Скарлатина

  • 3 477
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
В Групата на дъщеря ми има болно дете от скарлатина. Лощото е че детето е било контактно миналата седмица с децата в групата.Много съм притеснена, защото скарлатината носи много и гадни последствеия и усложнения.
Дайте съвет. Има ли начин а профилактика? Cry Cry Cry Cry Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 1 062
Гърлен секрет и после ако излезе нещо - лечение. Друго не виждам какво може да се направи. И нещо за имунитета.
Но може и да не се разболее, де. Не се шашкай предварително.

# 2
  • Мнения: 6 029
Педиатъра нашия казва, че не е страшно. Вече не се смята, че скарлатината носи гадни последствия и усложнения, при дъщеря ми мина дори без обрив, само с висока Т, за 3 дни беше ОК, не се шашкай, протича като ангина.

# 3
  • Мнения: 2 673
Скарлатината неможеш да я сбъркаш, има характерен обрив. Така, че ще познаеш, ако недай Боже се прояви и при вас. Задължително установи ли я педиатър се пуска АБ, прави се ЕКГ неколкократно И НЯМА СТРАШНО!!!!! Дъщерите ми са я преболедували БЕЗ ПОСЛЕДСТВИЯ!!!
Не се шашкай!!

# 4
  • Мнения: 6 029
Скарлатината неможеш да я сбъркаш, има характерен обрив. Така, че ще познаеш, ако недай Боже се прояви и при вас. Задължително установи ли я педиатър се пуска АБ, прави се ЕКГ неколкократно И НЯМА СТРАШНО!!!!! Дъщерите ми са я преболедували БЕЗ ПОСЛЕДСТВИЯ!!!
Не се шашкай!!

Обрива не е задължителен!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 105
Вчера бяхме отново при нашта лекарка (в една друга тема бях писала, че синът ми е с гнойна ангина) и като му видя езика, беше доста червен и с едни пъпчици по него, изрази съмнение за скарлатина. Прати ни на изследвания кръв и урина и днес ще й се обадя да ми каже какви са резултати. Обрив не е имал, само температура и повръщаше, а в събота като го прегледа каза, че е с гнойна ангина. Преди две години беше със скарлатина Sad. Ето какво намерих за скарлатината http://pramed.com/scarlatina.htm. Кофти е, но няма как. Никой не е застрахован.

# 6
  • Мнения: 74
Синът ми е на 2г.и6м. и е със скарлатина.Мисля че се зарази от братовчед си който също беше болен.След 10дневното домашно лечение,горе долу на 10-ия 11-ия ден децата играха заедно исега вече 20дена от тази игра синът ми е заразен.Лекарката каза че почти е сигурно че се е заразил от батко си. Та мисълта ми е че го пазих и въпреки това пак се зарази някои нарочно водят децата си при болни и пак не се заразяват.Според мен зависи от имунитета на детето и все пак каквото ти е писано.Дано не се заразите.
p.s.Имам един въпрос:Мога ли да го къпя детето?Чувала съм че при някои шарки не трябва да се мокрят пъпките защото се разнасят на всякъде и стават много повече.Ако някой друг е чул подобно нещо нека пише.Все пак 10дена да не къпя детето това е нечовешко.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Не се шашкай. 3 пъти съм я карала. От тях само два съм вземала антибиотици, при това втория - с голямо закъснение. Пък ей ме на, цяла съм. Не твърдя, че е хубаво, но пък не се панирай.

# 8
  • Мнения: 1 586
Вече не се смята, че скарлатината носи гадни последствия и усложнения
Това ми е интересно да се коментира и да се дадат източници.
Истината е, че никога не е имало категорични доказателства, че бетахемолитичният стрептокок клас А води в последствие до ревматоидна треска и гломерулонефрит, ако не се лекува с антибиотик. Така беше прието да се смята в резултат на някакви "статистически" данни. Дали наистина тоя консенсус почва да се отрича полека-лека или просто твоят лекар е по-алтернативно насочен?
За статистиката - дъщеря ми беше във всекидневен целодневен контакт с дете, което караше варицела и впоследствие и скарлатина едновременно с варицелата. Изкара само варицелата съвсем леко след 2-3 седмици.

# 9
  • Мнения: 3 506
дъщеря ми беше във всекидневен целодневен контакт с дете, което караше варицела и впоследствие и скарлатина едновременно с варицелата. Изкара само варицелата съвсем леко след 2-3 седмици.

Ха, това да не е наше съседче? При нашата педиатърка бяха довели такова детенце преди няколко месеца, аз чак помислих, че се шегува в началото, докато не ми каза, че го пратила в Инфекциозна да го консултират. Значи сте се отървали вие от варицелата  Simple Smile

Julie, на мен също ще ми е интересно да науча повече по повод лекуването на бетахемолитичния стрептокок без антибиотик. Няколко пъти съм се чудила, ако ни се случи дали да давам антибиотик или да не давам.

# 10
  • Мнения: 1 586
Ха, това да не е наше съседче? При нашата педиатърка бяха довели такова детенце преди няколко месеца, аз чак помислих, че се шегува в началото, докато не ми каза, че го пратила в Инфекциозна да го консултират.
Едва ли е ваше съседче, освен ако не сте се преместили към центъра на София Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 3 506
Значи си е напълно възможно да се кара скарлатина и варицела едновременно, а  Simple Smile  Да не повярва човек направо...

# 12
  • Мнения: 6 029
Дали наистина тоя консенсус почва да се отрича полека-лека или просто твоят лекар е по-алтернативно насочен?

предполагам и двете. според него от около 20 години се смята, че скарлатината не води до такива усложнения, ако се хване навреме и се лекува както трябва.

# 13
  • Мнения: 6 029
Julie, на мен също ще ми е интересно да науча повече по повод лекуването на бетахемолитичния стрептокок без антибиотик. Няколко пъти съм се чудила, ако ни се случи дали да давам антибиотик или да не давам.

Лекаря ни каза, че ще й мине и без антибиотик, но аз реших да дам, защото все пак съм бременна, чакам бебе... не ми се рискуваше.

# 14
  • Мнения: 3 506
А според твоя доктор какво значи да се лекува както трябва тогава?

Общи условия

Активация на акаунт