Петгодишно момиче е изнасилено във Варна

  • 11 218
  • 183
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17 546
Прочетох цитираното от Шушон и от него става ясно, че всичките деца са от бедни и мизерстващи семейства. В друга една тема писах, че за всичко това е виновна държавата, защото докара най-бедното съсловие от населението до скотски живот. После кежете, че не е вярно твърдението, че битието оформя съзнанието, колкото и да е Марксистко! Тези хора живеят в мизерия и нищета, безработни родители, ровещи по кофите... Какво да създадат - светлото бъдеще на нацията ли!? От мизерията мозъците на самите родители са вече чалнати, а децата, които създават без контрол подобни хора, са по-скоро индивиди, връщащи еволюцията назад в развитието си! Те са животинчета! Мислят и действат като такива. И това са последиците от липсата на адекватна социална политика. Ромите се множат като хлебарки и стават все по-първични вместо обратното, а госпожа Масларова - тази уникално нагла и некадърна жена, се кичи в злато и менопаузата я тресе толкова яко, че си сменя прическите всяка седмица, и за капак на всичко това е "министър" на Социалното министерство. Мамка му, не вярвах, че ще дойде ден да говоря за политика, но тези хора се самозабравиха и ще докарат и нас и децата ни до умопомрачение заради условията, в които ни принуждават да живеем! Бясна съм!  #2gunfire #Cussing out

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 12:13 от Ramada

# 61
  • Мнения: 3 405
Снощи буквално ми прилоша като чух това, в чисто физическия смисъл, като реакция на това, че мозъка ми отказа да приеме фактите.
Сега психолозите ще работят с извършителите.
Но защо в последствие, това трябва да се прави като превенция, а не след извършеното. Не мога да коментирам, още ми горчи  Sad

# 62
  • Мнения: 728
О Боже...всеки ден някоя нова гавра с дечицата... Sad
До кога?
Тази България никога няма да се оправи... Naughty
На този педофил му трябва смъртно наказание!
Горкото детенце! Sad

# 63
  • Мнения: 3 405
vesence, не е педофил, а две момчета на 11 и 13 години.

# 64
  • Мнения: 503
Ооох, превенция...Те хората на училище не ходят, та психолозите из махалата ли да тръгнат? Мисля, че Ramada е адски права.
Ето и механизма, който ще се задейства в посока наказание (малко поизбелелите ми спомени от стажа в ДПС-детска педагогическа стая):
   -Инспектора ДПС отваря протокол(нещо като досие) и го завежда на отчет в ДПС. Следи за рецидиви и привиква от време на време проявилия се. Текат разпити, разговори с родители, свидетели и т.н. Изследва се и социалната среда.
   -Сезира се прокуратурата. Получава съответната присъда(понякога) и при навършване на пълнолетие отива в затвора.Преди това, в по-тежките случаи може да отиде във ВУИ (възпитателно училище-интернат)- бившите ТВУ
   -Успоредно с тези институции работят и районните и общински комисии за борба с противообществените прояви. Те могат да разпоредят влизането във ВУИ.
Дано не съм объркала нещо, но мисля, че това е реда.

# 65
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Събудете се проблема тук не е в децата, а в родителите
Кифло, на 13 години съм правила такива бели, за които най-малко биха могли да бъдат виновни майка ми и баща ми. Дори и през ум няма да им мине, че ще ми се завърти в главата. Винаги са ме възпитавали в добро и с добро, но не винаги съм спазвала правилата.
Децата подражават на поведението на родителите си, но не съм съгласна, че аз съм виновна, ако докато съм на работа, сина ми изнасили някое момиче. Виновен си е той и това е. И трябва да си понесе наказанието за това. Не аз! Аз ще понасям наказанията, които той е заслужил, а той утре отново ще иде да направи друга щуротия, защото ще знае, че е безнаказано това, което прави.
Чак пък толкова да сме разбиращи... Децата ще се изкривят още повече, като разберат, че такива "дела" за тях са безнаказани.


Много ми е жал за детето.. .Сега как ли ще се чувства. На 5 г. изнасилено. Племенницата ми е на 6. Ужас! Представям си, как би й се отразило такова нещо, при положение, че страда за далеч по-дребни неща и ги изживява...

добре де, нали сме за това родителите- да ги възпитаваме да не са такива .....
ето там е вината ни.
брат ми не е тръгнал да изнасилва, въпреки, че и мойте родители нямаха много време за нас.
макар и преди 21 години на 5 не съм била сама по улиците. може да съм била пред блока, но под наблюдение.
 правили сме бели, но  на 12-13 години подобна гавра не е идвала на никой в акъла Sick


на такива болни мозъци мястото не им е сред хормални хора. трябва да има специално място за тях, където да се опитат да ги вкарат в ред.

# 66
  • Мнения: 669
Ramada, адски си права!!

# 67
  • Мнения: 3 405
Ами превенция не се прави като се ходи из квартала или само в училище, където някои изобщо не стъпват.
И тук пак опираме до социалната политика на правителството. Нещата трябва да се хванат в зародиш - има начини, но не е тук мястото да ги обсъждам.

Циганският модел на поведение вече е наложен в обществото ни и всичи знаем кой е виновен за това (Ramada го е казала в гневния си постинг)

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 70
Напълно подкрепям изказването на Ramada.
Аз съм детски психолог и работя с деца в риск, сред които има много такива, приличащи на описаните извършители и жертва. Ми направо не знам какво да ви кажа - тяхното умствено и психично развитие е направо на нулево ниво, същото важи за родителите. Това мотивация, учене, разбиране - само празни от съдържание думи, тотално неприложими. Наистина са като едни малки зверчета - поведенческите прояви ще стават все по-брутални. И да - не носят съдебна отговорност, носят я родителите - но аз досега не съм свидетел това да се е случило.
Господ да пази децата ни! Дано момиченцето и родителите му преживеят стреса.

# 69
  • Мнения: 389
Мизерията ражда чудовища.

Виктор Юго

# 70
  • Мнения: 2 386
Ramada изчерпа темата....
Всичко, което казваш е тъжно, но факт.

# 71
  • Мнения: 17 546
Мизерията ражда чудовища.

Виктор Юго

Да, благодаря! bowuu   LaughingНе знаех, че това е казано кратко и ясно и то от Юго, но явно в разсъжденията си съм стигнала до същността на проблема. За жалост това е ужасната истина! #Cussing out

# 72
  • Мнения: 156
Наистина не мога да намеря думи да изразя възмущението от постъпката на тези деца. Не мога дори и да си го представя, та едното дете  би трябвало да е в 4 , а другото в 6 клас.Това не беше ли времето , когато децата играят на топка ...

# 73
  • Мнения: 3 268
А какво прави 5-годишно хлапе само във входа на блока?  newsm78
Хайде,почна сеееее

# 74
  • Мнения: 3 268
О Боже...всеки ден някоя нова гавра с дечицата... Sad
До кога?
Тази България никога няма да се оправи... Naughty
На този педофил му трябва смъртно наказание!
Горкото детенце! Sad
Педофилът е на 11 години.

Общи условия

Активация на акаунт