Как се справяте с ревността си?

  • 3 206
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Моя мъж е същия - веселяк, с всеки намира обща приказка. Но досега не ми е давал повод за ревност и аз му вярвам. В интерес на истината споделя всичко с мен, дори ако някоя колежка или клиентка го е сваляла, но казва, че аз съм неговата съпруга, че е щастлив с мен и не иска друга жена. Поне за момента това на мен ми стига

# 16
  • Мнения: 473
Ревността е признак за ниска самооценка. Жена с високо самочувствие по-рядко ревнува. Мисля си че е добре да не му показваш че го ревнуваш, защото така се смачкваш сама. И горе главата бе миличка, всички сме до лактите в пюре, ама си ни обичат мъжете. И твоя сигурно те обича, проблема наистина си е твой. Разбирам те, че характер трудно се променя, ама гледай от веселата страна на живота. И най- важното според мен при ревността е едно - не се замисляй за това. Аз не мисля. И моя мъж е голям красавец и много приятен по характер, та жените доста го заглеждат. Но аз също съм много хубава и имам доста ухажори. А пък то ако ти е писано да ти изневери мъжа ти и  да се тормозиш предварително и да не се тормозиш нещата ще са си все същите. Така че по-добре не се тормози, по-често се смей, разказвайте си весели неща с мъжа ти, казвай му че го обичаш, дай му свобода и той ще те носи на ръце.

# 17
  • Мнения: 2 022
Миличка, всички сме го изживели и всеки е намерил свой начин да го преодолее. Аз и до сега си спомням колко грозна и тромава се чувствах след като родих второто си дете. Стоях си в къщи и се самосъжалявах. Когато отидехме някъде на купон, се отегчавах и все ми се струваше, че ме одумват, че не изглеждам добре, абе  с една дума – самонавивах се. Съпругът ми работеше на място където имаше много млади хора и аз вътрешно направо се съсипвах от съмнения и ревност. На всичкото отгоре, бяхме в съвсем чужд град по разпределение, а всичките ми близки бяха в София. Детето беше на около шест месеца когато баба ми дойде за две седмици и още от вратата ме емна. Сега ще ти цитирам точно какво ми каза: “Никога не прекарвай сутринта по халат. В работата на мъжа ти жените не са по халати. Щом си измиеш очите, облечи се като че и ти ще излизаш, сложи малко червило и се усмихни! В работата на мъжа ти няма жени с развлечени дрехи, гурелясали очи и без червило. Направи кафе за двамата и го изпийте заедно, остави детето да поиграе само в леглото, даже и да поплаче малко, няма да му навреди! Мъжете, макар и да обичат децата си не обичат жените им да ги пренебрегват. Даже и нещо да те е подразнило, не мърмори и не го изпращай сърдита или разплакана! На работа го чакат куп усмихнати колежки, които не мрънкат, не се оплакват и очите им не са плувнали в сълзи. Изведи детето, виж се с приятелки, поклюкарствайте, пооплачете се, посмейте се! След обед легни и се наспи заедно с детето! Гримирай се, преоблечи се и го посрещни усмихната и свежа! На работа колежките му вече са уморени, червилото им се е изтрило, дрехите са се поомачкали и поразчорлени – а ти бъди свежа, усмихната и отпочинала. ” В началото й се ядосах – тя е имала слугиня, а у нас всичко чакаше на моите ръце. Естествено - не направих нищо. После като поразмислих реших да опитам.  Нещата се получиха. Дано и при теб да стане. От цялата работа научих едно – всичко зависи от теб.

И моята баба казваше и спазваше тези съвети, които е научила от своята майка. Дори когато и водех 5 годишния си син да го гледа за по няколко часа, тя го посрещаше с прическа и червило (била е на 76 години тогава!), защото в къщи идва МЪЖ.
Мъжете са странна порода. Винаги съм си мислела, че като си очертая очите с по-плътна линия, приличан на магистралка, но... един ден го направих на шега и резултатът направо ме зашемети. Мъжът ми и двамата ми сина (малкият е на 4 години) се изредиха, независимо един от друг, да ми кажат колко добре изглеждам  Rolling Eyes А иначе си бях съвсем същата - аз не съм красавица, нито съм някое фино гадже с плоско коремче и дълги руси коси   Mr. Green Само се бях гримирала. Изводът: само за около 3 минути можеш да накараш мъжа ти да забрави, че има други жени наоколо.
Пробвай - и успех.  Hug 

# 18
  • Мнения: 473
И друго исках да добавя - харесвай себе си, такава каквато си /имам впредвид характера/. Щом те харесва мъжа ти такава, защо да се променяш. Не може пък всички да са приказливи, то и в мълчанието си има чар. Не е задължително всички да сме душата на компанията. И ако ти си като него едва ли той ще те харесва, противоположностите се привличат. Така че бъди себе си и по-ведри мисли да те спохождат. УСпех!

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Peace

Sick
комплексарска работа... ще си подчиняваш денят на усилието да му се харесаш ooooh!... ще си пиеш кафето доволно усмихвайки се, докато детето ти реве само... Crazy

# 20
  • Мнения: 804
Позволявам си, макар и нова във Форума, да опонирам на Рени. Не е комплексарска работа, а добре обмислена и изпитана "бабешка тактика". Дори и от позицията на годините си мога да кажа по-добре "комплексирана" но ведра и привлекателна, отколкото без комплекси, но отпусната и занемарена. Бременността е период в който повечето мъже хем трепетно очакват събитието, хем малко се изнервят от промените които настъпват в живота на семейството. Като им сервираш после вечна потиснатост и умора, повлечени дрехи, кисело настроение и мрънкане, не можеш да очакваш много. Имах колежка, която ходеше с рунтави крака и казваше, че мъжът й я харесва заради богатата й душа. Е, той явно не е дооценил душата й, защото я замени с жена на нейната възраст, но перфектно поддържана. Така, че мили момичета, моят съвет е бъдете винаги със самочувствие, грижете се винаги за външността си, обличайте се винаги като за среща, а прекрасната си душа му дайте после като премия.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
babche, няма значение кой е нов и кой е стар... но мисля, че се изказваш крайно. Не става въпрос да се занемаряваме, но чак да се правим, че не чуваме, че детето реве, за да не си нарушаваме рахата с баща му... множко ми идва. Не съм ходила с рунтави крака, но не съм седяла гримирана и костюмирана вкъщи за да блестя повече от колежките му. Имам самочувствието на харесвана и обичана жена и по чехли и халат.

# 22
  • Мнения: 804
Рени мила, така е защото си млада, но навикът остава. Младата жена по халат рано сутрин е секси, но до време. Не съм имала предвид да оставиш детето да се дере само в креватчето, "да поплаче малко" е в смисъл да оставиш мъничко време само за вас. После цял ден можеш да го гушкаш и да му даряваш любовта си. А колкото до това че съм малко крайна, може и да си права, но ужасно се дразня когато виждам млади жени, които са забравили за себе си. Имах възможност често да ги наблюдавам в Южния парк миналото лято. Особено на фона на добре поддържаните мами изглеждат още по-тъжно.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е, като одъртеем ще му мислим. Тук нали става въпрос за майки на бебета...
Може и да има майки, забравили за себе си, но след раждане и при липса на помощ всяка жена би се занемарила. Като се сетя как съм умирала за сън, а е трябвало да се занимавам с бебето и най-малката ми грижа е била как изглеждам... Просто това съревноваване с колежките не ми допадна. С което не искам да кажа, че съветът авторката да отдели време за себе си е лош, напротив Peace

# 24
  • Мнения: 2 039
Ами никак,просто се научих да не ревнувам и сега съм хиляди,не,милиони пъти по-щастлива!!!Като се има предвид,че мъжът ми е музикант и работи по цяла нощ!Няма аз да приспа детето,да си отворя една биричка,да си сложа едно мезенце,да си запаля една цигарка и да релаксирам,ами ще го мисля  Shocked Ами и да мисля,и да не мисля,все тая,така че по-добре да си гледам кефа  Peace
Погледнато от друга гледна точка,ако ревнувам,значи нямам вяра в себе си  ooooh! А аз съм голяма симпатяга,ей  Joy Joy Joy Смешно ми е да си помисля,че ще ме пренебрегне заради някоя друга  Mr. Green
В крайна сметка,да правят каквото искат,само ние да не разбираме,че то от това именно боли  Wink

# 25
  • Русе
  • Мнения: 13
ох,и мен на моменти ме затриса ревността...наистина не би трябвало да му показваш колко много го ревнуваш и колко много те притесняват усмихващите се колежки в офиса Thinking
аз обикновено изпращам синовете ми да спят у приятели,приспивам бебето;импровизирам си вечеря на свещи...какво от това,че вече ходя на работа,гледам си домакинството и вечер съм изморена до рев и ми идва  #2gunfire

много помага  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 3 674
аз  съм ревнив човек, по принцип, но в интерес на истината съпруга си не ревнувам изобщо.
от една страна той не ми дава повод, а от друга съм приела, че по улиците ходят много по-хубави жени
от мен.

  И аз мисля че бих могла да бъда ревнивка....но не ми е даван никакъв повод. Знам че съпругът ми ме обича,и не се страхува да ми го казва и  показва.Също така  подкрепям и останалото казано от Lennie .Приемам факта че по улиците ходят много по-хубави жени от мен,но някак си този факт не ме притеснява хич. Grinning  Както и той знае че по улиците ходят също така доста по-хубави мъже от него....Ми красиви хора много и навсякъде...нека си ходят...  Wink  Peace

# 27
  • Мнения: 4 380
Не ми се е налагало да "се справям", защото това чувство ми е непознато. Съвсем сериозно винаги съм смятала, че ако случайно се замисли моя някога за замяна, губещия ще е само той. Няма друга толкова проста да го търпи. Joy Joy
Пък аз не бих ревнала честно казано. Сигурно ще ми развърже и моите ръце. Laughing Laughing

# 28
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не ми се е налагало да "се справям", защото това чувство ми е непознато.

 Peace

# 29
  • Мнения: 14 884
Не ми се е налагало да "се справям", защото това чувство ми е непознато. Съвсем сериозно винаги съм смятала, че ако случайно се замисли моя някога за замяна, губещия ще е само той. Няма друга толкова проста да го търпи. Joy Joy

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт