugскоро трябва да отида да видя има ли повишаване на хемоглобина или не, ако не- ще се правят по-нататъшни изследвания... Cry

# 32
  • Мнения: 424
хемоглобинът е паднал на 86 въпреки желязото  newsm78сега ме пратиха автоматично на хематолог да се види каква точно анемия съм развила и дали не е таласемия  ooooh!много се притесних, за какво ли се тъпках с това желязо  #Crazyдано бебо да е добре Praynig

# 33
  • Мнения: 864
Аз бях с нисък хемоглобин и се оказа че съм с таласемия.Направих консултация с хематолог и ми предписа Невробекс и Фолиева киселина-3 на ден по 3 таблетки и от двете.Успях да го вдигна на 110.

# 34
  • Мнения: 2 467
Прием на желязо при таласемия е противопоказен. Лекаря ти първо трябва да те прати на хематолог, след това да мисли какво желязо да изпише.
Аз съм с таласемия (бебка също).  Откриха ми я след като родих. През бременноста АГ ми изписваше каквито видове желязо се сети  ooooh!

# 35
  • Мнения: 424
''Прием на желязо при таласемия е противопоказен. Лекаря ти първо трябва да те прати на хематолог, след това да мисли какво желязо да изпише.
Аз съм с таласемия (бебка също).  Откриха ми я след като родих. През бременноста АГ ми изписваше каквито видове желязо се сети  ooooh!''

ужас  ooooh! #2gunfireмного жалко!

# 36
  • Мнения: 91
Аз също съм с таласимия но минорна.Знам за нея от 7 годишна.Брат ми не отиде в казарма заради нея. Предполага се, че бебчо също има ама още не съм я изследвала. Родих с хемоглубин 87. Бебчо е живо и здраво. През цялата си бременност освен много витамини не съм пила друго.

# 37
  • Мнения: 669
не се шашкаи моят като беременна беше около 90-95 но веднъж беше 84 и док реши да ме вкара в болницата като каправих ново изследване се оказа грешка апаратите работели  правилно при Т до  36-37 а това беше лятото

# 38
  • Мнения: 424
страхувам се за бебето Sad а и аз самата не се чувствам много добре- постоянно ми се вие свят и това еот скоро  Sick

# 39
  • Мнения: 5 539
Да не би да ти се вие свят от кръвното?

# 40
  • Мнения: 453
Самодива, не се притеснявай изобщо! Таласемията не е болест (ако си само носител или имаш хетерозиготна бета таласемия, т.н. минор), а е козметичен дефект. Доколкото съм запозната - еритроцитите се регенерират 3 пъти по-бързо от тези на "здравите" хора, при който процес се отделя и 3 пъти повече желязо. Т.е. хемоглобинът ти е нисък, но серумното желязо е високо, затова не се налага прием на желязо.

Таласемията се предава генетично от поколение на поколение, т.е. ако ти я имаш, има я и единия от родителите ти. Потвърдено е, че баба ми е била носител, има я баща ми, чичо ми, аз и дъщеря ми. Казват, че на външен вид "таласъмите" сме по-бледи и слаби (по-слаб апетит) и с по-нисък имунитет, но от опит не го твърдя на 100%. Добре е партньорът ти също да се изследва - ако и той е с таласемия има 50% вероятност детето да е тежка форма на таласемия. Ако само ти си с таласемия - 25% детето да има и то леката форма, спокойно!!!По думите на една хематоложка под 10% от хората в България са с лека форма на таласемия - все пак близо сме до Средиземноморието, откъдето е тръгнал този ген.
Да не вземеш сега да се шашкаш!
Предлагам следния алгоритъм на действие - да те прати наблюдаващия те лекар в хематологията (до Ракова болница се намира) да ти направят електрофореза-това е изследването за таласемия. Резултатът излиза за 2-3 дни. Тогава вече, ако си с таласемия-да те прати на специалист. За собствено успокоение, нека и партньорът ти се изследва.
Дали бебето ще има може да се разбере с амниоцентеза, до 20 г.с. (резултатът сизлиза след 1 месец!). Но какво от това дали е с или без? Дъщеря ми е на 1г. и 6м. и никога не е пила антибиотик, примерно. Ами ако бебето е с тежка форма, какво? Същата работа като изследването за Даун - играем си на богове...
Аз съм бременна в 6 месец с хемоглобин 106 и не приемам желязо, само фолиева киселина.

Добрата новина - по време на епидемия от малария "здравите" хора измират, а ние, таласемиците, оцеляваме, защото паразитът, причинител на болестта атакува периодично еритроцитите, а нашите вече са се обновили. Twisted Evil Laughing

# 41
  • Мнения: 160
спокойно.хемоглобинът ти наистина не е толкова нисък.пий си тотемата и ще се завиши.ако продължи да пада,настоявай да ти назначат консултация с хематолог.аз цялата бременност бях на малтофер.няма страшно.бебчо ще е добре.ниският хемоглобин може да доведе до плацентарна недостатъчност,но както казах твоя не е нисък.при бременност винаги пада.трябва да си пиеш тотемата по-дълго време.хемоглобинът пада много бързо,а се покачва за по-продължително време.желая ти здраво бебе Hug Hug

# 42
  • Мнения: 424
оказа се , че нямам таласемия , просто съм развила някаква тежка анемия  Thinkingи на мен ми изписаха малтофер и още някакви витамини . дано да успея да вдигна хемоглобина , за да не навреди на бебо.

# 43
  • Мнения: 3 376
Успокой се!
Ще ти дам пример с мен-почти през цялата ми бременност  Hb ми беше 87 и ме караха да пия Малтофер,който аз изобщо не можех да понасям SickНаслушах се на това какво може да му се случи на бебето,как щели да ни преливат кръв и на двамата и т.н.И всичко това понеже не съм ядяла месо/черен дроб се препоръчва/ и жълтици,а аз месо не ям от години,яйца също не понасям.Бях се поуплашила наистина както ти сега, но и не ми се вярваше,че и някаква химия може да ми помогне повече отколкото натуралните продукти.И така изведнъж започнаха да ми се ядат много портокали-само това ядах,друго не поглеждах,а аз не съм им голям фен по принцип.Докато не разбрах,че се препоръчвали портокали  Sunglasses Реших се на компромисен вариант да пия и Сорбифер,ама къде го пиех къде не...Hb си ми  остана същия и след като го пиех.Така че наблегнах много на портокалите,мед и орехи.Ядях си сутрин по една малка купичка мед с орехчета,правех си супички със спанак,ядях го и суров на салатка Simple Smile Когато ме приеха в болницата,защото вече преносвах малкия ми сложиха система с желязо и така де...много дълго стана.Мисълта ми беше,че си родих съвсем здраво и нормално детенце, и на двамата нищо ни нямаше,нито са му преливали кръв нито нищо.
Успокой се,гледай да не се тревожиш,хапвай си здравословни продукти,природата се е погрижила за всичко,взимай си лекарствата за твое собствено успокоение  и се радвай на малкото човече вътре в теб,защото срещата ви скоро наближава  Heart Eyes Успех Wink

# 44
  • Мнения: 424
Успокой се!
Ще ти дам пример с мен-почти през цялата ми бременност  Hb ми беше 87 и ме караха да пия Малтофер,който аз изобщо не можех да понасям SickНаслушах се на това какво може да му се случи на бебето,как щели да ни преливат кръв и на двамата и т.н.И всичко това понеже не съм ядяла месо/черен дроб се препоръчва/ и жълтици,а аз месо не ям от години,яйца също не понасям.Бях се поуплашила наистина както ти сега, но и не ми се вярваше,че и някаква химия може да ми помогне повече отколкото натуралните продукти.И така изведнъж започнаха да ми се ядат много портокали-само това ядах,друго не поглеждах,а аз не съм им голям фен по принцип.Докато не разбрах,че се препоръчвали портокали  Sunglasses Реших се на компромисен вариант да пия и Сорбифер,ама къде го пиех къде не...Hb си ми  остана същия и след като го пиех.Така че наблегнах много на портокалите,мед и орехи.Ядях си сутрин по една малка купичка мед с орехчета,правех си супички със спанак,ядях го и суров на салатка Simple Smile Когато ме приеха в болницата,защото вече преносвах малкия ми сложиха система с желязо и така де...много дълго стана.Мисълта ми беше,че си родих съвсем здраво и нормално детенце, и на двамата нищо ни нямаше,нито са му преливали кръв нито нищо.
Успокой се,гледай да не се тревожиш,хапвай си здравословни продукти,природата се е погрижила за всичко,взимай си лекарствата за твое собствено успокоение  и се радвай на малкото човече вътре в теб,защото срещата ви скоро наближава  Heart Eyes Успех Wink

мерси много ! браво, че всичко е било наред при теб и детето !  Peace

# 45
Успокой се!
Ще ти дам пример с мен-почти през цялата ми бременност  Hb ми беше 87 и ме караха да пия Малтофер,който аз изобщо не можех да понасям SickНаслушах се на това какво може да му се случи на бебето,как щели да ни преливат кръв и на двамата и т.н.И всичко това понеже не съм ядяла месо/черен дроб се препоръчва/ и жълтици,а аз месо не ям от години,яйца също не понасям.Бях се поуплашила наистина както ти сега, но и не ми се вярваше,че и някаква химия може да ми помогне повече отколкото натуралните продукти.И така изведнъж започнаха да ми се ядат много портокали-само това ядах,друго не поглеждах,а аз не съм им голям фен по принцип.Докато не разбрах,че се препоръчвали портокали  Sunglasses Реших се на компромисен вариант да пия и Сорбифер,ама къде го пиех къде не...Hb си ми  остана същия и след като го пиех.Така че наблегнах много на портокалите,мед и орехи.Ядях си сутрин по една малка купичка мед с орехчета,правех си супички със спанак,ядях го и суров на салатка Simple Smile Когато ме приеха в болницата,защото вече преносвах малкия ми сложиха система с желязо и така де...много дълго стана.Мисълта ми беше,че си родих съвсем здраво и нормално детенце, и на двамата нищо ни нямаше,нито са му преливали кръв нито нищо.
Успокой се,гледай да не се тревожиш,хапвай си здравословни продукти,природата се е погрижила за всичко,взимай си лекарствата за твое собствено успокоение  и се радвай на малкото човече вътре в теб,защото срещата ви скоро наближава  Heart Eyes Успех Wink

Здравейте,

Моят хемоглобин е около 118. Нормален е, но от 2 седмици нещо главата малко ми се мота. Имали ли сте такива усещания? Знаете ли на какво се дължат? Все си мисля, че е анемия.

Мерси! Желая на всички много успех и хубави емиции.

Л.

# 46
  • Мнения: 1 216
хемоглобин 9,5 или 95 (едно и също е) не е много нисък, под 90 е кофти. Аз на 100 започнах да пия желязо и така 2 месеца ще ми правят изследвания утре и ще знам как се е отразило това. Прочетох в листовката на лекарството, че връзката между майка и бебе е по-силна при нормални нива на хемоглобина, чисто по мед причини ,но не бих могла да обясня защо. Знам, че при реждането и после е кофти да имаш недостиг, но беб си е ок

# 47
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
95 не е изключително нисък хемоглобин, особено за бременна. Струва ми се (постоянно налитам на твои постове), че се чудиш за какво да се шашкаш. А виж, това вече, не е добре за бебето.

Общи условия

Активация на акаунт