Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте! Лекарката ни има съмнения, че синът ми е болен от скарлатина (за втори път). В петък се събуди с висока температура и повръщане, заведохме го на лекар, и ни казаха, че все още не е ясно дали е грип или гнойна ангина. На другия ден отново бяхме на лекар и вече се установи ангината. Предписаха му АБ - Зинат. Вчера пак бяхме при лекарката и тя като му видя езика (червен и с "пъпки" по него) каза, че е много вероятно да е болен от скарлатина. Веднага отидохме да му вземат кръв и урина и днес ще стане ясно дали е скарлатина. Питането ми е такова. Тя (Джи Пи-то) каза, че трябва да пие Зинат-а още 8 дни, но аз прочетох, че при скарлатина се пият антибиотици от съвсем друга група. Ако не ни предпише други да взема ли на своя глава Оспен?
Стана малко дълго. Предварително благодаря!
Цитирай

Здравейте! За да сте сигурни, че е скарлатина е добре да се вземе секрет от гърлото. Ако се потвърди лечението с антибиотик продължава 10 дни и на 20 ден се прави ЕКГ и се изследва урина за евентуални късни последици от скарлатината. Стрептококите се повлияват добре от антибиотици от гр. на пеницилина като Аугментин. Зинат е широкоспектърен антибиотик и също може да повлия на стрептококите- зависи от антибиограмата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.