Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 4 423
Другия месец ми свършва социалното майчинство ( 100лв), нямам възможност да започна работа на този етап ( няма кой да гледа бебето), та въпроса ми е, полагат ли ми се други социални средства и какви документи трябва да подготвя евентуално?
Иначе детските са ми общо 38лв, но с тях няма да се справям въобще.
Цитирай

София

Мнения: 4 181
здравей, аз лично нямам представа, но ще попитам една майка от форума  Peace
иначе в териториалната ви Агенция за Социално Подпомагане трябва да отидеш. На каквито и помощи да имаш право документите там се подават  Peace
Цитирай

София

Мнения: 4 423
ок, благодаря ти, ще чакам да питаш Hug
Цитирай

С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!

Мнения: 6 015
Ако си неосигурена, неомъжена и нямаш нищо на твое име имаш право на социална помощ от 89 лв по чл. 9 за отглеждане на дете до 3г. възраст. По новите разпоредби служителите на социалните служби идват всеки месец у вас (като не трябва да живееш с бащата или поне те не трябва да го виждат) и проверяват дали наистина живееш там и с хората които си казала, че живеят с теб. Ако отговаряш на изискванията трябва да отидеш в районната социална служба и да поискаш една молба която старателно попълваш. Освен нея трябва да имаш удостоверение за семейно положение, документ, че бащата не е съден за издръжка, трудова книжка и от социалните ще поискаш да ти дадат 2 декларации - едната, че нямаш никакви имоти, другата, че нямаш фирми (иначе е голямо търчане). След пускането на всички документи те одобряват и идват у вас да видят дали си там, след около 1 месец ти идват и парите.

Ако си омъжена, но дохода на член от семейството е под определения минимум мисля, че пак имаш право на помощи, но трябва да попитам. При всички положения ако имаш имот, кола или регистрирана фирма на твое име те режат. Същото е и ако си омъжена и мъжа ти взима по-висока заплата.
 
Цитирай

София

Мнения: 4 423
Значи, омъжена съм, с две деца - едното на 17год. за което не получавам издръжка от бившият ми съпруг, безработна съм от 4 години, мъжът ми също няма доходи, нямам апартамент на мое име, нито кола, нито други имоти.
Малкото е от настоящия ми съпруг и той няма имот на негово име, нито кола нито фирма, живеем в жилище на родителите ми.
Много ти благодаря за бързото включване Hug  bouquet
Цитирай

С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!

Мнения: 6 015
Май имаш право на такава помощ:
Помоща се отпуска ежемесечно на лица или семейства, които отговарят на следните условия:
   - Месечният доход на лицето или семейството да е по-нисък от диференцирания минимален доход (ДМД).
   - Жилището да е единствено и не по-голямо от: едностайно - за 1 лице; двустайно за двучленно и тричленно семейство и т.н. Това изискване на важи когато в жилището живее инвалид.
   - Да не притежават движима или надвижима собственост, която може да бъде източник на доходи.
   - Да няма сключен договор за предоставяне на собственост срещу издръжка и гледане (освен в случаите, когато поелите задължиния за издръжка и/или гледане са пенсионери, инвалиди, учащи се или безработни).
   - Да не са продавали недвижимо имущество през последните 5г.
   - Спестяванията на член от семейството да не надхвърлят шесткратния размер на БМД - (за 1 човек - 240 лв, за 2 ма - 480 лв.и т.н.)
   - Безработните лица да имат най-малко шестмесечна регистрация в Бюрото по труда.
При отпускане на помоща базработните лица се задължават 5 дни месечно да полагат труд в "Озеленяване" или "Чистота".

ето и линка:  http://www.sgr.hit.bg/pom.html
Цитирай

София

Мнения: 4 423
ок, благодаря ти Hug
Цитирай

София

Мнения: 4 181
помолих Не съм да ти отговори, виждам че сте се разбрали, успех  Peace
Цитирай

София

Мнения: 4 423
Благодаря и на теб Hug
Цитирай

София

Мнения: 4 181
няма защо  Peace
Цитирай

София

Мнения: 207
При отпускане на помоща базработните лица се задължават 5 дни месечно да полагат труд в "Озеленяване" или "Чистота".

ето и линка:  http://www.sgr.hit.bg/pom.html

А кой ще гледа детенцето?! newsm78
Цитирай

С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!

Мнения: 6 015
Доколкото знам от социалните трудът е символичен, за по няколко часа 5 дни в месеца и не е в озеленяване или в чистотата, а е номериране на разни документи или нещо от сорта. Не съм сигурна, но май може да се разберете със бюрото по труда да се ходи когато на теб ти е удобно. Все пак става дума за пари от държавата, няма как тя да дава без да взима. Peace
 Ако те интересува ще питам точно как стоят нещата, но когато аз зададох същия въпрос ми отговориха, че все ще се намери някой да гледа детето за 2-3 часа.
Цитирай

София

Мнения: 207
То за 1/2 час няма кой да го гледа, камо ли за повече... А като знам, че не само при мен е така...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.