Мъжът ми го хвана някакъв гаден вирус, а аз съм бременна

  • 668
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Мъжът ми го хвана някакъв гаден вирус, а аз съм бременна.
Днес се върна от работа с температура и болки в мускулите, което много ми намирисва на някакъв грипен вирус. Много ме е страх да не ме хване и мен, а толкова лесно ми се лепят такива гадости. Как да се предпазя и какво мога да пия? Мия си постоянно ръцете и тази вечер ще спя в другата стая, ще взема вит. С. Ако ви дойде нещо друго на ум, което би могло да помогне, пишете, моля ви!

# 1
  • Мнения: 2 891
Осцилококциум. Хомеопатично и може да се пие профилактично. Стискам палци всичко да е наред.

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Подкрепям за осцилококцинума. Също може да приемаш промишлени количества смесени сок от лимон и мед.

# 3
  • Мнения: X
Аз два пъти хващах някакъв подобен вирус, но без температура.
Оксилококциум се препоръчва, не че на мен ми помогна. Ударна доза витамин С /6-8 хапченца от стандартния блистер/ преди да те хване помагат доста. Лимони с мед бъркай и яж по два на ден. Поне литър вода дневно, 2-3 чая и плодове. Леки и с витамин С са цитрусите и кивито. Ако вдигнеш температура - Панадол, обаче ако е над 38, звънни на лекаря си. Само високата температура е истински опасна. Сигурно ти е позната старата и ефикасна бабешка техника - лягаш с температурата и се потиш. Сега в жегите няма да е трудно. Направи си пилешка супа и се храни само с това, с препечена филийка най-много. Не знам как, обаче топла супа помага - лека храна е, топла и не товари излишно организма, да се мъчи да смила, докато се бори с болест. За кашлица, ако се появи - чай от бъз си вземи. На мен само два чая ми помогнаха да пресека ужасно кашляне. Внимавай с дозировката, че разхлабва.
 И не се шашкай, сега в това време, тези вируси, не са като зимните грипове, от които има опасност от пневмония.   

# 4
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Само с потенето не съм съгласна с мишленче. Всяко загряване на тялото, може да доведе до контракции. За температурата по-добър вариант е компреси с вода или оцет на челото, китките и глезените. Мн. помога, не съм чула за противопоказания при бременни.

# 5
  • Мнения: 1 174
И аз пиша в подкрепа на препоръчалите Осцилококцинум - много помага в тези периоди на рязко затопляне. Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Само с потенето не съм съгласна с мишленче. Всяко загряване на тялото, може да доведе до контракции. За температурата по-добър вариант е компреси с вода или оцет на челото, китките и глезените. Мн. помога, не съм чула за противопоказания при бременни.

Не съм се изразила правилно. Под потене нямам предвид някакви загревки и натривки. В това време стига само да се завие за няколко часа и да се изпоти леко, колкото да излезнат токсините от тялото. Не е необходимо силно загряване. А оцетът е май за високи температури.

# 7
  • Мнения: 957
Благодаря за бързите отговори! Температурата му скочи на 39 и вече съм съвсем сигурна, че е вирус. Утре ще потърся Осцилококцинум. Как се взема? Хомеопатичните лекарства нали имат и разни означения с цифри и букви, трябва ли да кажа в аптеката нещо  по-определено или само Осцилококцинум е достатъчно?

# 8
  • Мнения: X
Благодаря за бързите отговори! Температурата му скочи на 39 и вече съм съвсем сигурна, че е вирус. Утре ще потърся Осцилококцинум. Как се взема? Хомеопатичните лекарства нали имат и разни означения с цифри и букви, трябва ли да кажа в аптеката нещо  по-определено или само Осцилококцинум е достатъчно?

При тази температура се обади пъров ан лекаря си.

# 9
  • Мнения: 1 174
Осцилококцинум е достатъчно.В кутийка са по 6 дозички, като профилактично се взема по една седмично, но в период на вирус от грип или симптоми се увеличава и броя.Напълно безопасно е за бременни, аз самата съм пила.Има подробни указания за приема в самата кутийка.
Хубаво е и мъжа ти да взема от лекарството.
Пожелавам ви много здраве! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 957
При тази температура се обади пъров ан лекаря си.


Аз още нямам температура и не ме е хванало, а мъжът ми. Той е с температура и аз се тревожа да не ме тръшне и мен тоя вирус.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
И аз пиша в подкрепа на препоръчалите Осцилококцинум - много помага в тези периоди на рязко затопляне. Simple Smile

 Peace

# 12
  • Мнения: 711
Моят мъж изкара миналата седмицата някакъв вирус - 3 дни беше с 39 температура, която вдигна от раз и сваляхме само с течен аналгин и след като я свали на третия ден започна разтройство пак 3 дни. Направо луднах.  #Crazy А и аз съм бременна.
Казаха ми Осцилококцинум - 1 на седмица се пиело профилактично, но аз не пих, но пък и не ме хвана вируса - слава Богу.

Общи условия

Активация на акаунт