глупаво-суеверен въпрос

  • 2 757
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Идеята на Как Сийка ми допада.
Подкрепям с двете ръце. Ако те
притеснява нещо, пийни, преди
да се срещнеш с лелята. Успех!

# 16
  • Мнения: 1 564
Бих я изхвърлила без много да му мисля.Дори не бих я взела изобщо.
Peace Peace

# 17
  • Мнения: 157
Ама вие знаете ли , че синът на лелята всъщност е осиновен и тази статуетка не е за......
Извинявайте обаче ми заприлича на сага.
По тази логика аз мога да ти внуша , че проблема не е в статуетката а , че ти е сипала нещо в кафето.

Просто и я върни и да не ти пука. newsm08

# 18
  • Мнения: 804
Чувала съм, че африканските маски и статуетки носят лоша енергия. Може да е суеверие, но аз бих се застраховала. В твоя случай, ако статуетката не ти харесва и не ти е приятно да е в дома ти, просто се освободи от нея. не е нужно да е свързана с някакво магия. щом на теб ти е неприятно да е в дома ти, ти самата ще излъчваш лоша енергия щом я видиш. Според Фенг шуй, вътрешното усещане на човек е най-верният критерий, затова просто я махни. чувала съм, че такива неща се пускат в течаща вода. Ако си от София използвай канала на Евлоги Георгиев.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
По принцип не съм суеверна,нооо не бих приела този подарък.

# 20
  • Мнения: 1 492
Може просто жената да си търси повод пак да се виждате. Ако се притесняваш, просто я изхвърли, няма от какво да се страхуваш.
Другият вариант е, ако се видите пак, да и кажеш просто, че не харесваш подобни статуетки и ако иска да и я върнеш, защото ти мислиш да я изхвърлиш.

# 21
Върни й я!  Laughing
Кажи, че си сънувала любимата си баба (дядо, стринка...), която те е предупредила, че тази статуетка ще ти донесе голяма беда и че не е подходяща за теб.  Wink  Whistling
А ако си достатъчно смела, кажи, че си сънувала същия този син, който ти се е извинил, че майка му не го е разбрала правилно и е поръчал веднага да й върнеш статуетката и че не трябва да излиза от нейната къща!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

е супер си признавам те ! втора като тебе няма ,направо паднах от смях ! Joy Joy

# 22
Върни й я!  Laughing
Кажи, че си сънувала любимата си баба (дядо, стринка...), която те е предупредила, че тази статуетка ще ти донесе голяма беда и че не е подходяща за теб.  Wink  Whistling
А ако си достатъчно смела, кажи, че си сънувала същия този син, който ти се е извинил, че майка му не го е разбрала правилно и е поръчал веднага да й върнеш статуетката и че не трябва да излиза от нейната къща!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

е супер си признавам те ! втора като тебе няма ,направо паднах от смях ! Joy Joy
како сийке ,като ти видях поста ,забравих какво 6тях да пи6а Joy   
  по темата:  бих я изхвърлила!

# 23
  • Мнения: 814
Върни й я!  Laughing
Кажи, че си сънувала любимата си баба (дядо, стринка...), която те е предупредила, че тази статуетка ще ти донесе голяма беда и че не е подходяща за теб.  Wink  Whistling
А ако си достатъчно смела, кажи, че си сънувала същия този син, който ти се е извинил, че майка му не го е разбрала правилно и е поръчал веднага да й върнеш статуетката и че не трябва да излиза от нейната къща!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


 Peace. Не съм суеверна, но ако изпитвам към някого недобри чувства, предпочитам да има дистанция между нас. И може би отивам в крайност, но съм прекъсвала такива контакти. Разбирам двоуменето ти, но ако мислиш, че "подаръкът" е  свързан с недобри намерения, дори и с риск да обидиш въпросната лела, върни го, ако не ти, съпруга ти като неин роднина.

# 24
  • Мнения: 2 022
Миналата година намерих под килима в спалнята ни монета от 20 ст. от преди 1999 г. Нямаше начин да е попаднала там случайно, защото правихме основен ремонт на целия апартамент, преди да се роди малкия (т.е. през 2002 г.) Килимът се сложен след това и, естествено, на абсолютно почистен под. Уплаших се и се замислих. Единственото, което ми хрумна, беше, че дядото на големия ми син (т.е. бащата на бившия ми съпруг), който идва от време на време да види внука си, може да я е подхвърлил. Не бях чувала да се прави магия с монета, но на този човек вяра нямам. Той помогна на собстения си син да развали семейството ни и допринесе много за смъртта му година по-късно. Собственият му внук (моят син) на няколко пъти казва, че се среща с него само по задължение. Та: реших, че трябва да се отърва от монетата. Изхвърлих я в реката и поръсих всички стаи в къщи със светена вода. Познайте сега дали дядото е стъпвал повече у нас.  Mr. Green
Изхвърли статуетката в реката и поръси къщата си със светена вода. В никоя църква няма да вземат такова нещо, защото произведенията на африканското изкуство много приличат на "дяволски".

# 25
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Изхвърли я без да даваш обяснения.Аз така правя с такива "подаръци".Това със светената вода е много добра идея.

# 26
  • Мнения: 473
Изхвърли я в течаща вода, имам предвид в река, ако имаш възможност. Или я изгори. Ако има магия ще я унищожиш. Понякога са ми смешни историите за магии, но понякога си мисля, че всъщност магията е концентрация на много силна отрицателна енергия. Добър човек магия никога няма да ти направи. Правят ги само вещиците. Изхвърли я тая кукла, че все ще ти боде очите и няма мира да намериш...

# 27
  • Мнения: 753
екс-жена му подарява подаръци на моето дете чрез нейното, каката винаги я питам дали тя е избрала подаръка, а тя винаги ми отговаря: не, мама....подаръците са винаги доста скъпи и доста луксозни, аз не купувам такива, с играчките си играе, но губи бързо интерес и аз ги скривам и само каката като дойде му ги давам защото тя все ме пита къде е това къде е онова което подарихме?, обличахте ли панталончето? и т.н. дрехите изобщо не ги използвам, защото бебето ми беше на 20 дни и  ТЯ се обади да пита дали нашия син е умрял в катастрофа някаква,'силно притеснена'....не съм суеверна...но така правя аз.....и всичко минало през нейните ръце пръскам със светена вода...за мое успокоение.....

# 28
  • Мнения: 4 380
Не го лови магия този, който не вярва в нея.  Naughty
Успех

Това не е вярно. Ако има магия тя лови независимо доколко вярваш или не в такива неща.

Статуетката не може просто така да се изхвърля. Не е трябвало да бъде приемана въобще. Сега е късно да се изхвърля просто така. Трябва да се намери човек който да може да продиагностицира ако има нещо правено- той ще каже какво да се направи със самата вещ.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 232
Ако има магия тя лови независимо доколко вярваш или не в такива неща.

Ееееее, това пък как можеш да го твърдиш със сигурност?
Според мен така наречените магии действат на хора с по-слаба енергийна защита или на такива, които са склонни към внушение .
Няма по-голяма магия от силата на волята, и някои хора сигурно осъществяват енергийно въздействие, което дори може да не е осъзнато. Въпросът е дали ще се поддадеш на него. 

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 16:59 от Месечинка виторога

Общи условия

Активация на акаунт